Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

Ahoj, mám dotaz kluci :)

Koupil jsem 19.1.2012 Opel Corsa C 2004 1.3 CDTi - auto mělo za

A) stočené km o 75 000 (stav km není ve smlouvě uveden)
B) dnes mi začalo téct vstřikovací čerpadlo

mám alespoň vzhledem k vadě vstřikovacího čerpadla nárok na opravu ze strany autobazaru nebo odstoupení od smlouvy ?

Díky za info.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

KM neprokazes, bohuzel :-(.
Vadu cerpadla urcite uplatnit muzes - do 6 mesicu od koupi mas pravo na opravu, vymenu, odstoupeni, slevu z ceny... - vice viz. §616, §622, Občanského zákoníku. Podstatne je, aby jsi ve smlouve nemel uvedene neco ve smyslu "kupuje v takovem stavu, v jakem je"...
Jinak pokud by s tebou chteli vybehnout, tak najmout soudniho znalce na vypracovani posudku a pravnik. Popr. na ne poslat ČOI.
NENECHAVEJ AUTO OPRAVOVAT!!! Pokud to nechas opravit, uz nemuzes uplatnit zaruku.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

ve smlouvě je uvedeno, že odpovídá stáří a stavu km,.. nic víc vyjmenováno není, upozornil mě na slabou baterku a tu jsem vyměnil. Jiné závady apod. nejsou ve smlouvě uvedeny.

Zítra budu vědět cenu přetěsnění čerpadla tak podle toho budu řešit s bazarem.

Navíc na tachometru je uvedeno 105 000 km.....

jak to vidíte ?
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

Odpovida stari a stavu km nic neznamena. Pokud nejsou uvedeny zavady a neco ve smyslu jiz zminovaneho, ze proste neodpovida za vady a ze kupujes tak jak to je, tak to muzes vymahat (i soudne). Hodne ale zalezi na zneni smlouvy.
Jinak to ze tam ta vada nebyla, dokazuje prodejce. Pokud to dokazat nemuze, povazuje se to tak, ze tam ta vada byla.
Od servisu si nech sepsat nejaky papir, jaka je tam zavada a kolik je predbezny odhad ceny. S tim pak bez do bazaru (tak jak jsi to mel v planu). Bud si to tam nechaji a opravi, nebo Ti daj slevu. Ale pocitej s tim, ze se budou cukat. Hodne zdaru a pevne nervy.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

smlouvu vyfotím a dám zde za chvíli...
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

smlouva...
http://leteckaposta.cz/894582722
na druhé straně je uvedeno


MOTOR odpovídá stáří a opotřebení
BRZDY ....
....
..
.
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

"prodavajici upozornil na vsechny vady...." pokud neni na druhe strane pisemne uvedeno, ze automobil ma zavadu na cerpadle, tak aspon dle meho nazoru, jsi na tu zavadu upozornen nebyl. Tzn. ze se jedna o skrytou vadu a bazar je odpovedny.

§ 596
Má-li věc vady, o kterých prodávající ví, je povinen kupujícího při sjednávání kupní smlouvy na ně upozornit.

§ 597 Občanského zákoníku
(1) Jestliže dodatečně vyjde najevo vada, na kterou prodávající kupujícího neupozornil, má kupující právo na přiměřenou slevu ze sjednané ceny odpovídající povaze a rozsahu vady; jde-li o vadu, která činí věc neupotřebitelnou, má též právo od smlouvy odstoupit.
(2) Právo odstoupit od smlouvy má kupující i tehdy, jestliže jej prodávající ujistil, že věc má určité vlastnosti, zejména vlastnosti kupujícím vymíněné, anebo že nemá žádné vady, a toto ujištění se ukáže nepravdivým.

Tak si to vylozim ja - ale nejsem bohuzel pravnik.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

také to tak chápu, závadu na čerpadle nikde uvedenou nevidím... je tam u všeho že odpovídá stáří a opotřebení.... že to chčíje naftu za autem tam napsané není...
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

zadní strana smlouvy...

http://leteckaposta.cz/263307361
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Robin »

Jak jsi zjistil, že jsou stočené kilometry a že zrovna o tolik? V řídící jednotce bylo něco jiného, než na tacho?

