Lakování, barvení a vše kolem...

O všem a všech Corsách.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Odpovědět
xerk
Příspěvky: 1
Registrován: 15 srp 2009, 22:51
Bydliště: praha

plasty

Příspěvek od xerk »

zdravim, potebuju poradit na to jak na oziveni plastu na corse B. vypadaj mimoradne spatne, asi jako na kazdy corse.. svetle sedy az bily. na kazdym aute mi fubgoval silikonovej olej ale corsa je zvlast imuni.. hlavne zadni naraznik je mimoradne tragickej!! nestydel bych se ho vzit smirglem jak strasnej..

A druha otazka, lisi se zadni plato do kufru na 3dv a 5dv?? popr nevi nekdo kde sehnat plato na 3dv?? na vrakaci za to chtej litr coz mi prijde hodne prehany!!

diky za odpovedi a omlouvam se za mozne duplicitni tema.. ale prolejzat x sekci se mi to nechce..
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cross27 »

nejdriv mi dal na ty plasty kamos kdysi vinyl, je to takova bezbarva voda, vydrzelo to na aute dokud nezaclo prset tak sem to strikl cernym sprejem odolny i proti mrazu do - 40°C , mam to uz tak 2 roky a nic nesliza dolu, jen sem to vzal smirglem 1200 lehce a hned na to sem se s tim nesrakl byly sede uplne do bila taky, vyjde te to levneji nez nejaky renovator a fakt to drzi, mam lemy i zadni naraznik, predtim sem nemel prachy na lak tak sem to hodil tak a mam to doted, 100kč a hodka casu, akorat fakt strikat tech 25-30 cm od toho jinak narobi kapicky posrane pokud das bliz. Zazilo to uz 2 zimy byl na tom led n horach, plno snehu a drzi furt clovek by neveril
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Musím souhlasit s názorem výše. Známý na astře to měl taky šedivé a normálě to stříkl lesklým šerným sprejem na plasty... drží tu už dva roky a vypadá to mnohem líp :-)
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Uživatelský avatar
corpi18
Příspěvky: 266
Registrován: 11 říj 2008, 10:59
Bydliště: Teplice v Severních Čechách

Příspěvek od corpi18 »

a to stačí srříknout jenom na plast? vždiť musíš ještě stříkací kit, aby to nepopraskalo ne? nemáš náhodou odkaz na ten spray?
sice 55 koní, ale už jsem z ní 174km/h vymáčknul, ale byla to fuška :-)
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

co vím, jak to dělal, tak očistit, odmastit, základ na plasty ( s tím opatrně, aby se to opravdu chytilo a nesloupalo pak) a pak klasický černý lesklý Motip.... Jak to není hladký povrch, tak to ani nevypadá, že by to bylo stříklé, prostě jako černý plast.... Ale je možné, že je tam ještě nějaký fígl, který nevím, abyste si to nenastříkali a pak mě nešli ukamenovat :-)
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Uživatelský avatar
Hosak
Příspěvky: 191
Registrován: 29 srp 2008, 22:57
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od Hosak »

Ja som to robil timto http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=1 a zatial to drzi.
Corsa C Z13 DT

[url=http://]Tigra A X14 XE[/url]

Obrázek

Life is not fair, get used to it.
Uživatelský avatar
Cross27
Příspěvky: 280
Registrován: 19 úno 2009, 01:45
Bydliště: OSTRAVA!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cross27 »

Ja sem to odmastil tech. benzinem, vzal smirgelm 1200, to bylo hladoucke vcelku a strikl jen timhle sprejem, upozornuju ze to byla rychlovka, ale je to porad pekene cerne, nepopraskalo to nikde, ani v mrazech, furt drzi, zadny zaklad na palsty nic takoveho jen to co pisu tady, vzadu na stitku je pro vsechny rocni obdobi a do -40°C
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B 1.2i C12NZ >Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Machyneq
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 94
Registrován: 05 čer 2009, 03:45
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Machyneq »

ja jsem to delal 4 dny zpatky jak psal brody......ocistit odmastit a striknout a vypada to fakt jako novy
Iron cross Corsa B
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Tohle budu taky delat, protoze se mi to loupe, jak se ty barvy zbavim co mam na plastech uz ted?
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
Fošna
Příspěvky: 1468
Registrován: 09 črc 2008, 21:05
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Fošna »

Tak takovej problém mám taky... chci se do toho pustit ale nevim čím odstranit tu starou barvu :roll:
Uživatelský avatar
ba_djjour
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 482
Registrován: 06 črc 2008, 12:53
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ba_djjour »

Nazdar lidicky, na kolko by ste videli cenu u lakirnika za nastriekanie zrkadiel a zadneho madla tretich dveri? Material + robota. Kamos vravi ze to nebude vela a mam si to dat spravit profi, ajked uz mam doma zaklad, plnic, farbu a ciry lak a to ma dokopy stalo asi 600 korun
Mici - Corsa B 1,2 16V
Mike Mad
Corsa forever
Příspěvky: 328
Registrován: 06 pro 2006, 08:30
Bydliště: Sleepy Hollow
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike Mad »

udelej si to sam :wink:
Opel Corsa B ... PRODANO
VW Jetta 2 Coupe
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Jsou to maličkosti, určitě by jsi to zvládnul sám .. Malí plochy :wink:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
wow.max
Příspěvky: 16
Registrován: 04 srp 2009, 16:46
Bydliště: Praha

Příspěvek od wow.max »

a cely auto vyjde asi pekne draze co?=) to nevim uplne jestli bych sam zvladnul ale takovy prachy se mi za to davat nechce..
in chlast we trust
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Celý auto cca 24 000kč :)
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Odpovědět