Kit sání DBILAS>Corsa B,C

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Zdeněk Lhotský
Příspěvky: 147
Registrován: 23 úno 2010, 20:49
Bydliště: Brno

Kit sání DBILAS>Corsa B,C

Příspěvek od Zdeněk Lhotský »

Ahoj,

máte někdo zkušenost s kitem sání dbilas??Hodně na to narážím a zajímalo by mě,jestli to má nějakej efekt....a v čem to vlastně spočívá......
Corsa 2001 GSI 1,8 16V 92 KW
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Zdravím.... s Dbilasem přímo ne, ale se sáním od Mantzelu (na béčku) ano...
ale ve finále je to vlastně jedno a to samé - akorát pokaždé od jiné firmy.

Dbilas to prodává pod názvem Flowtec, Mantzel pod názvem Powerbox a Lexmaul pod názvem Ram Induction.. Stejně tak za sebou jde i účinnost vs cena jednotlivých dodělávek. Dbilas je nejdražší, ale dá nejvíc - Mantzel je na středu - a Lexmaul seženeš nejlevněji, ale zase s polovičním výkonovým skokem co Dbilas...

Jde vlastně o to, že zkrátíš dráhu sání cca o metr. Jde o litinovej odlitek kterej nasadíš přímo na spodní část parohů sání a rovnou na to nasadíš filtr... kdežto origo vede ještě přes horní část parohů a pak plastovou trubicí přes půl auta...

Dbilas by měl na Céčko pokud vím dodat něco kolem 25ps (na z14xe)... já mám mantzel - ten by měl dodat cca kolem 20 ps (na x14xe)... a musím říct, že je to fakt znát - samozřejmě to musí být v kombinaci s filtrem a je lepší i výfukovým potrubím. Je to víc znát až cca od 3.500 otáček až do maxima. Ono taky pokud si to kupuješ origo, tak Dbilas k tomu doupravuje i řídící jednotku, kde ti posune omezovač otáček...

Doufám, že to takhle stačí.. pokud bys chtěl vědět víc, zeptej se ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Odpovědět