kabely do zadu

Pacienti přes muziku se konečně dočkali
Odpovědět
Pan Banánek
Příspěvky: 70
Registrován: 18 dub 2012, 17:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

kabely do zadu

Příspěvek od Pan Banánek »

Ahoj,

Chtěl bych se zeptat jestli mají všechny corsy b natažený kabely do zadu k těm mřížkám? Já kus těch plastů už rozebral, ale kabely jsem žádný nenašel. Jinak na výškový repro vepředu tam kabely natažené byly. Mám corsu b 1.0, 1999.
Hanz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2010, 11:14
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Hanz »

Mám stejné auto, kabely dozadu natažený nebyly. Ale ani v předních dveřích k výškovým.

Zrovna dneska jsem si dělal přípravu na reproduktory dozadu i dopředu, přední budu měnit a dozadu dávat taky (tam nebyly).

Natáhl jsem to normálně pod tim plastovym prahem u řidiče až dozadu k levýmu, pak přes zadek kufru k pravýmu.
V levo u nohou řidiče je taková konektorová "kazeta", kam sem si akorát připojil konektory s kabelama. Podívej se co máš za rádiem za barvu kabelů a pak si to porovnej s těma na kazetě a uvidíš :)

Kdyžtak ti to můžu zítra vyfotit, budu na tom asi dělat :)
Pan Banánek
Příspěvky: 70
Registrován: 18 dub 2012, 17:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Pan Banánek »

Hanz píše:Mám stejné auto, kabely dozadu natažený nebyly. Ale ani v předních dveřích k výškovým.

Zrovna dneska jsem si dělal přípravu na reproduktory dozadu i dopředu, přední budu měnit a dozadu dávat taky (tam nebyly).

Natáhl jsem to normálně pod tim plastovym prahem u řidiče až dozadu k levýmu, pak přes zadek kufru k pravýmu.
V levo u nohou řidiče je taková konektorová "kazeta", kam sem si akorát připojil konektory s kabelama. Podívej se co máš za rádiem za barvu kabelů a pak si to porovnej s těma na kazetě a uvidíš :)

Kdyžtak ti to můžu zítra vyfotit, budu na tom asi dělat :)

aha, no to by bylo super :) já mám v plánu to samé, ale nevím kam mám právě zapojit ty kabely od zadnich repraků, když tam nejsou natažené už z výroby. Elektrika mi vubec nic neříká :roll:
Hanz
Příspěvky: 4
Registrován: 11 čer 2010, 11:14
Bydliště: Vrchlabí
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Hanz »

Obrázek

Tady to normálně rozděláš, jsou tam dva šrouby, jeden takovej velkej plastovej. K tomu musíš povolit uplně ten plastovej práh.

Obrázek

Jsou tam takový dvě konektorový kazet, je to přidělaný zezadu dvouma plastovejma M8. Chce to na to mít 10 ořech s nějakým nástavcem, klíčem to nezkoušej, jinak to akorát strhneš, jak to je měkký - plastový :)

Obrázek

No a takhle pak vypadá vyloupná spodní část tý kazety.
Pak se dá oddělat vrchní kryt z tý horní části, podivej se zezadu na autorádio, jaký barvy kabelů tam jsou k reproduktorum. Pak se podivej na kazetu a dva páry budou pokračovat za kazetou dál a dva páry jsou neobsazený. Tak k těm neobsazenejm si to akorát dostrčíš a hotovo :)
Hlavně si ale dávej bacha na + a -, aby ti pak reproduktory nehrály opačně :)
+ je většinou s kabel s "proužkem" :)

Good luck, kdyby nějaký dotazy, klidně piš na mejl, odpovím celkem hbitě :)
Pan Banánek
Příspěvky: 70
Registrován: 18 dub 2012, 17:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Pan Banánek »

Děkuju za postup :) Mně to dneska nedalo a rozebral jsem celej zadek abych našel ty kabely už ze serie a povedlo se !! :mrgreen: první byl v pravým předním rohu kufru u zadního světla, akorát je hezky omotaný tou izolační páskou, tak jsem ho musel z toho vydolovat a jsou už rovnou na něm daný ty přípojky přímo k repru jako jsou u předních repraku a ten druhej mi dal celkem zabrat, protože jsem ho hledal tak hodinu, ale našel jsem ho :) a je v levým rohu tak zhruba v polovině výšky okna pod tím plastem ve sloupku a je opět omotám tou páskou... na pravý reprák mají dráty barvu bílou a bílou s hnědým proužkem (bráno z pohledu do kufru) a na levý zelenou a zelënou s hnědým proužkem barvy drátů budou asi u každý corsy stejný :)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Co-RS-ák »

jak poznám že mám prohozený kabely k repru? vadí to vůbec něčemu? hodil sem je na ty placky tak jak mi to přišlo pod ruku a hrajou, když je otočím hrajou stejně..
Uživatelský avatar
Hgi
Příspěvky: 826
Registrován: 26 lis 2011, 19:45
Bydliště: Brno

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Hgi »

když nemáš oba repráky zapojený stejně, tak to hraje subjektivně míň basy a je ten zvuk takovej divnej. Pokud ale nejsi audiofil, tak ten rozdíl stejně moc nepoznáš.
Corsa 1.2i (33kW) -> upgrade: 1.4 16V (66kW) ... ->>> new upgrade: X16XE ... cca 130kW (zatím)
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Co-RS-ák »

Jestli to nehraje nejak katastrofocky jinak tak je mi to asi jedno..
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: kabely do zadu

Příspěvek od jamal.jefries »

no rozdíl tam je protože ti ty repráky nehrajou třebas na 2x50w ale když to máš na jeden tak ti to hraje na 2x25w a toe sakra rozdíl :-) ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Co-RS-ák »

jak to myslíš na jeden?? mám na ně připojený jeden a jeden kabel... akorát nevim kterej je kterej tak sem to tam dal tak aby to prostě hrálo když je prohodím je to stejný...
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: kabely do zadu

Příspěvek od jamal.jefries »

jo takhle já myslel že máš oba repráky píchlí na jeden výstup třebas jakože na pravej máš píchlí oba přední.jinak poznáš to lehce jestli nemáš origoš rádio tak na většíně de nastavit balanc mezi reprákama tak si dej ať ti hraje jenom třebas pravá strana a uvidíš jestli ti to hraje správně :-) ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: kabely do zadu

Příspěvek od Co-RS-ák »

jo takhle to mam na předních :D protože kabely z rádia i v tom isokonektoru jsou dost "divný" a sem rád že to vůbec hraje
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: kabely do zadu

Příspěvek od jamal.jefries »

no tak proto říkám že ti to vepředu hraje na poloviční výkon :-) nejlepší bys měl sehnat ten radiovej svazek z jiný corsy a natáhnout to znova :-) ;-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Odpovědět