Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Robin »

duskov, souhlasit nemusíš ;-) já taky nejsem právník a nikdy jsem tyhle reklamace neřešil. Nesetkal jsem se s tím, ani když jsem se x let dovozem a prodejem aut živil. Dávám podepsat podobný papír a můj názor je, že tam ty závady napsané být nemusí, stačí, že je kupující seznámen se stavem ústně. Bazar může snadno tvrdit, že na tu tekoucí naftu upozornil a opak se u soudu těžko prokáže a vo tom to je.
Já když kupuju auto a na závadu nepřijdu, beru to jako moji chybu a nic nereklamuju a když prodávám auto s větší skrytou závadou, tak třeba do AAA. Naposledy jsem jim na odtahovce odvezl auto s prasklým těsněním pod hlavou, za rohem ho sundal a dojel prodat. Nic nereklamovali.
Ale jak jsem psal, známí odvezl auto zpět, chtěl peníze zpět a dostal je..
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

Robine, asi tak jak jsi to rekl. Nejsme pravnici :-). Uvidi se, s cim dojde HanyZ. Snad mu to uznaji, dle meho na to pravo ma. Stale neni nikde pisemne uvedeno, ze tam zavada je. A pokud tam nebyla, tak dokazuje prodejce, ne kupujici. Aspon tak to chapu :-).
Nejsem si ale jist jak to je v bazarech s vykupy. Nektere bazary primo deklaruji, ze prebiraji odpovednost za automobil a za vady.
Kupa lidi auto koupi a pak neresi neco jako reklamaci zavady, protoze nevedi na co maji pravo. Aspon tak mi to prijde. A bazary samozrejme platit nechteji, takze Te pri nejake reklamaci poslou nekam a ty jako kupujici se nebudes mit naladu tahat po soudech a stejne si to nechas opravit za sve.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

takže oprava přetěsněním s montáží a demontáží cca 4000 Kč....
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj. Cituji text otištění ve Světě Motorů:
Máte-li automobil zakoupený v autobazaru, leží prvních 6 měsíců důkazní břemeno na prodávajícím. To znamená, že právě on musí dokázat, že předmětná vada vznikla až po předání vozu zákazníkovi. Po uplynutí půl roku se ale důkazní břemeno přenese na nového majitele vozu. Toto pravidlo neplatí při koupi vozu na leasing. V takovém situaci musíte už od počátku vy dokazovat, že jste vozidlo zakoupili s vadou.
Celkově tam poměrně pěkně presentují rady jak se v takových případech zachovat. Zkus si to vyhledat a nastudovat.
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

to jo, dnes jsem byl i na PČR a výsledek i po jednání s bazarem je jasný... smlouva je smlouva.. a tam je uvedeno, že vozidlo odpovídá stáří a opotřebení a netěsnost čerpadla = opotřebení....
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

no lol, tak koukam ze ani PCR uz se Te nezastane... at zije ten nas kocourkov. Chcije nafta a je to opotrebeni...
Tady se fakt chranej hajlzici a podvodnici.
No aspon to nemas tak drahe... holt je mi lito.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
shanti
Příspěvky: 110
Registrován: 27 kvě 2011, 14:35
Bydliště: Brno

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od shanti »

Není drahý ? Chudák si koupil "nový auto" a musí hned do něho vrážet peníze =(.
C 1,0 12V
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

Vem to z te druhe strany - opravy dieslu jsou vsechny setsakra drahe. Pokud za to da 4000,-, tak muze byt jeste rad. Kdyby musel menit cele cerpadlo za 23k, tak to bude trosku jine.
Nehadam se, ze to neni chudak. Pral jsem mu, aby mu to bazar uznal. Ale z hlediska zavad - dopadl jeste dobre.

Shanti, bohuzel, pokud mas predstavu o tom, ze si koupis auto z bazaru a nebudes do nej vrazet prachy, tak jsi dost na omylu. Proc lidi prodavaj auta a navic do bazaru? Ve vetsine pripadu proto, ze je ceka takova oprava, kterou uz nechteji platit. Ale samozrejme kazdy kupujici si chce koupit auto co nejlevneji a pokud mozno v takovem stavu, aby do nej aspon dalsich pet let nemusel dat ani korunu za servis.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Robin »

Je to relativně levný. Horší bude repase vstřikovačů za cca 4 x 4000kč. S tím je nutno vždy počítat, protože životnost není bůh ví jak velká a (ne)kvalita nafty ji ještě zkracuje.

Neříkejte, že vždy prodáváte auto v perfektním stavu, nové gumy, žádná spotřeba oleje, atd.
Tohle se snadno opraví, (levnější než 4 gumy) hlavně aby motor nebral olej, to je totiž nejdůležitější a je to první věc, kterou sleduju, případně se auta dále zbavuju. To se taky nedá reklamovat, jde přeci o běžné opotřebení.

Já myslím, že není důvod se na nikoho zlobit a volit tak silná slova, viz. podvodníci.
Za prvé to pravděpodobně teklo při prodeji a možná by to bylo vidět v bazaru ze spodu vozu. Pokud autu nerozumím, vezmu si kamaráda, přeci jen u ojetiny je potřeba počítat se vším.. ne zřídka se objevují auta svařená ze dvou různých po těžkých bouračkách, atd.
Za druhé podepsal papír, který nemusel. Je fakt, že nejde chodit se vším k právníkovi a stejně by mu bazar nepovolil změnu v té smlouvě, protože zkrátka nikdo nechce dávat žádnou záruku, to raději prodá někomu jinému.
Ten zákon o 6 měs. záruce je jen teorie, v praxi to nikdo nechce, proto se píšou ty smlouvy tak, jak se píšou.
Já jsem naposledy v bazaru dokonce musel podepsat že jsem seznámen s únikem všech kapalin, od oleje v motoru, přes převodovku až po brzdy. Prostě tam byly vypsaný všechny možné závady. Auto jsem prohlédnul, podepsal a koupil s tím, že pokud se něco objeví, nebudu to reklamovat.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

jen upřesním poslední příspěvek od ROBINa....

v bazaru auto stálo na sněhu, zaparkované a nastartované a samozřejmě jsem tyto věci kontroloval.

autům trochu rozumím a navíc jsme měl s sebou kolegu, který kdysi v bazaru dělal - takže ví, na co si dát pozor... ono to v bazaru prostě neteklo... přišel teď mráz a asi tam gumička nějaká praskla :( netuším....
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Robin »

To je tedy smůla, když se závada projeví až pár dní po koupi.
Na všechno se nedá přijít.
Já jednou kupoval Alfu 4x4 v bazaru, měli tam štěrk, chtěl jsem si vyzkoušet, jestli ten systém funguje, ale nedovolili mě to, nechali mě řídit jen na asfaltu, samozřejmě, že to nefungovalo a bylo to tak drahý, že jsem to nerozchodil. :-( Čtyřkolku kupovat jedině na sněhu a diesel v mrazu. Kamarád 2x kupoval diesel v létě, chytal krásně, pak přišel mráz a nenastartoval. Tlaky nízký, na jaře to musel prodat. :)
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

Robine za "podvodniky" sorry, ale moje zkusenost s prodejcem mi jine slovo neumoznuje :motorova pila:
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

na to, že je venku - 18 °C tak to teď startuje s novou baterkou krásně :) jen to chcaní nafty z čerpadla mě sere :( ... ono přece jen jezdit za 9 litrů po městě není příjemné... zítra to odstavím a v pondělí rovnou do servisu....

dnes za hodinu loužička nafty jako včera za celý den = to není dobře....
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Odpovědět