Podvozek JOM

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Podvozek JOM

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj všici,

sháním rady ohledně správné inštalace stavitelného podvozku od JOM (modrej štelung), dnes jsem na auto nahodil i předky (zadky jsou ok) a mám šílený Áčka kola, jde mi především o Vaše detailní fotky usazení kolem náboje kola (šenklu).

Předem všem moc díky, Petr.
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od toxik-q »

:wink: horni dira na uchyceni tlumice by mela byt ovalna viz foto viewtopic.php?f=9&t=1189&start=60 tzn pred dotahnutim kolo vyklonit dle potreby...samozdrejme doporucuju odborne serizeni v servise spolecne s kompletni geometrii :wink:
Uživatelský avatar
Fugy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 710
Registrován: 27 říj 2008, 09:50
Bydliště: Hradec Králové/Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Fugy »

1) udělat co píše toxik a pak ještě došteluj viz obrázek :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Opel Corsa B r.v.1999 1.0 12V>> http://forum.corsaclub.cz/viewtopic.php?t=3100 uvedena do nomálního provozu
Opel Corsa B r.v.2000 1.6 16V>> http://forum.corsaclub.cz/viewtopic.php?t=4716 pokračujeme
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Toxik-q: Díky za radu chlape, tohle jsem si domyslel, tak jsem se snažil nadoraz poštelovat, ale stejnak Áčka kola. Geometrie je zbytečná pokud mám Áčka kola vlivem odklonu kola, tak je to prostě v háji, mně šlo hlavně o to, jestli Vy co máte tenhle podvozek máte Áčka kola taky, anebo jak jste odstranili.

Fugy: Čepem řízení se šteluje sbíhavost, nic víc, tohle s odklonem kola nemá nic společného, koukal jsem detailně do Tvého profilu a je poznat, že máš Áčka trochu taky, ale je mi s podivem, že já to mám nějako víc, možná se mi to jen zdá, zítra vyfotím a přidám ve středu foto, zítra budu bez netu.

Poprosím další kolegy modrým Jomem o zkušenosti a kdo poradí jak vyřešit ten odklon, pokud tedy vyřešit jde.
Díky, Petr.
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od toxik-q »

no tak samozdrejme zalezi jak ses nizko :lol: ale me to k doladeni na tomhle podvozku stacilo :D a co vim tak s tim asi nikdo nemel nejake velke problemy :mrgreen: jinak jeste existuji excentricke srouby :-) mel sem je na pevnem podvozku 60/40 ale je to celkem ranec za ne :wink: http://www.highperformanceparts.cz/srou ... %2C25.6226
Uživatelský avatar
dj-si
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 355
Registrován: 27 pro 2007, 23:02
Bydliště: moravská třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od dj-si »

určitě pořešit jde, já sem to nechal na odbornících :) hodil jsem do servisu, udělala se geo, mám to na doraz a áčka žádná nemám, uvidíme jak to bude když se ještě vyhodí ta pružinka :motorova pila: radím někam zajed :wink:
ŠILENÝCH 60PS >>>CorsaB C14NZ<<<
make some NOISE 132.3 db
Obrázek
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Cross27 »

Můžu se zeptat co všechno jsi použil na horní uchycení předního tlumiče z origo tlumičů? připadá mi že tam mám toho nějak víc než má být... prosím případně i ostatní o radu, momentálně jde přední tlumič na reklamaci tak mám možnost to dát do kupy jak to má správně být než pak pujdu na geometrii, díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Toxik-q: tak ty excentrický šrouby se mi kupovat nechce, je to fakty ranec, díky ale za radu.

dj-si: chlapáku štelovat to jde jen tak, jak psal Toxik-q, to už jsem zkoušel a pořád se mi to nezdá, leda tu vrchní díru drobet ještě provrtat, anebo i tu spodní, ale moc materiálu tam není, tak se mi to převrtávat moc nechce, aby mi to někde neulítlo.

