Centrální zamykání>Výběr,montáž,rady

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Havli píše:Na straně spolujezdce je motorek jednoduchej,neovládá ostatní dveře přes ŘJ centrálu :wink:
Takze odomknut to nepojde, ked neovlada ostatne dvere. Da sa to nejako spravit aby to slo aj na strane spolujazdca? Zrejme bude treba kupit centralne ovladanie od ineho vyrobcu a to tam namontovat.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Jedině koupit ten motorek s 5-ti vodiči.Prodávaj ho samostatně ,ale nevim jak se to pak zapojí :wink: Pak mají i sadu centrálu kde jsou dva motorky s 5 a dva motorky s dvěma vodičema :wink:
Uživatelský avatar
beruxx
Příspěvky: 15
Registrován: 16 led 2008, 17:58
Bydliště: Mladá Boleslav

centrál

Příspěvek od beruxx »

čusky,nemáte někdo zkušenost s odskokem TR 356 ??
seko321
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2008, 20:19
Bydliště: Nitra

Kde najdem ovladanie centralu?

Příspěvek od seko321 »

kupil som si new alarm a chcem si dat central cez alarm...mam original central...len neviem kde najdem riadiacu jednotku...vie niekto kde by som tomalhladat?
Corsa B 98, 1.5TD
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 211
Registrován: 20 led 2008, 11:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Dodo »

riadiaca jednotka centrálu je umiestnená pri nohách spolujazdca, treba dať dole ten plastový kryt a napojiť sa na odomykací a zamykací vodič 8)
Corsa B 1,0 12V World Cup
fotos zde
seko321
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2008, 20:19
Bydliště: Nitra

Příspěvek od seko321 »

dik pozajtra sa do toho konecne pustim....a ked chcem napojit aj dotahovanie okien...to staci asi u vodica na ovladani,ci nie??
Corsa B 98, 1.5TD
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

chlapi a co kufr

Příspěvek od Rouchi »

chlapáci nikde jsem tady neviděl nic o kufru... budto to nikdo neřešíte nebo nevim... jde mi o to, jeslit někdo montoval centrál i do kufru, mamka v její corsičce kufr na centrálu má... pak je trošku teda problém když se tam odemkne klíčem, tak to pak jakoby zlobí - musí to být jakoby ve správné poloze k tomu aby tam fungoval, ted nevim, jestli zamcenej nebo odemcenej, to je ale jedno... jde mi to to že já ve svojí corsicce centrál nemam a chci ho tam dát a docela rád bych ho dal i na kufr... protože mi topřipadá dost praktické...
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

tak radte

Příspěvek od Rouchi »

Lidi mam malinkej problémek... je to jednoduchý - krk ve dverích je konektorovanej, tudíž do něho nedostanu dráty od centrálu, ale je tu zase úplně jiná alternativa, která se mi zamlouvá ještě víc než tahat nový kabely - ve dveřích mam vyvedeny 2 konektory,který nejsou na nic napojený (u spolujezdce je to jenom jeden) přikládám fotku (foceno z mobilu, sry) myslím si že ten menší černý konektor je právě příprava pro centrál, protože by to odpovídalo i svym počtem kabelů - 5 takže já bych ho rád využil, s předpokladem, že dráty jsou navedeny až k místu, kde má být správně ŘJ centrálu... myslím si že pak už by jenom stačilo připojit ŘJ přidělat motorky a správně na ně kabely a mělo by to fungovat a já bych ani nemusel tahat kabely... jinak já se nebojim nějakýho pájení a podobně, jsem elektrikář, ale v autě těprve začínam tak bych rád nějaký rady.... tak mi pls někdo poradtě. díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

tak mam smůůlu..

Příspěvek od Rouchi »

Zase si odpovím sám, ale i tak bych rád radu...
ten konektor je na něco jiného, nejspíš vyhřívání zrcátek, nebo stahování oken, ale to mě postavilo před nový problém... jak dostat do dveří ty nový kabely co budu muset tahat k centrálu ? jelikož mám v krku známe konektory... tak mi asi nezbyde, než provrtat do dveří díru,a dát si tam nový krk...a díry zamáznu silikonem,a by mi tam nefoukalo...
ale chlapi vy zkušenější poradtě mi pls co a jak vy už jste se s tim prali...
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Odpověděl jsi si sám :wink: a dobře ,konektory jsou tam na stahování oken,příprava. kabely od centrálu jsem tahal taky mimo krk,mám tam též ten vyk****ej konektor,ale jde to :wink:
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Doobrá

