Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Ani jedna z těch verzí se mi nelíbí :( Přídavné mi tam moc nejdou a to zamračení, já vám nevím. Asi jsem z toho vyrostl :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Korrpi
Příspěvky: 1524
Registrován: 09 říj 2012, 13:26
Bydliště: RU(O)MBURK

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Korrpi »

nevyrost :roll:
Kdyby to náhodou vypadalo že rejpu,tak to tak je:)

Obrázek Spotřeba SEAT TOLEDO AHF 81 kW / 110 HP
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Gooder »

Já se teda období, kdy frčely neony, mega nárazníky atd vyhnul, nikdy mi to moc neříkalo. Takže jsem možná neměl ani z čeho vyrůst :vyplazni: Ale auto jako koníček mě asi nikdy nepřejde, to máš pravdu, z toho nevyrostu :wink:

Přijde mi Míro, že jsi teď jako někteří, kdo vidí upravené auto = majitel blbec, musí si něco dokazovat. Asi to pro většinu lidí platí, už to jenom vidíš podle toho, jak se chová, jak sedí za volantem, jak chce být středem pozornosti atd. Najdeš i pár výjimek a podle mě jsou i tady mezi námi na CC. Z toho důvodu ani moc nemám rád srazy na veřejných místech, kde je hodně lidí. Spousta lidí na Tebe tak kouká, aniž by Tě znala(samozřejmě i ti blbci na srazech jsou).
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Pracuje se, pracuje. Ještě tak měsíc a už by to mohlo pokročit z formy projektu do hmotné podoby :banan:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od jamal.jefries »

to bude kujva velká kaple :-) :-D :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

No vysoká bude stejně jak budíky, ale bude to vypadat skvěle. :-)
cheetah3
Příspěvky: 315
Registrován: 07 srp 2010, 13:07
Bydliště: Slovenská republika

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od cheetah3 »

To vyzerá zaujímavo, som zvedavý na výsledok :)
Závidím to vyhrievanie sedadiel :D
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Děkuji, no je fakt že ty ty zimní rána příjemnější, než se ohřálo auto sedačky už topily, takže fakt super. No jinak doufám že ten počítač dopadne tak jak je plánováno a bude to vypadat skvěle.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Co-RS-ák »

zajímavý, nechtěl bys protáhnout kapličku bodíků až k tomu kompu, jako to maji moderní auta? asi by to vypadalo líp, ale těším s ena to.. co všechno to bude umět, ukázat spotřebu třeba? :))
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Vidíš, to mě nenapadlo a máš pravdu nemuselo by to vypadat nejhůře. No zatím to tedy umí navigaci, televizu, internet :lol: ale samozřejmě k tomu chci přidat teplotu vnější, vnitřní, spotřeba okamžitá, průměrná, dojezd... ale chtěl jsem v prvé řadě to spustit v "testovacím režimu" abych viděl jak to chodí a jestli si s tím má smysl hrát nebo jestli je to špatnej nápad, a hlavně musím ještě promyslet na jakým počítači to poběží, zatím mám jakože klasický počítač o malých rozměrech (velikost zesilovače), ale přece jen to furt velký a také spotřeba. Pak jsem přemýšlel o Raspberry Pi, s tím si budu teď hrát v rámci bakalářské práci takže uvidím co to umí, či neumí. Ono je něco jiného to spustit na stole a něco jiného to nasadit do provozu. Ale vidím že vás toto téma zajímá, tak vás budu informovat o pokroku. :-)
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Na autě dvě novinky - přední příčný stabilizátor a spodní kryt motoru. Kryt jsem upevnil tak, že do kastli jsem zanýtoval nýtovací matice a pak přišrouboval. Ale nýtovat matice M8, bez nýtovacích kleští je fakt hodně hnusná práce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od Co-RS-ák »

Dodelej klimu at mas vsechny cudliky co v corse jsou mozny hejbaci a ten komp :D
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od petanek192 »

jak dopadl ten komp ????
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

No začal jsem na tom pracovat teprve před 14 dny před tím byly nějaké problémy tak nebyla chuť ani čas to řešit.Teď dal jsem to klukům od vývoje aby mi dotáhly ten projekt a pak už nechám zhotovit prototyp. Ale už vím že budu využívat Hummingboard (odkaz ), po zkušenosti s RaspberryPi jsou to ideální hračky na takové použití.
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

Příspěvek od schleza »

Chtěl jsem se zeptat, budu měnit kotouče a destičky. Tak jsem si říkal že bych stříknul a zrekonstruoval brzdiče. Ale protože je auto denně v provozu nemůžu jej odstavit na takovou dobu, než bych ty brzdiče dal do kupy. Proto jsem se rozhodl že si koupím "nové" brzdiče které zrekonstruuji a pak je vyměním a tak se vyhnu delší odstávce. Kotouče nejspíše použiji Brembo MAX, destičky ještě nevím.

Říkal jsem si že když už si budu pořizovat brzdiče, tak že bych použil z Corsy 1.4 16V (já mám 1.2). Průměr by tedy zůstal stejný 236mm jen z té 1.4 jsou už chlazené. Pročítal jsem si téma o výměně brzdičů a na posledních 3 stránkách se řešilo že se rozhodí brzdná síla, ale tam šlo o zvětšení průměru kotouče. Je tento problém i pokud je zachován průměr a je rozdílná pouze tloušťka? Nejedná se mi o žádné zvyšování brzdného účinku nebo tak. Ale když už to dělám tak ať z toho třeba i něco málo je k užitku.
Odpovědět