Ruční brzda

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
ladinek
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2010, 09:16
Bydliště: Opava

Ruční brzda

Příspěvek od ladinek »

Ahojky nevíte někdo náhodou jak se vytahuje ruční brzda?Potřebuji natáhnout lanko a u páky je šroub,ale nevím jak se tam dostat.Corsa 1,0,r.v.98 :cry:
Ethinnes
Příspěvky: 9
Registrován: 24 srp 2011, 20:55
Bydliště: Za sedmero horami...

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Ethinnes »

Zdravím,
taky jsem měnil lanko ruční brzdy a pomohla mi knížka Jak na to..
Zkus ji pohledat na netu, já ji mám v tištěné verzi, tak ti ji ani nemužu nikde uploadnout.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Ruční brzda

Příspěvek od Co-RS-ák »

nevím odkud ho potřebuješ, ale já když sem měnil lanko, tak pod autem vede bowden, ten musíš rozpojit a natáhnout od něj lanko k bubnům...ručnu nemusíš vyndavat, pokud nechceš měnit komplet ;)
ladinek
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2010, 09:16
Bydliště: Opava

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ladinek »

Návod jsem sice našel,ale ve skutečnosti je tam tak málo místa,že se tam nedá dostat.Překáží mi ty sedačky a koberec je vyřiznutý akorát u brzdy a je mi ho líto střihnout.Žádný napinací šroub tam vůbec není vydět a podle knížky je vydět.Tak nevím :roll: Zevnitř z vozu by měla brzda jít vytáhnout.Potřebuji napnout to první lanko,druhé je už na doraz.Brzdové obložení v pořádku,a když zkouším přiz vednutém voze lanko ruční brzdy tak to brzdí.Něco mi tam prasklo tak chci zkjistit jestli to lanko drží na ručce. :!:
ladinek
Příspěvky: 4
Registrován: 30 kvě 2010, 09:16
Bydliště: Opava

Re: Ruční brzda

Příspěvek od ladinek »

Pro názornost posílám foto
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Ruční brzda

Příspěvek od jamal.jefries »

no já když sem měnil lanko tak sem to taky nedělal zevnitř...normálně zespoda je tam ta spojka do tý to zahákneš a pak to sešteluješ vzádu na nápravě...
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět