zadni cast vyfuku - koupit hlinik nebo nerez?

Kdo poradí jak koupit, na co dát pozor .....

Moderátoři: pdk88, Arci, vaneon

Odpovědět
twinkus
Příspěvky: 11
Registrován: 29 kvě 2011, 13:51

zadni cast vyfuku - koupit hlinik nebo nerez?

Příspěvek od twinkus »

Ahoj vsem, mam deset let stare auto a uplne zrezivelou zadni cast vyfuku. Nevim jaky koupit vyfuk hlinikovy nebo drazsi nerez? Jaky je vubec puvodni material na vyfuku od vyrobce Opel Corsa 1.2 2002. Je tezke vyfuk vymenit? Je to mozne jen za pomoci zakladniho heveru bez zvedaku? Dik
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: zadni cast vyfuku - koupit hlinik nebo nerez?

Příspěvek od Arci »

Origo výfuk je pozinkovaný plech cca 1mm tloušťky.... No hliníkové výfuky nejsou tak běžné kvůli teplotnímu omezení (cca 600C pak tečou, ovšem na střední a poslední díl by použít šel a jediná výhoda proti nerezu je váha a cena) ale myslím že hliníkový lauf na Corsu neseženeš.... Nerez je těžší a drahá ale zase to přežije deset Corsiček :-D .... Takže myslím že volba je jasná ;-) ..
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: zadni cast vyfuku - koupit hlinik nebo nerez?

Příspěvek od Gooder »

K té výměně, sice mám Béčko, ale dělal jsem to tak, že jsem auto zvednul na heveru a pod zadní kola dal palety, na kterých auto stálo. Nechat to na heveru jsem si netroufnul, kdyby to spadlo. Myslím si, že u Céčka to takle udělat půjde.
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Odpovědět