Gooder Corsa B 1.4 44kW -> 60kW -> nyní O1RS

Zde budou auta většinou bývalých majitelů Cors, kteří jsou stále věrní klubu.

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Gooder Corsa B 1.4 44kW -> 60kW -> nyní O1RS

Příspěvek od Gooder »

Corsa B 1997
1.4 44kW
102000km



Zdravím vás, tak jsem se k vám taky přidal. Jsem hrdým majitelem tohoto mazlíka. Bohužel teď nevím, jestli je to 44Kw nebo 16V. V inzerci byla psaná jako 44Kw, ale v malém TP je 16V stejně tak na kupní smlouvě, tak nevím no. Auto mi doma stojí od soboty a dneska jsem odesílal papíry majiteli, aby to odhlásil.
Řidičák vlastním necelé dva roky a do teď jsem převážně jezdil rodinnou Fabii.

Tenhle odstavec asi nebude pro slabé žaludky :D Popíšu tu celou cestu, jak jsem se k autu dostal. Je to tak měsíc, co jsem se začal poohlížet po autě. Dlouho mě lákal starý Swift, ale z důvodu bezpečnosti jsem si to rozmyslel. Potom se mě do poslední středy, co byla, držela Felicia. To už jsem měl jednu vyhlídlou a jel jsem se na ní podívat až do Liberce(100km ode mě), auto vypadalo nádherně na tu cenu, chtělo to jenom přihlásit v ČR, protože byla dotažená z Německa. Po svezení a prohlídnutí se majitel zeptal, jestli souhlasíme s cenou 24000Kč. Já zůstal č*mět, protože cena v inzerátu byla 12000Kč. Majitel začal vysvětlovat, že to není možný atd. Tak jsem se nakonec rozhodl, že ne. Stránku s inzerátem jsem měl doma v oblíbených stránkách a hned jsem se šel podívat a ejhle, stránka nenalezena... Potom jsem se začal poohlížet znovu a narazil na jednu v Přerově v krásném stavu za 17000Kč. Ovšem to už jsem se začal dívat i na jiná auta. Rodiče mě lákali na Fabii, ale tu jsem nechtěl. Další auta, která mě zaujala byla tyto: Clio, Saxo a Corsa. Úplně původně se mi Corsa líbila ze všeho nejmíň(neukamenujte mě a čtěte dál :)). Objevil jsem na internetu hezké Clio za 24000 i s EKO, ale potom z majitele vylezlo, že má něco s řízením, že klepe volant a je to na výměnu nějakých dílů, tzn. asi větší investice, protože přece jenom Renault nebude nejlevnější si myslím. Takže mi nakonec zbyla Corsa a Saxo. Co jsem si tak četl, tak Corsa vycházela ve výsledku s vlastnostmi lépe než prcek od citronů. Ale i přesto mě Saxo chvíli lákalo. Jedno bylo v Brně, ale to jsem už ve čtvrtek víceměné zavrhl nakonec kvůli již zmíněným vlastnostem. (Slabé povahy mohou zde číst dál) Takže v pátek ráno jsem oznámil rodičům jednoho kadeta na koupi, byl v Pelhřimově(také cca 100km ode mě). Bílá Corsa 1.0 za 24000Kč. Zapomněl jsem ještě dodat, že jsem hledal auto do obsahu 1.3!! Což je celkem důležité pro konečný výběr. V pátek jsme tedy vyjeli. Když jsem dojeli na místo setkání v Pelhřimově, tak už to nebylo ono na první pohled. Auto mělo na pravém boku za dveřmi lavor vyklepávaný normálním kladívkem, takže tam vzniklo pohoří!! Vnitřek auta byl špinavý, zrezlé pojezdy od sedadel, píchlá rezerva, rezavá kola, chybějící osvětlení SPZ, divný zvuk motoru a nefunkční světlo zpátečky. Bylo jasné, že tohle opravdu ne. Ještě jsem ale neřekl to důležité, i přes tento vrak jsem se do Corsy ZAMILOVAL a nic jinýho jsem nechtěl. Cestou domů jsem volal mámě, ať se podívá na internetu na kontakt na jednu Corsu z Litoměřic, která připadala jako druhá v úvahu. Přišla SMS s kontaktem, ale byl to bohužel(možná bohudík) jen email a v autě mi byl k ničemu, když jsem se na Corsu chtěl podívat hned v pátek. Ovšem do pěti minut přišla další SMS v přibližném znění: "Corsa 1.4, ABS, Praha 9, 25000Kč. V autě jsem si řekl, jej 1.4, to je moc pro mě, když jsem student. S tátou jsem přijel k němu do práce po jedné hodině a šel se podívat na internetu na tu z Litoměřic, ještě jsem se jen ze zvědavosti podíval na tu 1.4. Už na fotkách vypadala nádherně. Jelikož bylo místo, kde stála k prodeji, nedaleko od tátovi práce, tak jsem mu navrhl, jestli bychom se na ni nejeli jenom podívat. Po cca půl hodině jsme dojeli k servisu, kde za plotem stály auta typu: Cadillac, Jaguar, BMW, Toyota atd a mezi nimi zabarikádovaný tenhle jednačtyřkový prcek. Když jsem k němu přišel, tak jsem už jiné auto nechtěl.