Příspěvek od Rouchi »

Tak tyde Ouk, zejtra na to vlítnu, dneska už je tma... ještě se jenom zeptám Havli nevíš jak je to s tim kufrem ? dá se sehnat nějaký ten zámek, který bych vyměnil za ten můj a napojil na něho centrál.... a taky kudy jak protáhnu kabely do kufru ? je jasný že v prahu, ale jak aý nahoru do kufru, kde trčí pěkněj černej krk...
Jo a ještě, jakej krk mám vést mezi těma dveřma ? můžu klasickej plastovej (černej aby to nevypadalo blbě, nebo musim sehnat gumovej, a jestli gumovej, tak kde ten seženu ?
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Já odskok třetích dveří nemám,ale Svoby ,Bloud a ostatní to vyřešily odskokem,je to popsaný v tomhle topicu :wink:
A ty husí krky neřeš,dej tam co seženeš a hlavně co se tam vejde,aby to nevadilo dveřím :wink:
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

:-(

Příspěvek od Rouchi »

Člověče aťhledám jak hledám tak o 5, resp 3dv tady nic rozumnýho neni... rozhodně už vůbec ne doplnění nějakých fotek a podobně... jak tak na to koukam,tak až to budu montovat tak asi udělam nějakou dokumentaci ke zveřejnění, aby se další příštěmohli inspirovat... jo a jinak ještě z té ŘJ centárlu mám 2 žluté kabely jako na vývod směrových svetel - blikaček, tak sem tak přemýšlel kde je napojit a napadlo mě to napojit ve středovém panelu na vypínač výstražného blikání... je to tak OK ?
ted mito nedalo tak sem ještě vybeh z baterkou do auta a vyfotil jsem - vedle nohou spolujezdcepod tim plastem je dost volného místa, a navíc je tam nějaký konektor, který má v sobě vyvedených +12 i při vypnutém klíčku, tak jsem se chtěl zeptat, jestli tady je to to místo kde je originální centrál a pokud ne, tak kde je... tak či onak tu mojí ŘJ umístím sem a napájení si chytnu právě z toho konektoru...
tady je fotka sry za kvalitu, foceno ted v noci mobilem...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Jo tam bejvá origo ŘJ centrálu. Já měl trochu jinej systém montáže.Měl jsen na autě alarm na DO. A k tomu jsem zapojoval centrál koupenej na aukru. Zapojoval jsem červenej na +12V,černej na kostru a dva šedivý na ŘJ alarmu ,aby to chodilo na DO. No a pak ty svazky k servomotůrkům,5-ti žílovej k řidiči a ten druhej ke spolujezdci. Blinkry jsem neřešil,to už bylo zapojený s alarmem.
Kam přesně zapojit ty blinkry,aby blikly při zamknutí ví 100% Toxik :wink:
Já mám obě ŘJ u pedálů,ty dráty k motůrkům nebyly extra dlouhý,tak by my to nevyšlo :wink:
Jinak odskok zadnich vrat je tady :arrow:
viewtopic.php?t=1104&start=0&postdays=0 ... ght=odskok
Uživatelský avatar
Rouchi
Příspěvky: 42
Registrován: 10 pro 2008, 23:39
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

jj

Příspěvek od Rouchi »

jj u mě podobně... já jsem si tedy schválně koupil centrál pro 4 dveře (jeden záložní motorek) a taky hlavně mam dva řídící, tak je asi oba fouknu... abych si prostě mohl odemknout jak od řidiče, tak od spolujezdce... toxikovi pak zkusím napsat... tak díky za tip.
a tydrátky mam tak krátký, že pokud to budu mít jakoby fakt kousek od dveří, tak mi možná ani nevyjdou a na druhou stranu to už vůbec netušim, no ale co, pokud nevyjde, tak vemu kleště, odizolovačky pájku a oxidační pásku a bude se pájet.. :-) ale vždy lepší jeden pájecí spoj, než aby se o půl cm natahoval vedveřích drátek... (s tou délkou kabelů přemášlím, že vše asi byla moje chyba, protože v 5dveři (montážní sada se 4mi motory) se asi automaticky počítá s určitou délkou, kde jsou dveře podstatně kradší než v 3dv...takže moje blbost.. :-)
Corsa B, 1,0 12V 40kW X10XE, r.v. 2000
Teprve na ní začínám dělat, tak díky za rady
Odpovědět