Corsa B>> Brzdy

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Odpovědět
DericCaster
Příspěvky: 8
Registrován: 07 zář 2007, 15:54

Příspěvek od DericCaster »

Pokud se mohu vetřít, tak mám úplně stejnou zkušenost. Ze začátku jsem zkrachoval úplně stejně 6mm byl volný a 8mm tam nevlezl. Tak jsem vyrazil do nejbližšího železářství a za 25.- jsem koupil 7mm a ten byl OK. Také jsem si všiml, že ve většině běžných sad imbus 7mm vůbec není.
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

A kurva,já povoloval imbusy co jsou na tom protikusu a to byla 8-ka. Ale ted čtu v knize Jak na to že mám vyšroubovat pístní čepy a tam mi ta osmička nešla, to bude ta 7-ma. Mike vyndal jeden imbus ,druhej povolil a ten protikus votočil nahoru. se poseru :twisted:
Uživatelský avatar
Paolo
Corsa forever
Příspěvky: 236
Registrován: 18 lis 2007, 11:10
Bydliště: Střelice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paolo »

HAVLI VÁLÍŠ !!!! :lol:
Ford 2.0i DOHC EFI
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Paolo,přece nepojedu s blbejma deskama do servisu,bych se hanbou propad do západního německa :lol: :lol:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak co mám šroubovat,ty dva imbusy nebo ten pičus pod tou gumovou krytkou :lol: :lol:
Uživatelský avatar
McJOHN
Příspěvky: 43
Registrován: 19 bře 2008, 11:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McJOHN »

Havli, potřebuješ vyměnit destičky?, Podívám se do TISu,ale na destičky mi vždycky stačili kleště, tyčka a kladívko. práce na cca 15minut
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Co já vim tak sem imbus nepotřeboval.To když sundaváš celý brzdy :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
DericCaster
Příspěvky: 8
Registrován: 07 zář 2007, 15:54

Příspěvek od DericCaster »

Nejdřív je potřeba oddělat to pérko z přední strany a pak jsou to ty dva šrouby pod tou gumovou krytkou a na konci té krytky by měla být plastová čepička, tu šroubovákem vydloubni a šrouby vyšroubuj a celé vnitřní těleso brzdy s válečkem a destičkami půjde lehce vyndat. Když je starší kotouč tak je dobré nejprve šroubovákem lehce odtlačit vnitřní destičku - starší kotouč mívá lehoulince vystouplý okraj, resp. vybroušenou vnitřní plochu.
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

havli:

ty dva imbusšrouby 7ky pod tou plastovou čepičkou v gumovejch krytkách..

vyháknout ty pérka z brzdiče,a než vydáš desky, tak mezi desku naproti válečku a brzdič nasoukat šroubovák,páčit LP aby se pístek co nejvíc zasunul do brzdiče..(
jinak tam nový desky nedostaneš..A nebo pak velkejma sikama zamáčknout pístek ny vyháknutým brzdiči.

Další neméně důležité: povolit víčko nádobky na brzdovku,okolo dát radši hadr kdyby přetékala v důsledku zamačknutí pístků..
plochy kde destičky kloužou, očistit smirkem,a lehce
:!: máznout vazelínou..aby destičky plavali a nepískali o kotouč( aby se uvolňovali od kotouče..


tady sem si dovolil pár švestiček za zahrádky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepex »

hééééj Deriku ,než sem to sesmolil tu patlaninu, tak s mi to vzal z huby..
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Super,destičky jsem si vždycky měnil sám ale takovej mrsk to nebyl,nikde sem nepotřeboval atipickej vercajk. No ale napadlo mě hned že pod těma krytkama je ten problém. :lol: :lol: Jinak ve výdejně 7-ku imbus měli,vyfasováno a v pondělí mám volno tak druhý pokus :lol: :lol:
Díky všem za rady
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

V prdeli, pod těma krytkama imbusy jsou ,ale vožvejkaný jako kráva, takže povolim leda hovno :twisted: :twisted: Ten píčus co to měl přede mnou tam asi dal 6-ku naštorc a zkurvil ten šroub, resp oba. Na druhý kolo jsem se ani nekoukal jak jsem byl nasranej :twisted:
Tak co ted ,mám to zkusit tou desítkou sundat ty dva větší ,jak radil Mike :?: A pak to přetáhnout a vyndat desky. jenže ta druhá má ty pracky ve válečku. Se poseru :twisted: :twisted:
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

HILFE :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Scarynka
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1116
Registrován: 26 kvě 2007, 19:56
Bydliště: Oldřichov nad Ploučnicì
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Scarynka »

Havli>> :hearts: copak máš za problém?
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Havliku asi ti nezbude nic jiného než vyndat vrtačku od manželky co si dostal k vánocům a začít odvrtávat :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
Odpovědět