Na místě jsem se dozvěděl, že jsme zavolali jako první, kdo má zájem a přijede se na Corsu podívat. V servise nám řekli, že majitel si vzal nové auto a Corsu jim nechal protiúčtem. Dali takto nízkou cenu z toho důvodu, že se ji potřebovali "zbavit(bít je za takové slovo)", aby měli místo. Když jsme se tak bavili s někým ze servisu, tak nám řekl, že jestli o ni máme zájem, tak ať dáme hned zálohu, že o ni mělo už několik lidí zájem. Auto jsme ani nevyzkoušeli a rovnou jsme jeli do nejbližšího bankomatu vybrat peníze na zálohu. Záloha byla složená a my už museli jet vyzvednout mámu, protože měla oslavu svých kulatých narozenin. Ještě jsme se v servisu domluvili, že přijedeme v sobotu ráno po tom, co v 9 ráno zavoláme, abychom se dohodli na podrobnostech. V sobotu ráno jsme vstal na mě brzy, v 9 hodin(jindy vstávám po 11. hodině). Do 11 hodin jsme se nemohli dovolat a už jsem byl pomalu na prášky :D Naštěstí nám potom zavolali a dohodli jsme se na 1 hodinu odpoledne. Po půl 12 jsme vyjeli, ale zůstali jsme později trčet v koloně na D8. Chvíli po jedné hodině jsme dorazili na místo a ještě chvíli počkali na někoho ze servisu. Auto jsme projeli až teď a to mě utvrdilo v tom, že nic jinýho to nebude. Ještě servismanovi v Corse, když jsme ji zkoušeli, volali, že klidně dají i 30000Kč, naštěstí pro mě byl servisman pan NĚKDO a řekl, že ne. Tak jsem šel vyplnit kupní smlouvu, zaplatil jsem 25000Kč za auto + 1000Kč za téměř nové zimní gumy s disky a jel domů.

Cestou jsme se ještě stavěli na Černém Mostě v Hornbachu, kde jsem se potřeboval na silnici otočit. Bohužel jsem chytil nárazníkem o obrubník a potřeboval jsem couvat. Na tom není nic divnýho, ale já znám zpátečku buď zamačkávací do země nebo pod 5 :D Tak jsem zůstal stát napříč jednoho pruhu a nevěděl, co s tím. Naštěstí toho táta najezdil hodně a napadlo ho, jak by to mohlo jít a teď už umím i couvat :D Auto mělo téměř prázdnou nádrž a rodiče mi první plnou zaplatili :D
Doma jsem potom sundal potahy na vyprání, vyluxoval celý vnitřek a na pár místech vypral sedadla(očividně majitel čistil jen potahy), vyměnil prasklou žárovku levého brzdového světla a ponořil se do tajů Corsy. Ještě jsem zjistil, že je lehce orezlá u konce toho plastu na dvěřích a ulomený jeden držák předního světla. V autě byla úplně nová rezerva, lékárnička(německá), vesta, žárovnky, trojúhelník, hever, klíč na kola, radio s MP3 USB a kartami, vzadu v kufru na platě nezapojené repráky Kenwood a nezapojený zesilovač(nevím, jak ho zprovoznit).

Auto jsem jel k večeru projet. Vezl jsem sestru za kamarádem a potom jel na chvíli za přítelkyní. Cestou zpátky jsem zažil jednu mojí první premiéru. Moje první auto, které mám první den a s kterým poprvé jedu a 200 metrů před domem mě zastavili úplně poprvé v životě policajti. Už z dálky jsem viděl, jak tam stojí pickup, kterému svítí jen půlka auta, a potom nějaký kombik. Za nimi jsem zahlédl policejní Octavii a viděl, jak policajti obšťastňují řidiče pickupu a v duchu si řekl, že to je dobrý, že jsou zaměstnání, ale najdnou... Z poza rohu pickupu se vyhrnul policajt a posvítil m, ať si zastavím. Vylezl jsem z auta a dal mu doklady. V duchu jsem si říkal, sakra čumí mi trochu kola a vepředu jsou mračítka, naštěstí mi vrátil doklady a dojel jsem domů(nechtěl ani abych dejchal a ani abych ukázal lékárničku, což mě udivilo).
Včera jsem šel do auta dát potahy, prozkoumat zesilovač(neúspěšně) a vyřešit parkování.

V nejbližší době chci do auta koupit podlážky nebo koberečky a bezpečnostní šrouby. Víc toho v plánu teď nemám, protože peníze se ke mě momentálně moc nepohrnou :D

Ale Corsa je nejlepší!!! :jede_autem:

Obrázek

Další fotky přidám ;)
Naposledy upravil(a) Gooder dne 29 dub 2011, 22:59, celkem upraveno 5 x.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Tož vitaj,
nemáš Ty pane před maturitou (i když ve 20ti...)? Já jen jestli netrénuješ na sloh... :lol:
Jinak Corsa nevypadá zle, zdá se i, že je snížená. No s motorem to máš docela jednoduchý, když to nepoznáš pohledem, což bys po 2 letech co máš řidičák měl, tak to rozhodně poznáš na výkonu, ono zrovna 8v a 16v je rozdíl jak sviňa.
Pokud ani tak si netroufneš odhadnout, tak sem hoď foto motoru a budeš mít jasno hned.
Vůbec dotlač víc fotek...
Takže gratulace k Tvému autu a volbu Opel Corsa schvaluji!!! Ono v Tvém výběru zahrnuté vozy beztak nebyly Corse žádnou konkurencí, to mi tady dá za pravdu asi každý :banan:
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Gooder »

Maturitu mám za sebou, naštěstí :D ale studuju dál. Jen jsem se chtěl podělit o příběh :)

Snižená je. Majitel už to takle dovezl z Německa, říkal, že původní majitel pracoval přímo v továrně a že to je teda dělané přímo u Opela. Určitě hodím foto z boku, celkově víc fotek.
Sice řidíčák mám k těm dvoum letům, ale moc jsem nejezdil, s autem rodičů to nebylo ono, necítil jsem se nejlíp. Teď je to rozhodně lepší, když mám svý. Když si to tak vezmu, tak jsem vlastně jezdil jen s Fabii 1,2 HTP a teď s 1,2 TSI. Během večera sem nahodím víc fotek ;)

Co bych ještě teď někdy rád, tak opravil ten ulomený kus lízátka. Sice je na hodně místech prasklé, ale to vylomený je jen to jedno.
Naposledy upravil(a) Gooder dne 11 dub 2011, 19:37, celkem upraveno 1 x.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Gooder »

Tak přidávám další fotky + motor. K zadku auta jsem se nedostal a z boku to taky moc nejde. Zadkem jsem nacouvaný u zdi a z boku jsou nějaká prkna. Až s tím vyjedu, budou lepší ;)
Ještě by to chtělo auto umýt.

