EPS Elektronický posilovač Opel COrsa B 1,0 12v

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
Barry323
Příspěvky: 8
Registrován: 12 říj 2009, 23:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

EPS Elektronický posilovač Opel COrsa B 1,0 12v

Příspěvek od Barry323 »

po nastartování a následném sepnutí posilovače se mi volat pootočí o 90° doleva. Jakoby byla špatně nastavena výchozí poloha posilovače...
to má za následek, že při jízdě auto pořád táhne na levou stranu. Geometrie je ok. Při vypnutí motoru (deaktivace posilovače) se volant srovná do správné polohy. Nemáte s tím někdo zkušenost? Nebo jestli někde pod volantem či u řízení není nějaký snímač otáček?
Děkuji
Barry
Opel Corsa B 1,0 12v
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

ahoj, už jsem to tu hodněkrát vysvětloval ... zadej si hledat EPS nebo si najdi mé příspěvky
Barry323
Příspěvky: 8
Registrován: 12 říj 2009, 23:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barry323 »

Ahoj už jsem to pročítal. Všichni jste měli problém v tom, že jste potřebovali vyvinout jinou sílu na otočení volantu doleva a doprava. Můj problém je v tom, že po aktivaci posilovače, se mi posune volant o 90° doleva. Jako by měl nastavenou špatně centrální polohu.
Opel Corsa B 1,0 12v
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

jj ale to tam bylo taky řešený...je tam nějakej poťák přímo na tyči a prej je hrozně citlivej(na nastavení)
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

tak jak píše souky222 ... ten potenciometr je opravdu citlivý a pokud s tím už někdo hejbal, tak to akorát rozladil, musíš najít správnou polohu. Pokud ti to stále točí na stejnou stranu i přesto, že s poťákem posouváš do prava či doleva, tak je pak vadný a nebo máš chybu někde v elektrice řízení.
Barry323
Příspěvky: 8
Registrován: 12 říj 2009, 23:02
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Barry323 »

ok jdu na to. aspoň vyměním hned žárovky protože mi nesvítí palubka.
děkuji za rady ;-)
Opel Corsa B 1,0 12v
Odpovědět