Podle mého názoru je ta smluva napsaná tak, aby nešlo nic reklamovat. Já dávám při prodeji podepsat to samé.
Na druhou stranu, známému se podařilo auto vrátit s tekoucím čerpadlem.
Pokud to v době prodeje neteklo, tak tě na to nemohli upozornit a mohla by to být skrytá vada, na kterou by se mohl vztahovat ten zákon. Zda je to skrytá vada, nebo běžné opotřebení neznám odpověď. Asi bych se při tak drahé opravě právníka zeptal, za to moc nedáš.
Držím palce, ať to nevyjde moc draze a brzy máš Corsu v pořádku.
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

km jsem zjistil tak, že jsem se spojil s bývalým majitelem na základě techničáku :)

no co se týká čerpadla, budu chytřejší zítra, to budu vědět cenu opravy (údajně je nějaká opravná sada gumiček)..
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Uživatelský avatar
Robin
Příspěvky: 409
Registrován: 28 led 2008, 13:51
Bydliště: Praha

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Robin »

No jo, to mě nenapadlo, já jsem předpokládal, že bazar prodej jen zprostředkoval. Kdo prodává auto bazaru..? Jen kdo potřebuje rychle prachy, nebo má auto právě takovou závadu, kterou už nechce opravovat a nemůže se přiznat, protože by to pak asi nikdo bez výrazné slevy nekoupil. Neptal ses ho na to čerpadlo?
Ty kilometry ber z té lepší stránky, alespoň to pak při prodeji nebudeš už muset stáčet, pokud nenajedeš 100 tis. ;-)
Konkurence je veliká, já to budu muset pak taky srazit, abych to vůbec prodal. ;-(
Uživatelský avatar
Swan
Příspěvky: 67
Registrován: 11 led 2012, 08:10
Bydliště: Brno

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od Swan »

Přeju pevné nervy, bude to boj, a držím palce ať z těch zmetků něco vytřískáš :boxing: :twisted: :wink:

Když už je tu tohle téma, doufám že nebude vadit když se taky zeptám:
Koupil jsem Corsu cca před 3 týdny v bazaru kterej patří k oficiálnímu dealerovi Opel, auto je dovezené z Itálie... K autu mi jako "bonus" dali servisní prohlídku která se dělá ve 120.000 km což akorát vycházelo, a to za sníženou cenu 5500 kč (standartně prý stojí kolem 10000 kč)... Tato prohlídka má obsahovat nové rozvody s vodní pumpou a všechny oleje a filtry... Sice mi potvrdili servisní knížku jako že prohlídku provedli, ale nesmazali InSp na přístrojovce, což mě hooodně překvapilo, proto mi pořád vrtá hlavou - udělali v rámci prohlídky všechny úkony nebo se na něco vys*ali??? :think: Co myslíte?
Navíc, aby toho nebylo málo, včera po cestě z práce se mi rozsvítila kontrolka motoru, dnes ráno mi diagnostika ukázala lambda 2... Vymazal jsem závadu a zkouším jestli a za jak dlouho se znovu rozsvítí... Přemýšlim jestli je možný že závadu před prodejem v bazaru smazali, mě se teď znovu rozsvítila a já bych to mohl reklamovat jako skrytou závadu... ?!?!?! Už mě ty bazary pěkně se*ou... :evil:
Opel Corsa C 1.4 16V Sport 66kW, r.v.2002 >>> INFO + FOTO
Opel Corsa B 1.2 8V 33kW, r.v.1996 - auto přítulkyně

:roztleskavacka: BRNO - CORSA SRAZ 2012 >>> pravidelné Corsa srazy pro Brno a okolí >>> INFO
duskov
Příspěvky: 365
Registrován: 17 říj 2010, 12:14
Bydliště: Česká Třebová

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od duskov »

Ja s Robinem tedy nesouhlasim :-). Nevidim tam nikde uvedenou zavadu a jasne je v OZ napsano, ze musi byt upozornen na vady. A btw, cerpadlo ze ktereho strika nafta, bych ani nepovazoval za opotrebeni. To je proste vada.
Opel Corsa C 1,7 DTi Sport, 2000
Obrázek
HanyZ
Příspěvky: 105
Registrován: 18 led 2012, 21:15

Re: Záruka na skryté vady - koupě v autobazaru

Příspěvek od HanyZ »

dnes budu vědět cenu opravy = podle toho budu řešit s bazarem, uvidíme jak se k tomu postaví
Opel Corsa C 1.3 CDTi (Ropáček)
Obrázek
Odpovědět