Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Odpovědět
Patko
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2011, 11:20

Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od Patko »

Zdravím všechny Corsa šílence... mám Opel Corsa B 1.7D r.v. 1996 .... mám to koupený od nějakýho šulína :-D mám ji skoro rok a vše ok ... ale chtěl bych si tam hodit nové(nebo klidně použité) repro s rádiem... určitě bych chtěl do zádu na víko kufru nějakej repráček a možná i vyměnit repro v předu ve dveřích... sem amtér a nevyznám se v tom... táta mi to pomůže vyměnit a zapojit ale ať si to seženu sám... Tak bych poprosil někoho z vás zda by mi nemohl poradit nebo dokonce celkově najít nějakou tu sestavu... dal bych do toho tak 4000,-( možná až 5000) a nepotřebuju žádnej 1000wat basák... prostě pěknej zvouček ... s pěknými basami ... díky moc za každou odpověď... a možná je to tu už vyřešený ... ale nemám čas to tady prolejzat ... díky moc
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od Gooder »

Ten konec si radši psát neměl :D přece jenom by to mohlo některý uživatele naštvat, protože to děláš úmyslně a hned na první stránce je spousta podobných dotazů.
Ale k věci, myslím si, že základem je mít dobré radio. Mezi ně třeba patří Alpine nebo Pioneer(zdejší HiFi manijaci ti určitě poradí další značky :D ). Jsou teda dražší, ale dají se sehnat i levnější kousky, když tak bazarové. V repro ti neporadím, ale vím, že kdysi mi jeden člen doporučil Helix a MTX, ale víc ti asi neřeknu :D

Kdyby jsi měl čas, tak zkus projet nějaký témata tady, je tam toho spousta už na první stránce.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
yeti
Příspěvky: 543
Registrován: 16 úno 2009, 14:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od yeti »

tak já mám rádio sencor na DVD 4x35w a jsem spokojen. podle mě je jedno co máš za rádio hlavně že slouží a má to co chceš.
vzadu mám koax ovály JBL asi 120W RMS krmí je zesilovač nounejm 4 kanál :lol:
bassák Audiobahn udajně 1000W RMS, ale tomu nevěřím. nejduležitější je si vybrat bassák co má pokud možno největší citlivost já mám asi 96db díky teto citlivosti si můžu dovolit opět zesilovač nounejm 2 kanál, ale mám to zapojený jen na jeden, protože mi druhej nefunguje. bednu mám postavenou svoji z poliček ze skříně :vali_se:

a mužu říct že mi to hraje líp než nějaký blbý sestavy co si koupíš, sice maj pěkný provedení oproti mě, ale já to mám za dobrý peníz :banan:
já mám prostě hodně muziky za málo peněz

doporučím ti sežen si starý bassák tesla má asi 20w rms kdysi jsem ho měl v autě a hrál luxusně a pěkně čistě měl jsem ho asi za 200kč postavil sem si k tomu bednu zesik sem měl 1600kč hrálo to mnohem líp než nějakej zkurvenej hifonics co jsem měl pujčenej kterej stál asi 3200kč i s bednou

bassák vybírej podle citlivosti pak ti pěkně zahraje a nepotřebuješ ho tolik krmit

Předveďme si nyní konkrétní příklad se dvěma různými reproduktory (s různou citlivostí) a různě výkonnými zesilovači – k zesilovači 1 o výkonu 200 W je připojen reproduktor A s citlivostí 86 dB, k zesilovači 2 o výkonu 40 W je připojen reproduktor B s citlivostí 98 dB.

Akustický tlak vyvinutý první soustavou (zesilovač 1, reproduktor A) bude:
LP = SL + 10 log P = 86 + 10 log (200) = 86 + 23 = 109 dB
(odpovídá akustickému tlaku 5,64 Pa).

Akustický tlak vyvinutý druhou soustavou (zesilovač 2, reproduktor B) bude:
LP = SL + 10 log P = 98 + 10 log (40) = 98 + 16 = 114 dB
(odpovídá akustickému tlaku 10,02 Pa).
Corsa A C14NZ

Škoda Octavia Combi 1.9tdi 96KW
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od NoX »

pokud chces, mam tu dobry repraky - hifonics zeus zxi6.5C, 500w vykonu, rms 100w, sou to dve 16.5, tzn sedi do prednich dveri + dva vyskace, origo vyhybkky, neco kabelaze, mam i montazni ramecek na opel :-)
a je to malo hrany, mel sem to v aute, nez sem dal origo Bosse sestavu, tak mi to ted smutne lezi na policce.
a chtel bych za to litr :-)
Patko
Příspěvky: 2
Registrován: 10 pro 2011, 11:20

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od Patko »

díky za typy ... já bych si to tady rád přečetl ... ale sem pracovně vytíženej a na netu jsem minimálně...
a pro NoXe: mohl by si mi poslat nějakej odkaz na stránky jak to vypadá a jakou to má technickou specifikaci ... a odkuď si že bych si pro to přijel ;-) díky moc ;-)
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od NoX »

http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a ... s-zxi-6-5c

tady mas odkaz, jak to vypada.
mam je cele, krome tech krytek s napisem, protoze sem to mel schovane za origo tapecem, a krytky sem nekde ztratil :-///
jinak sem z brna
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od NoX »

tak co na to rikas? :-D
Uživatelský avatar
Zephyr
Příspěvky: 12
Registrován: 17 dub 2011, 19:11

Re: Repro Opel corsa B 1.7D r.v. 96 za 4 000,-

Příspěvek od Zephyr »

yeti> tys mě rozesmál :lol:

ten nounejm zesák ti dokáže dobře kontrolovat woofer? Kolik litrů má ta bedna z poliček? Chlape neraď takové kraviny. Když chceš radit, měl bys o tom aspoň něco vědět.

Samozřejmě že záleží na každé komponentě sestavy. Rádiem počínaje a kabeláží konče. Základ je tlumení. Už jen dobře vytlumené dveře dokáží zlepšit zvuk OEM repráků. Další je kvalitní kabeláž. Na sériových "tkaničkách" nečekej kvalitní přenos signálu. Následuje výměna reproduktorů. Doporučuju komponentní systém a tweeter umístit na A sloupek. Ještě pořád se to dá živit z rádia. V případě wooferu už bude zesilovač nutností. A zase platí - vytlumit kufr. Kvalitní signálové i napájecí kabely dostatečného průřezu.

Je toho hodně a určitě to není tak jednoduché jak píše yeti.

Doporučuju www.autohificlub.cz Když budeš hledat, tak Corsa už se tam dělala víckrát.
Corsa B 1.4 16v ecotek 66kW - daily
Nissan 240 sx 129kW RWD - fun car
HIMOTO RAPIDA vette 1:10 2,4GHz 540 elektro
Odpovědět