Během jízdy přestanou fungovat budíky

Máte problém či závadu a potřebujete poradit? Pak jste ve správné sekci...

Moderátor: Arci

Odpovědět
donny
Příspěvky: 2
Registrován: 10 bře 2013, 08:44

Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od donny »

Dobrý den pánové:-)Jsem čerstá majitelka Corsy C 1,2i 16V r.v.2001.Kupovala jsem jí s tím,že nefunguje displej počítadla km, jinak auto šlapalo dobře.Momentálně mě začínají trápit dvě věci a doufám,že mi tady poradíte a správně mě nasměrujete co zkontrolovat a já vaše rady přetlumočím manželovi:-))Dnes ráno se mi při cestě do práce stalo,že mi asi 4x přestala fungovat přístrojovka.Budíky spadly na nulu a svítila akorát kontrolka brzdy a během chvilky a po "poklepání" opět zase začalo vše fungovat a kontrolka zhasla.Může to být nějaká závada v kontaktech,nebo se pídit po jiným problému? A další věc je,že mi od doby,kdy se mi totálně vybila baterka,nefunguje centrál na DO.Odemknu jen klíčem (jedny dveře )a do kufru se nedostanu vůbec:-(Snad jsem vše popsala srozumitelně a budu ráda,když mi někdo poradí,odkud začít:-))Předem díky.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od jamal.jefries »

no když to funguje na poklepání tak buďto je blbej kontakt mezi přístrojovkou a palubkou nebo je tam někde na tištěnym spoji studeňák ale to by se poznalo jedině zkouškou jiný přístrojovky.jinak s tim centrálem nevim ale určo ti poradí tady někdo jinej :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
donny
Příspěvky: 2
Registrován: 10 bře 2013, 08:44

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od donny »

Dekuju za odpoved.urcite se na ty kontakty podivame.ted pri ceste z prace se to stalo jen jednou,ale za to na me celou cestu blikala kontrolka systemu rizeni motoru.zacinam se desit,co vsechno jeste "vyleze" za zavady :shock:
Uživatelský avatar
MAMBO
Příspěvky: 504
Registrován: 10 čer 2010, 23:06
Bydliště: Ostrava

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od MAMBO »

To dalkove ovladani se rozladilo, je ho treba znovu nakodovat...
Corsa B 1.0 5 dveř
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od jamal.jefries »

pokavaď bliká kontrolka motoru nemusí to hnedka signalizovat že je něco s motorem ale bylo by dobrý to napíchnout na diagnostiku a zjistit chybový hlášení a nebo jako první můžeš odpojit baterku dejme tomu na 5 minut a všechny chybový hlášení se smažou.buď to pomůže a nebo když to začne znova blikat tak bych doporučoval zajet na diagnostiku :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od Co-RS-ák »

přesně jak řikaj klucí... budíky nejlépe zkusit jiné a ještě vypozorovat kdy to zhruba dělají abys to mohla porovnat... klíček se musí nakodovat, přesně jak řikal mambo
..na netu sem našel tohle tak to zkus
dát klíček do II polohy kdy se tozsvítí kontrolky a zmáčknout jakékoliv tl na dálce klíčku - měly by se zamknout a odemknout dveře - tím je synchronizace hotová a měla by fungovat. Pokud ne svítí kontrolka na klíčku při zmáčknutí tl na klíči - ano blikne ne neblikne nebo svítí tak cca 3-5s a poté zhasne?
a s tou kontrolkou... pokud auto nedělá problémy, tak to zkusit odpojit od baterky aby se ty chyby smazaly, ale raději před tím párováním klíče :mrgreen: a uvidíš... Penny z big bang theory s tím jezdí roky :mrgreen:
týna
Příspěvky: 1
Registrován: 03 črc 2018, 13:26

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od týna »

Mohu otevřít ještě jednou tuto diskuzi. Závada na Corse 2002 úplně stejná. Padají mi budíky během jízdy. Můžete mi prosím poradit, jestli jste přišli na to, co je příčinou této závady? Předem moc děkuji za odpověď.
Marek Sládek
Příspěvky: 185
Registrován: 19 kvě 2011, 19:48

Re: Během jízdy přestanou fungovat budíky

Příspěvek od Marek Sládek »

Ahoj.
Je to klasická závada na Corse C. Jde o unavené kontakty v konektoru k přistrojovému štítu - budíkům. Je nutné je vyndat, napružit kontakty a zase vrátit na původní místo. Práce na maximálně deset minut. V Corse C to má zásadní dopad, pokud před nastartováním nedojde ke správné inicializaci budíků, nenačte se správně ani imobilisér a auto nenastartuje, jen naprázdno točí startérem. Je to dobře poznat, v tu chvíli nesvítí počitadlo kilometrů. Stačí poklepat na kapličku budíků a pak už nastartovat jde.
Mára
Corsa C, 1,4/16V/66Kw (Z14XE)/Sport, LPG + FlashLube, sání Green, střešní okno, folie, Defend, leptané VIN, zaslepený EGR, Tempomat, výhřívané sedačky, okna+ zrcátka v ele., Op-Com + LPG Elpigaz diagn., 6,8l LPG / 100Km a jedna usmrcená laň.
Odpovědět