TID-konektor

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

no von to utrhl už ten přede mnou, ale občas to jelo dyž sem dal ranu do te kapličky, ale ja sem to asi dorazil uplně, sere mě že ten kábl nemuže bejt delší!!! ale mrdam na to!
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Cidlo vonkajsej teploty

Příspěvek od belco »

Neviem ci je to tu uz niekde spominane, ale objavil som sposob ako lacno a rychlo opravit cidlo vonkajsej teploty co sa zobrazuje na TID. Kedze za novy snimac pytali u nas 440 Sk rozhodol som sa ze ho opravim. Cely problem v zobrazovani nespravnej teploty je vecsinou v pokazenom termistore. Ja som ten pokazeny jednoducho nahradil termistorom NTC 640 - 4,7 K a ono to funguje. Cela oprava ma vysla na 11 Sk a 20 min roboty. Poskodeny termistor som pilkov na zelezo odpilil zo snimaca a na kontakty som napajkoval termistor NTC 640 - 4,7 K. Potom to je treba dobre zaizolovat aby nehrdzaveli kontakty. Bud poriadne izolacnou paskou, alebo zaliat plastom.
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

belco>>> Díky za info a návod jak na to. Určitě to tu někteří uživatelé využijí. :wink:
Corsa C 1.2i
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Display nesvítí a asi ani nepude

Příspěvek od Adiss »

ahoj dnes sem konečne vykuchal tu kapličku s displayem.. sice sem malem ulomil pruduchy na topení ale nakonec sem to vymrcasil ven

po odpojení konektoru sem zjistil že ty piny sou volný tak sem to rozebral a sou vytrhaný z toho tišťáku takže budu muset pajet. chci se zeptat jak moc je to nachylný na pájení.. a jesli když dam misto žarovek (ktery sou praskly) dam diody jak to bude videt? svitit? a ten display jestli bude svitit v barve diody ? nebo ma svoji žlutou barvu furt.. díky
jo a dotaz ?? jak se sundava švihadlo? na stačeni oken sundal sem čalounění a švihadlo ne a ne dolu.. nechci ho ulomit.. dík

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

U švihadel je pojistka, tu musíš vyndat... Najdu ti návod... :wink:
Je to taková pružinka mezi tou kličkou a plastovou podložkou u tapecu. Vyloupneš ní tenkým šroubovákem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Adiss,přesunul jsem ti to sem,ten konektor jsem měl taky utrženej, přiletoval mi ho kolega. Jinak žárovky resp led diody tam mám modrý a svítěj suprově. Jsou to ty samý jako origo ale modrý :wink:
Uživatelský avatar
toxik-q
Administrátoři
Příspěvky: 2337
Registrován: 11 srp 2007, 18:01
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od toxik-q »

suby: ona ma ta pojistka zobacky na opcnou stranu :-) dneska sme ji mel v ruce :-) jakoze se ty konce az takhle uplne nevracej :-) a nejlip me to slo tenkym dratkem udelat ocko nasadit na sponku a zatahnout :-)
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

toxik-q píše:suby: ona ma ta pojistka zobacky na opcnou stranu :-) dneska sme ji mel v ruce :-) jakoze se ty konce az takhle uplne nevracej :-) a nejlip me to slo tenkym dratkem udelat ocko nasadit na sponku a zatahnout :-)
díky za pojistku nakonec mi to dnes vyškubl kamoš co sem to od něj kupoval řikal že je tam takova zarážka chvili to prstil šroubovákem a pak mi řek je to sundany "ale pojistka spadla na zem" tak sem musel hledat.. už to mam cajk díky klucí .. a co s tim TID displayem? zaletoval sem ho ale počítám že nevydrží dlouho je to hodně špatněj tišťak to se pan opel moc nesnažil.. diody zkusim pajet svoje... už dělám osvetlení na topení pak se pochlubim.. ju?
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Ten tišták mi letoval kámoš,měl pájku takový kopyto a stálo to za hovno,tak jsem to dal elektronikovi,ten to odpájel a naletoval znova. Od tý doby cca rok,v pohodě
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

Havli píše:Ten tišták mi letoval kámoš,měl pájku takový kopyto a stálo to za hovno,tak jsem to dal elektronikovi,ten to odpájel a naletoval znova. Od tý doby cca rok,v pohodě
obyč trafo pajkou to nešlo no tak sem vytah mikro.. (sem taky elekrikář) ... nebo co to bylo za obor.. v tom uchylišti.. zkusim to jestli to bude svitit..
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

jojo trafo je kopyto,kámoš mi to oblil cínem a nesvítilo to. Ten druhej kolega to odpájel,vyčistil a napájel krásně čistě. Svítilo to hned :wink:
Adiss
Corsa forever
Příspěvky: 490
Registrován: 06 črc 2008, 21:34
Bydliště: Červená Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Adiss »

Havli píše:jojo trafo je kopyto,kámoš mi to oblil cínem a nesvítilo to. Ten druhej kolega to odpájel,vyčistil a napájel krásně čistě. Svítilo to hned :wink:
asi si to neměl vytrhaný jak ja.. ja už neměl na co pajet.. tak sem to zkoušel nastavit dratkama a cínem kam to šlo.. jak řikam měřák ukazal že je to vodivý.. ale jak dlouho to nevim... jeste uvidim v autě až to tam dam.. jestli se rozsvítí.. nevíš nahodou co je na konektoru pro žarovku v tom TID display plus a minus? až na to budu pajet diody at vim kam?? nechce se mi to znova rozdělavat
Opel Corsa 1.5TD JOY
Obrázek
Obrázek
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak to nevim,ale mám tam ty origo patice a tam se bohužel polarita dodržet musí :cry:
jirina5
Příspěvky: 3
Registrován: 20 dub 2008, 13:30
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

tid datum

Příspěvek od jirina5 »

Přátelé! Už čtyři hodiny sedím tady na fóru a snžím se přijít na to, jak přesvědčit můj TID display, aby místo prázdného místa ukazoval datum při zapnutém rádiu. Ano vím, že nejsem vůbec první, kdo se na to tady ptá, ale nikde jsem nenašel jednoznačnou odpověď. JAK NA TO? Mám "odkostřit" rádio, nebo jak tady někdo fotil mám odstřihnout červenočerný drát? Jsem sice elektrikář, ale nechce se mi nad tím sedět a mrznout a vy určitě víte co a jak. Hmmm? Děkuji Vám a jste nejlepšííííí! 8)
Uživatelský avatar
ba_djjour
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 482
Registrován: 06 črc 2008, 12:53
Bydliště: Bratislava-Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ba_djjour »

originalne radio ma 3 ISO konektory (jeden pre repraky, jeden pre napajanie a zvysny pre TID display) standardne neoriginalne radio ma 2 konektory (prve dva) a teda pri zapnutom radiu sa ti na displayi nezobrazueje nic. pokial viem, iba jeden clovek to mal zapojene tak, ze ma nejake Sony radio a aj ked ho zapne, zobrazuje sa mu datum, myslim ze Havli. ale ked prejdes TID display forum, tak najdes kto to bol a napis mu SZ.
Mici - Corsa B 1,2 16V
Odpovědět