Cross27: tak přesně tohle si kladu na srdce taky, jestli jsem to sestavil správně, mám to stejně jako Ty a myslím, že jinak to ani být nemá, kdyžtak ať někdo poradí, estli my to nemáme špatně.

Díky, Petr.
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahojte všem,

díky moc za pomoc s Vašimi zkušenostmi, problém vyřešen, malinko jsme přivrtli tu vrchní díru a dorazili to nafest a je to ok, dokonce se to odtáhlo i od kola, takže nemusím řešit kola s jiným ET anebo podložky.

Ještě jednou díky a přidávám aktuální stav na fotce.
Petr
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Maro »

Vypadá to hodně skvěle :)
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Ahoj Maro,

díky, ale mně se to zrovna moc nelíbí, Ti povím, že když jsem to vytáhl z krabice a viděl, co je ten modrej JOM za fušéřinu, tak jsem měl chuť to vyhodit, rozhodla samozřejmě cena ostatních štelungů, která je úplně mimo moje možnosti, už na tuten podvozek jsem si musel odtrhovat od huby. Navíc, když jsme to poprvé sešroubovali, tak to drhlo o kolo, dělalo to totální áčka kola, no prostě v ten moment mě vzal takovej vztek... :lol: :lol: :lol:

Mějte se všici a ještě jednou všem díky za rady.
Petr
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Maro
Příspěvky: 879
Registrován: 11 srp 2008, 01:07
Bydliště: Bruntál
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Maro »

Též zvažuji, že koupím ten JOM.. někteří na to nadávají někteří zase ne.. neměl jsem možnost JOM mít v ruce.

V německu je právě za pár kaček oproti ČR.
Uživatelský avatar
Petr_Corsa A+B
Příspěvky: 459
Registrován: 17 čer 2010, 15:03
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od Petr_Corsa A+B »

Co se týče jízdních vlastností budu schopný Ti říct, až dostavím. První dojmy jsou katastrofální, možná řeknu, že i přezto že je nejlevnější bych to znova nekoupil, ale třeba překvapý jízdním profilem. Jde o to, že já chci po autě především zlepšení jízdní stability, to štelování je druhotný a k tomu se hodí víc jiné podvozky. Tobě s C20XE bych taky doporučoval koukat po nečem bytelnějším, tohle je prostě aušus, sváry kolem uchycení by neudělal ani amatér, origo přední tlumič má zalisovanou výztuhu v uchycení na šenkl, tohle má dva navařený plechy z boku, no naštvanej jsem ještě teď. Ale jak říkám, je to volba mezi kvalitou a cenou bohužel, už takhle mám v autě na dílech asi 20000 - 25000 a to mě ještě čeká motor a spousta drobností.
Corsa A 1.2S 1986 READY TO GO // Corsa B C16XE GSI 1994 READY TO GO AS WELL
---My Cars---
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od jamal.jefries »

mam otázku.kterej z těhle dvou JOMů by ste mi doporučily? tenhle: http://www.maxim-pneu.cz/vyskove-stavit ... otorizace/
nebo tenhle: http://www.autofam.cz/index.php?page=product&id=13622

předem říkám že mi nejde o extra snížení ale je mi divný že na tom druhym sou pružiny na zadek přímo na tlumiči....
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
dj-si
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 355
Registrován: 27 pro 2007, 23:02
Bydliště: moravská třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Podvozek JOM

Příspěvek od dj-si »

tyhle podvozky jsou stejné, jen u toho druhého odkazu mají špatnou fotku, takže vem ten levnější 8)
Tady máš odkaz na oficialní web http://www.jom.de/products/de/Angebote/ ... Feder.html a můžeš tam pokoukat, že tam jinej štelung není :wink:
ŠILENÝCH 60PS >>>CorsaB C14NZ<<<
make some NOISE 132.3 db
Obrázek
Odpovědět