Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Témata zabývající se vnitřkem vozu včetně topení.
Odpovědět
Frantík
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2011, 14:28

Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od Frantík »

Čau lidi,

tento dotaz jsem zadal na Opel forum, ale nikdo neodpověděl, tak ho zadávám zde......

nevím, jak se dostat na displej palubního počítače. Pokouším se nějak rozebrat plasty kolem budíků, abych se dostal na přístroje a displej, ale nevím jak to rozebrat. Pořád to někde nahoře a okolo drží. Displej mi ukazuje jen část údajů a tak potřebuji zjistit, kde je chyba.
Druhý pomocný třířádkový displej na => rádio, hodiny, teplota, mi také nefachá. Nic nezobrazuje, ale ovládání na volantu rádia/CD funguje.


Pak bych potřeboval nějaké díly interiéru na Opel Corsa třídvéř (2010) = > stropnice - stropní deska, sluneční clona levá a pravá, stropní lampička, ruční madla stropní - obě, vnitřní plast a výplň dveří spolujezdce (černá), bezpečnostní pasy přední oba, zadní deska v kufru horní a potom asi budu potřebovat oba ty displeje. Pokud by někdo věděl, kde sehnat, tak mi dejte echo.

Přikládám vyobrazení dispeje.
Celek 2 displ.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od Fošna »

bude lepší, když napíšeš na jaký auto jsou ty budíky :roll:
Corsa A 12NC (43PS)--- EX
Corsa B X14SZ (60PS)--- EX
Astra F X17DTL (65PS)--- EX
Zafira A Y20DTH (100PS)
Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od Kevin »

Fošna: Corsa C :wink:
Moje Esmeralda neni slepá...
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od Havli »

Ach jo,kdybyste trochu hledali :|
Frantík
Příspěvky: 5
Registrován: 19 čer 2011, 14:28

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od Frantík »

Dík za odpověď. Corsa je "D" r.v. 2010, třídveřová verze, 1.3 diesel.
Podle toho návodu na "C" verzi se to pokusím udělat.

Náhodou ty díly, kde sehnat někdo neví? Pokoušel jsem se kontaktovat vrakáče, ale zatím bezúspěšně, vlatně z jednoho mi odpověděli, že něco mají, tak uvidím.

Taky mne kontaktoval ohledně dílů jeden podvodník. Prý to všechno má a nebude mi to stát víc než pět tisíc (hranice přestupkového jednání a trestného činu), ale musím mu poslat peníze dopředu. Když nepochodil, tak alespoň 1500,- jako dopravné, potom už jen 800,- Kč. Když jsem řekl, že se proto osobně zastavím, tak už si to mám sehnat jinde a zavěsil. Tak lidi pozor. Šmejdi bdí.
Uživatelský avatar
SimsonCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2010, 22:05
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od SimsonCZ »

Tak jsem po dlouhý době dostal opět záchvat upravování auta a rozebral jsem přístrojovku. Odstrojil jsem to a že se tak porozhlídnu, co by se dalo pozměnit. Sundal jsem ručičky, pak je zase nandal, všechno zakrytoval a ouha... otáčkoměr mi najednou ukazuje asi o 250 ot/min více, než motor doopravdy točí. Ručička přitom na vypnutý klíček leží na zarážce nuly... Napadá mě jedině natočit motor a potom nastrčit ručičku tak, aby ukazovala na 800, ale to se zase bojím, že poškodím ten mechanismus otáčkoměru. Hlavně ale nechápu, jak jsem to mohl posrat, když při vypnutym klíčku ukazuje správně(rovnou nulu :) a na zapnutej špatně...
Mám elektrickej náhon přes konektor, pokud někdy v koze byl i mechanickej a pokud ta informace k něčemu bude...
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od Maro »

Podělal jsi to tím, že tu rafičku musíš přehodit přes ten kolíček..rafička spadne ještě níž a pak se zastaví. A tam kde se zastaví je bod, který si máš označit a potom to dát zase do polohy, kde jsi to označil.
Uživatelský avatar
SimsonCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 01 úno 2010, 22:05
Bydliště: Teplice

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od SimsonCZ »

ok, zítra provedu, díky :)
EDIT-jak to mám přes zarážku dát do tý polohy? Jak nad tím přemýšlím, tak mi dochází, že ti sice rozumím, ale nevím, jak to provést...
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozebrat budíky, kde sehnat díly interiéru?

Příspěvek od standa PE »

Frantík a skusal si potocit koleckom na intenzitu podsvietenia pristrojovky a TID displeja.Na tak novom aute nemohli este odist ziarovky :?
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
Odpovědět