montáž el. posilovače řízení EPS

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
mirekm
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013, 19:57

Re: montáž el. posilovače řízení EPS

Příspěvek od mirekm »

Ahoj,
chci se zeptat těch co si EPS již předělali, jestli stačí vyměnit jen el. posilovač ve sloupku řízení nebo je potřeba i vyměnit hřebenové řízení? Prodejce EPS mi tvrdil, že stačí vyměnit jen sloupek, že hřebenové řízení je stejné, ale na ebay jsem našel i hřebeny jen pro EPS. Myslím že ty hřebeny pro EPS by měli mít strmější převod. Díky za info.
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: montáž el. posilovače řízení EPS

Příspěvek od mglore »

pravdu rikasis, hrebenove rizeni eps je strmejsi ( vubec nejstrmejsi co se do cors davalo).
Na vymenu potrebujes eps sloupek, elektromotor a taky řj toho řizeni + prave jeste samotne hrebenove rizeni.
Fyzicky bude pasovat i tve stavajici rizeni, ale problem je prave s rozsahem ( otacky volantu), ktere nebude eps umet ( krajni polohy...), tudiz kdyz uz to delas tak poradne, nebastlit a dat tam i to samotne rizeni.

Existuje i na zastavbu jednodussi varianta - pouzit elektrohydraulickou pumpu z astry g/h,
tj. pumpa vcetne elektrokabelzace a hadic z astry g/h, k tomu servorizeni s hadicema corsy/tigry a to je vsechno...
pumpa se pripoji normalne na hydrauliku corsy / tigry ( je nutno prevarit jednu koncovku na tlakove hadici - tu astrackou na corsackou), a tim upravy konci( ta tlakova hadice co jde z pumpy do serva, vratka je nizkotlaka, normalne napojit obe hadice pres vlozku...). Zapojeni elektriky je sranda - plus minus baterka, plus minus spinane pres skrinku,a jeden signalni kabel na alternator. Hotovo. ( nutno jenom sbastlit drzkak pumpy, a to na miste puvodni servonadrzky nebo nad prevodovku...).
mirekm
Příspěvky: 3
Registrován: 25 lis 2013, 19:57

Re: montáž el. posilovače řízení EPS

Příspěvek od mirekm »

Jelikož má Corsa žádnou hydrauliku nemá, tak se mi zdálo právě nejjednodušší řešení dát tam EPS. Sloupek s el. motorem a ŘJ už mám, tak ještě sehnat signál od motoru a od snímače rychlosti a ten hřeben a dát to do kupy :-). Jinak mě docela překvapila těžkost řízení při parkování (chlap se s tím popere, ale vysvětluj to manželce, že to má místo posilování někde na zumbě :-) ). Měl jsem dřív Fiestu bez posilovače (1,3) a tam to šlo lehounce. Teď mám Opel Vectra C a tam stačí jeden prst.
dexx32
Příspěvky: 2
Registrován: 25 pro 2015, 22:45

Re: montáž el. posilovače řízení EPS

Příspěvek od dexx32 »

Zdravim, nemá někdo návod jak dostat el. posilovač EPS do Opel Corsa B 1.4 8V rv96???
Chtěl bych to koupit a namontovat ženě do její corsičky.

Díky za jakékoli info
Odpovědět