Diagnostika - kontrolka s bleskem

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
Olga
Příspěvky: 1
Registrován: 25 čer 2013, 00:43

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Olga »

Věřím, že by na tuto otázku odpověděl nejlépe nějaký erudovaný elektrikář, co říkáte?
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Olga píše:Věřím, že by na tuto otázku odpověděl nejlépe nějaký erudovaný elektrikář, co říkáte?
Myslím, že reklama zrovna sem nepatří :!:
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

Vašátor jakpak si dopadl s tou váhou vzduchu? Je mi jasny ze je to uz nejakej patek, ale snad mas nejake vysledky :banan:
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Dopadl jsem tak nějak neslavně. Půjčil jsem si kamarádovu Corsu 1.0 a začal měnit některé komponenty.
Váha vzduchu = žádná změna
zapalovací lišta = žádná změna
zkontroloval jsem opět svíčky, kabeláž, zapojení vstřikovačů ... a nic.
Vydal jsem se za profíky na konzultaci, tentokráte připojili ne na omezený Op-com, ale na Opel-tech. Lambda sonda je velmi pomalá, po přidání plynu padne její signál na nulu, během chvilky opět skočí do jaxtax hodnot. Podivné je, že lambda sonda nedává hodnoty v rozmezí 100-650mV, ale pouze 400-600mV a to velmi pomalu. Takže jsem buď kápnul na vadnou lambda sondu, nebo ta lambda co mi byla prodána tam nepatří (až teď jsem zjistil, že mi byla prodána lambda univerzální, přitom jsem chtěl lambdu přímo na Corsu), nebo je vadná elektroinstalace, nebo řídící jednotka. Konzultoval jsem to s machry z oboru, co dělají pouze Opely a tyto možnosti mi byli sděleny s tím, že pokud mám možnost někde vzít ověřenou lambdu, mám ji prvně zkusit (Op-com mám, měření mohu tedy udělat sám).

Zajímavé je, že jezdím se spotřebou 5,5l/100km. Bohužel v zátěži (v kopci, zrychlování...) lehce cukne motor, rozsvítí se kontrolka s bleskem, auto ztratí výkon, nejde za plynem, pod plynem začne jakoby vynechávat a netáhne. Stačí ubrat - přidat a je chvilku pokoj. Ale kde vzít funkční lambdu na zkoušku, když jsou skoro všechny zarezlé a nejdou povolit...
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

No to je prave ono. Dela mi to naprosto stejne veci. Cukne a po chvilce se rozsviti kontrolka. Staci zaradit a ne to v pohode. Priblizne do 4200 ot vubec nepoznam ze je neco v neporadku a kdyz odpojim vahu tak to jede. Jenze ja mam LS ktera ma tak 60 000 na hrbu tak to asi bude. Sehnal sem novou za 1000 primo na opla tak ti dam vedet.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Budu rád, když mi dáš vědět. U mě nastává ztráta výkonu už okolo 3000ot, což je v určitých chvílích docela nepříjemné. Můžu se zeptat, jakou značku lambda sondy jsi pořídil? Popřípadě nejlépe její katalogové číslo. Díky
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

http://www.pietro-eshop.cz/katalog/cz/l ... tra-meriva

Tady mas primo odkaz na tu lambadu.
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

Tak sem s velkou slávou namontoval novou LS a po prvním rozjezdu velká sláva a potom zase zklamání. Už to nehází chybu příliš nízké napětí na O2 sezsoru ale pro zmenu P0130 - O2 Sensor Open Circuit. Samozřejmě je zase sporadická. Tak soudim, že lambadou to asi nebude, nebo budu muset koupit novou origoš.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Věcná, smazal jsi přes diagnostiku v řídící jednotce uložené údaje lambda sondy? Po výměně lambdy je potřeba je vždy zresetovat.

A ještě dotaz, také ti to dělá až od doby, kdy se motor ohřeje? Za studena jede auto úplně normálně? U mě problém nastává přesně v okamžiku, kdy otevře termostat. Teplota stoupá...stoupá...přeskočí lehounce 90°C, otevře termostat, teplota padne na 90°C a od této doby motor blbne. Do této doby jede úplně normálně (samozřejmě Corsu se studeným motorem netrápím, ale prostě nezlobí)

P.S. Starou lambdu jsi dostal ven bez problému, nebo jsi ji musel urazit?
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

Ven sla v pohode pac kamarad ma na to nastavec na racnu. Nejak nevim jak to mam zresetovat. Proste sem jen vymazal chyby z pameti. Pokud mas na mysli ne o jinyho, tak napis kde to v opcomu najdu a ja to jeste skusim prehodit. Jinak s tou teplotou nevim. Mam nove delanej motor a tocit ho nad 4000 se mi nechce. Ale asi budes mit pravdu. Ja mam zase hned po nastartovani problem ze mi to nekdy nereaguje na plyn. Staci cca 20 sekund pockat a leti jako sip. Pisni co s tim resetem. Ja su odkovanej na koncernovejch dehtech a tenhle anglicak mam jako mazlika takze se ucim i s opcomem od zacatku.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

Kde přesně v Op-comu to je nevím. Ale někde by to tam být mělo. Dělal jsem to přes Opel-tech. Na Op-com vůbec pozor - podle toho co jsem slyšel od servisáků, rozhodně Op-com nepoužívat na nějaké programování řídící jednotky.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

Já to zítra skouknu a dam vedet jak testovani dopadlo.
krejva
Příspěvky: 48
Registrován: 17 úno 2013, 20:06
Bydliště: Český Brod

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od krejva »

Tak testováni zatim pozataveno. Zase sem doplatil na to, že sem pocivka. Já zastavil na STOPce a pasat zamnou ne. 900 Kg oplik verzus 2000Kg pasat dopadlo jasne. Rozprášil mne jako sněhuláka.
Uživatelský avatar
Vašátor
Příspěvky: 188
Registrován: 05 čer 2007, 23:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od Vašátor »

A doprčic .... tak to je nemilé.
Corsa B 1.0 12V r.v.98 ..... Corsa B 1.0 12V 100edition ..... VAZ 2101 r.v.78 ..... VAZ 2103 r.v.73 ..... Triumph GT6 mkIII r.v.73 ..... Tři sestry <III> Lada gang
http://www.classic-oldtimer.cz
status_quo
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2008, 19:17
Bydliště: Praha

Re: Diagnostika - kontrolka s bleskem

Příspěvek od status_quo »

to Vašátor:
ähoj jak jsi to nakonec vyřešil? potýkám se s úplně identickými problémy u stejného auta 1.0 12V 40kW, za studena jde jak víno, po ohřátí po rozjezdu se na chvilku přidusí a pak zas jede jak má, svíčky i filtry mám nové, EGR i škrtící klapka jsou vyčištěné, cekem přesně poznávám problém co jsi popisoval ty.
Diagnostika v okolí je buďto k ničemu nebo neúměrně drahá. (klidně 3-4 tis)
Měnit čidla namátkou se mi moc taky nechce... sporadicky se občas rozsvítí kontrolka motoru, její rozsvícení nemá žádný vliv na jízdu, za tepla motor o něco hůř startuje.
Díky moc za odpověď.
Odpovědět