Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Pokud bude zachována i velikost pístku, neměl by být problém :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od jamal.jefries »

jednoduse receno mam 1.4 8v mel jsem tam 236 nechlazeny.dal jsem tam 256mm chlazeny z gsi a nic jinyho sem nemenil a bez problemu to brzdi jak slak takze vubec nemusis mit strach :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Musel se Ti propadnout pedál, pokud nemáš i jiný HBV, nebo jsi měl už špatnou brzdovku. Já měnil jen brzdiče a kotouče, a pedál se mi propadnul znatelně. Jinak brzdná síla rozhozená bude taky, ten systém je dělaný na menší lístek a menší kotouč, takže i logicky to musí být teď pozměněné :) při běžném brždění ale rozdíl nepoznáš, kromě propadnutého pedálu.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od jamal.jefries »

brzdovku jsem mel novou na starejch brzdach a i ted na novejch.pedal se me nepropadl vubec.maximalne ma trochu delsi chod az k zablokovani kol ale toe tak vsechno ;-) :-).ale nic s cim by se nedalo zit to neni :-) :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Já to jen špatně nazval, měl jsem na mysli prodloužení chodu pedálu. Tudíž v krizovce budeš déle brzdit a předek se může zablokovat později než zadek. Takže jsi ten systém změnil :-D ale já s tím jezdil taky. Nikoho neodrazuju, jen je dobré vědět, na co všechno může mít drobnost vliv :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Hgi »

Gooder píše:Musel se Ti propadnout pedál, pokud nemáš i jiný HBV, nebo jsi měl už špatnou brzdovku. Já měnil jen brzdiče a kotouče, a pedál se mi propadnul znatelně. Jinak brzdná síla rozhozená bude taky, ten systém je dělaný na menší lístek a menší kotouč, takže i logicky to musí být teď pozměněné :) při běžném brždění ale rozdíl nepoznáš, kromě propadnutého pedálu.
Není pravda, HBV je u všech Cors stejnej... Taky sem dával GSI brzdy a brzdí to ve stejné poloze, jako nechlazený brzdy z 1.2... Jedinej rozdíl je, že to zvládá brzdit delší dobu, protože sou větší kotouče, a tak rychle se nepřehřejou.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

GSi mělo z výroby vetší HBV. Bohužel nový neseženeš. Řešil jsem to s Fugym, od kterého jsem měl brzdy. Jinak i přesto může být HBV stejný, ale rozložení bude nastavené jinak. A logicky to musí brzdit jinak, když je lístek jiný. Měl jsem chlazené 1.4, pak GSi a rozdíl jsem pozoroval při prvním brždění :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Hgi »

Gooder píše:GSi mělo z výroby vetší HBV. Bohužel nový neseženeš. Řešil jsem to s Fugym, od kterého jsem měl brzdy. Jinak i přesto může být HBV stejný, ale rozložení bude nastavené jinak. A logicky to musí brzdit jinak, když je lístek jiný. Měl jsem chlazené 1.4, pak GSi a rozdíl jsem pozoroval při prvním brždění :)
Není pravda, HBV je stejný. Mám doma GSIčko na díly a ve svým autě, kde byla původně 1.2 je HBV stejnej jako v GSI!!! Jenom nádobka na brzdovku je jiná.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Tak to jsem netušil, že máš GSi na díly. V tom případě nevím, co mi to Fugy říkal :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od jamal.jefries »

jak rikam zadnou vetsi nebo razantnejsi zmenu k horsimu jsem nepozoroval.mam doma taky HBV z GSI a jsou mimo nadobky stejny :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Sám jsem s tím jezdil a problém jsem neměl kromě delšího chodu pedálu. Pokud by mi Corsa zůstala, asi bych časem nad něčím uvažoval. Jen je dobré vědět, podle mě, co všechno to ovlivní. U Octavie právě budu řešit komplet :)

Jinak mi to nedalo a trochu jsem hledal o tom HBV a co jsem našel, tak Corsa má 20,6mm(jak jste říkali, včetně GSi). Existuje ale i 22mm, ovšem nevím, kam se montoval :urcite?: V tom případě nevím, co Fugy myslel, jedině s/bez ABS, ale ty se liší jen vývody.

PS: Celé tohle pak přesunu do souvisejícího tématu.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Děkuji, takže půjdu do tech třmenů z 1.4
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Hgi »

Kdyby si chtěl, tak mám na prodej funkční, ještě na autě namontovaný GSI třmeny... samozřejmě za babku.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Wau :O Už skoro 3 roky, jsem tu nic nenapsal. Corsa stále žije, lítá jak za mlada i když už má 20let. Aji ty neskutečný mrazy přežila a startovala jak má. Na autě se pokračuje, žádné dramatické změny. Zrcátka v elektricke, ještě musím dodělat vyhřívání, interiér je přečalouněný do světle šedé kůže, vypadá to dobře. A tak no. V létě mě čeká výměna palubky, sehnal jsem si černou i s airbagem u spolujezdce, a ještě chci si sehnat černý interiér a zas to bude o kus lepší. Na to že při koupi neměla ani jeden airbag, tak jich bude mít hned 4 :-D Ale asi největší úspěch, sehnal jsem fungl nový originální GSI přední nárazník, urazil 1000km poštou :banan: Co mám informace, tak asi poslední kus v Evropě. Takže další plán na léto je přední, zadní nárazník a lemy dát do černého lesklého laku. A taky konečně upevnit a nalakovat GSI křídlo, ale to už se táhne myslím tak ty tři roky a ještě jsem se k tomu nějak nedostal :lol: Tak se uvidí. Tak se tu zatím mějte a zase se někdy ozvu.

BTW: Kdyby někdo chtěl přední GSI nárazník co jsem měl dlouho koupený, je nutná oprava, proto jsem si raději sehnal nový, nechtělo se mi do té opravy. Ale co jsem zjišťoval u autoklempířů, tak opravitelné to je. (https://www.sbazar.cz/cernymartin1)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět