corsa B X10XE - nestartuje

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

dream7000
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2012, 19:30

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od dream7000 »

no moze to byt aj v tom, pretoze na tom pripravku, tomu kolecku urci spravnu polohu.....pokial som nemal tie pripravky tiez som to nejako moc neriesil, ale ked som ich kupil stali cca okolo 1 litra cela sada....je to o niecom inom, ten 3 valec je naozaj sepot kvetin....zaistis spodok na kluke nastavis vacky a to koleso a motor si krasne sepce....robil som to ked som menil tesnenie pod havou, stracala sa mi voda ....zatial to je OK
DROF
Příspěvky: 3
Registrován: 03 čer 2013, 21:24

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od DROF »

Zdravím všechny,mám Corsu 1.0 X10XE - nechce nastartovat.Snímač klikovky měněný,rozvody nastaveny správně.
Nové svíčky i zapalovací lišta.
Benzín do toho jde,ale nehází jiskru.Před tím jiskra šla,ale byly nastaveny špatně rozvody.Ted zase rozvody ok ale nejde jiskra.Mohlo by to být ještě že je špatně nastavený to kolečko na vačce , co je na snímač vačky ????
Imo je v pořádku,kontrolka nebliká.Diagnostika nic nehlásí,vše ok.Při startování snímač kliky ukazuje 240ot..
Nenapadá někoho něco,čím by to mohlo být???
Díky všem....
mglore
Příspěvky: 258
Registrován: 30 říj 2009, 11:40
Bydliště: Plzeň

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od mglore »

ozubena kola vacek blbe dat nejdou, ale muzes blbe osadit to spodni kolo pro klinak, co se pridelava na klikovce...tam je snimac taky. Zkus ten pototocit tak, abys mel v TDC (uvrati) zarovnany na znacky nejen kola vacek, ale i spodek i spodek.
DROF
Příspěvky: 3
Registrován: 03 čer 2013, 21:24

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od DROF »

vačky jsou nastaveny podle přípravku,klikovka taky na kolík.
Jednalo se mi spíš o ten snímač vačky - to co je k té vačce přišroubované kvůli toho snímače.
Jestli to nemuže dělat nějaký problém.
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od Hgi »

pokud by to bylo špatně nastaveným kolečkem u klikovky, tak by to házelo jiskru, ale v jiné době než je potřeba... tzn. pokud ti to neháže vůbec jiskru (jako vůbec nikdy), tak bych hledal příčinu někde úplně jinde, a to v DIS modulu nebo v ECO jednotce. Pokud se na diagnostice ECO hlásí bez chyb, tak by mohl být problém v DISu.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
DROF
Příspěvky: 3
Registrován: 03 čer 2013, 21:24

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od DROF »

CO PŘESNĚ MYSLÍŠ - TÍM DIS.
DÍKY.
ZAPALOVACÍ LIŠTU JSEM NAHODIL NA JINÉ AUTO A FUNGUJE PERFEKTNĚ.
čambo
Příspěvky: 1
Registrován: 12 úno 2013, 21:30

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od čambo »

Ahoj, mám asi obdobný problém a autem jsem jeden den přijel a druhý den nenastartoval. Roztlačit to jde bez problému ale na klíček to nechytí. Benzín tam jde motor točí ale nenaskočí..
Může to být tím, že je skočený řetízek nebo třeba jen špatná kostra někde.? Dřív se mi to po nastartování za studena celkem hádalo ale tak nějak se to při jízdě srovnalo... . :)
Díky za každou radu. Tom .. :)
Uživatelský avatar
svandava
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2013, 21:02
Bydliště: Hlinsko, okr,Chrudim

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od svandava »

čambo píše:Ahoj, mám asi obdobný problém a autem jsem jeden den přijel a druhý den nenastartoval. Roztlačit to jde bez problému ale na klíček to nechytí. Benzín tam jde motor točí ale nenaskočí..
Může to být tím, že je skočený řetízek nebo třeba jen špatná kostra někde.? Dřív se mi to po nastartování za studena celkem hádalo ale tak nějak se to při jízdě srovnalo... . :)
Díky za každou radu. Tom .. :)
Povedlo se to nějak vyřešit?Kde byl problém?
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od micromax1 »

dream7000 píše:Nastavit časování lze provést i bez demontáže víka rozvodů. Je ale dobré k tomu mít trn pro zajištění kliky a přípravek pro zajištění vaček ve správné poloze. Znamená to sundat víko ventilů a nastavit kliku tak, aby 1. válec byl v HU, vačky na 1. válci směřovaly nahoru a zajistit kliku trnem přes otvor v bloku motoru. Zajistit hydraulický napínák. Sundat ozubené kolo z přední vačky. Tím se uvolní řetěz. Nastavit obě vačky, tak aby je šlo zaaretovat přípravkem (vačky na 1. válci by měly směřovat šikmo od sebe). Pak už "jen" nasadit řetěz s ozubeným kolem, vytáhnout přípravky a nasadit víko. Práce asi na 2 hodiny.


pekne si ti napisal, ale netreba zabudnut na dolezitu vec aj ked zaistis vacky do spravnej polohy este musi na pripravok nastavit vacku ktora ma signalne koliesko na snimac a na to je pripravok na obr.5, bez toho nikdy ten motor nepojde ako má.....inak viko ventilov kazdopadne dolu :D
Ahoj, chci si vyměnit rozvody na Corse Z10XEP. Mám koupenou sadu aretačních přípravků. Zaaretoval jsem kolíkem klikovku, na vačkové kolo jsem nasadil další přípravek, dokonce se i značka na řemenici shoduje se zářezem na bloku. Ale nejde mi nasadít ta aretační lišta na vačky./ze zadu/. Jen jedna vačka je v rovině, ta co je již zaaretovaná, ta druhá není v rovině. Otáčel jsem klikovkou snad 100krát a vždy jdou nasadit jen kolík na kliku a na vačkové kolo. Je tedy možné, že ta druhá vačka je přeskočená o zub? Před demontáží auto jelo i startovalo v pohodě, jen na volnoběh to bylo jak traktor. Co tedy s tím? Mám tou druhou vačkou otočit aby byla také v rovině??? Díky moc předem za radu..
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od micromax1 »

micromax1 píše:
dream7000 píše:Nastavit časování lze provést i bez demontáže víka rozvodů. Je ale dobré k tomu mít trn pro zajištění kliky a přípravek pro zajištění vaček ve správné poloze. Znamená to sundat víko ventilů a nastavit kliku tak, aby 1. válec byl v HU, vačky na 1. válci směřovaly nahoru a zajistit kliku trnem přes otvor v bloku motoru. Zajistit hydraulický napínák. Sundat ozubené kolo z přední vačky. Tím se uvolní řetěz. Nastavit obě vačky, tak aby je šlo zaaretovat přípravkem (vačky na 1. válci by měly směřovat šikmo od sebe). Pak už "jen" nasadit řetěz s ozubeným kolem, vytáhnout přípravky a nasadit víko. Práce asi na 2 hodiny.


pekne si ti napisal, ale netreba zabudnut na dolezitu vec aj ked zaistis vacky do spravnej polohy este musi na pripravok nastavit vacku ktora ma signalne koliesko na snimac a na to je pripravok na obr.5, bez toho nikdy ten motor nepojde ako má.....inak viko ventilov kazdopadne dolu :D
Ahoj, chci si vyměnit rozvody na Corse Z10XEP. Mám koupenou sadu aretačních přípravků. Zaaretoval jsem kolíkem klikovku, na vačkové kolo jsem nasadil další přípravek, dokonce se i značka na řemenici shoduje se zářezem na bloku. Ale nejde mi nasadít ta aretační lišta na vačky./ze zadu/. Jen jedna vačka je v rovině, ta co je již zaaretovaná, ta druhá není v rovině. Otáčel jsem klikovkou snad 100krát a vždy jdou nasadit jen kolík na kliku a na vačkové kolo. Je tedy možné, že ta druhá vačka je přeskočená o zub? Před demontáží auto jelo i startovalo v pohodě, jen na volnoběh to bylo jak traktor. Co tedy s tím? Mám tou druhou vačkou otočit aby byla také v rovině??? Díky moc předem za radu..
Přidány obrázky.......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
micromax1
Příspěvky: 51
Registrován: 13 dub 2011, 02:36

Re: corsa B X10XE - nestartuje

Příspěvek od micromax1 »

Nikdo neví, jak nastavit časování?
Odpovědět