Na té první fotce jsem zkoušel, jak by to vypadalo se zeleným proužkem. Taková blbost, jen mě to napadlo :)
Jinak SPZ tam dlouho nebude, škoda, to B je hezčí než S.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od System »

Vítej v klubu:) máš krásnou korzu, nádhernej lak, čistej interiér tak jí prosím nepras nějakym tuzingem:) jinak koukam že máš Liberec 100 km od bydliště...takže na západ, nebo východ?
Naposledy upravil(a) System dne 11 dub 2011, 19:40, celkem upraveno 1 x.
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Kevin »

Vítám tě mezi náma 8)
Pěkná je o tom není pochyb a interiér vypadá pěkně zachovalej... Taky se mi zdá že jí máš nějak podezřele nízko. Hoď foto předních tlumičů ať se juknem co se tam skrejvá :shock:
Moje Esmeralda neni slepá...
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Gooder »

Ona vzadu stojí na menším kopečku, takže až takle nízko není. Interiér byl celkem čístý už od majitele, já ho v sobotu doladil, hlavně nejhorší bylo se zbavit chlupů od psa, který v tom očividně jezdil, ale na majitele si stěžovat nemůžu, opravdu je zachovalá. Lak je na autě původní.
A Systeme, neboj se, kazit to nebudu, sama o sobě se mi hrozně líbí takle, proužek tam už dávno není. Jinak jsem z Prahy západ, Libčice nad Vltavou ;)

Edit: Tlumiče zkusím nafotit ještě teď, snad z toho něco vidět bude.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od System »

mimochodem...ty kola jsou luxusní. Kdyby jsi časem chtěl kupovat jiný, určo je vezmu:)
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Smithy »

no tak podle fotky to je 8V
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
System
Příspěvky: 394
Registrován: 23 lis 2008, 10:04

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od System »

taky si myslim, že to je "jenom" 8V, i když mam jinej rozdělovač...ale to je asi tim, že mam r.v.94
i s malým autem jde zahrát velký divadlo
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Gooder »

Tohle je r.v. 97.
To potom nechápu tu smlouvu a techničák, ale radši to ještě omrknu. Ale v celku mi to je jedno, původně jsem chtěl 1.0, ale když jsem ji viděl, tak to prostě nešlo....
Jinak děkuju kluci ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Havli »

měl by to bejt 8-mi ventil C14SZ> s DIS modulem bez klasickýho rozdělovače,16 ventil má Bloud a ten vypadá jinak :D
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Fošna »

Je to X14SZ... a jak tak koukám, tak máš úplně stejnej interiér, motor, a rok výroby jako já :mrgreen:
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: lkollar's Corsa B 1.4 (musím zjistit, co to je :D)

Příspěvek od Gooder »

Tak vím, s kým se radit :D Jinak děkuju za identifikaci ;)

Jsem teď prckem najel asi 15km, jel jsem pro sestru a pak jsem šel udělat prckovi dobře, nafouk jsem gumy, bylo na nich 1,4 :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Pepino
Příspěvky: 230
Registrován: 18 dub 2008, 19:49
Bydliště: Praha - Západ, Horoměřice

Re: lkollar's Corsa B 1.4 44Kw

Příspěvek od Pepino »

Nazdár sousede, já jsem z Horoměřice to je do libčic jak když hodíš kamenem. By jsme mohli někde hodit řeč. Bych tu tvoji corsu rád viděl z blízka :D
Corsa B 1.4 (44kw/60hp) X14SZ r.v. 1996 Red & Black

Red & Black
Odpovědět