Chladicí kapalina>Fridex,Scheron AntiFreeez atd.

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Chladící kapalina

Příspěvek od Svoby »

iGo píše:Zdravím, tak po přečtení tohoto tématu jsem se cirka dozvěděl co tam mám asi nalejt, ale jaksi nepadla tu zmíňka o tom jak se to vypouští..
Možná drobet hloupej dotaz---=> Jak se vypouští chladíci kapalina...je tam nějakej ventyl?? nebo musím vyrvat hadici??? popřípadě jakou??.. :? :?:
třeba spodní hadici na chladič
I German Style !
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Lupa89 píše:nechci delat chytryho ale proc se teda meni kohout topeni kdyz tece?? protoze se teplej vzduch ovlada klapkama asi blbost ze jo tim koleckem na teplotu vzduchu se reguluje prutok v radiatoru topeni
Blbost, to je možná u favorita.Zkus si při plně zahřátym motoru zapnout topení a uvidíš tu rychlou odezvu.To samý zkus u favorita a tam budeš čekat tak půl minuty :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Uživatelský avatar
tkdmarty
Příspěvky: 48
Registrován: 25 led 2008, 10:07
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Fridex - jaky?

Příspěvek od tkdmarty »

lidi prosim o radu.mam corsu B r.v. 93...nevim jaky mam koupit fridex na zimu.je modry a cerveny.jeden je pry na litinove motory, druhy na hlinikove.aspon tak mi to rekli v obchode.a ja nevim jaky mam koupit.poradi nekdo pls? predem diky
Edit:Sloučeno,více info v tomto topicu :wink:
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

ja pouzivam glykoshel je to nejlepsi a leju ho tam cistej takze bod mrazu se nemusim bat ze bude nizkej
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

Pívas píše:
Lupa89 píše:nechci delat chytryho ale proc se teda meni kohout topeni kdyz tece?? protoze se teplej vzduch ovlada klapkama asi blbost ze jo tim koleckem na teplotu vzduchu se reguluje prutok v radiatoru topeni
Blbost, to je možná u favorita.Zkus si při plně zahřátym motoru zapnout topení a uvidíš tu rychlou odezvu.To samý zkus u favorita a tam budeš čekat tak půl minuty :D
tak jestli mas pravdu omlouvam sam za blbost kterou sem napsal ale nez bude omluva pravoplatna rozeberu to topeni abych se presvedcil a u toho favorita zadna odezva neni aspon u naseho rozdil je akorat v tom ze se dyl ohrejva voda pac motor je zarostlej jak krava asi z ty vody z potoka
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

blbost mas pravdu je tam odezva akorat to nepoznam pac topeni nikdy nevypinam aby se to vic chladil poustim jenom vetrak:) myslym u favorita ale konec debaty o favoritech
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

chlapi, zdravim vas, když to leju, ma to byt plny ta nadržka? nebo je tam někde ryska, kterou jsem nenašel?? ještě mě zarazilo, že jak je motor teply, tka je nadržkaa plna a jak studeny, tak je tam jen nadně.. mam někde chybu nebo je to normal?

Diky
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Příspěvek od Kevin »

Je tam ryska asi 2 centáky od polovičky nádržky pokud se nemílím takže tak třičtvrtě jí je plný... A s tamtím neporadím páč sám netušim to už musí někdo jinej :D
Moje Esmeralda neni slepá...
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

tak to musim znova omrknout ja to zkoumal snad hodinu včera a nic sem tam neviděl :D diky
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

já si dycky myslel že ryska je ten svár v polovině, a myslim že sem to viděl i v chytrý knížce
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

takže žádné rozmetí min a max? prostě aby to bylo v pulce ? mě to řikal NoX že pokud ví, tak je to ta pulka, ale hledal risku a nenašel, tak ho to asi zmatlo :-D
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
Uživatelský avatar
Kevin
Příspěvky: 931
Registrován: 09 kvě 2010, 12:42
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Příspěvek od Kevin »

Já sem jí tam ještě trrochu vidět měl než sem to přestříkal ale taky to tak dělám že to dávám do tý půlky max. tak cenťkák nad ní :D
Moje Esmeralda neni slepá...
Uživatelský avatar
FizzBiker
Příspěvky: 142
Registrován: 06 pro 2010, 15:49
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FizzBiker »

ja mam rysku kousek nad pulkou ale uz je taky prd videt +- centimetr nehraje roli pulka je idealka... :wink:
Uživatelský avatar
Byzon
Příspěvky: 111
Registrován: 01 pro 2010, 21:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Byzon »

ok, díky moc chlapi
Corsa B 1.0 12V r.v.98

www.RESYST.cz -- Tvorba webových stránek s redakčním systémem - pro milovníky cors lepší ceny :-) --
pepe55
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2011, 11:02
Bydliště: Liberec

Příspěvek od pepe55 »

Ahoj
Mám Opel Corsa 1.5TD, 1996, 49Kw poradíte někdo jakou do ní lít chladící kapalinu? Nejsem si jistý jestli by byla nejlepší růžová, zelená, modrozelená atd., případně můžete poradit i název kapaliny. Prošel jsem téma a koupil bych modrozelenou, ale radši chci mít jistotu =). Předem děkuju za odpověď.
Odpovědět