Laminátování

Sekce šílenců,díky nímž se starej Adam Opel obrací v hrobě !!!

Moderátoři: Arci, Svoby, Vtomas

Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Hoši když už ste založili tohle téma, mám na vás otázku. Co je potřeba koupit když chcu laminovat. Například dolaminovat nějakej doorboard nebo tak. Prodává se nějaká sada na laminování? Díky za odpovědi =)
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

dub hodil jsem tam link
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

Dudu: kazdopadne jeste jednou dik tohle mi hrozne pomohlo :poklona2:
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

jo sorry, já si teďka nevšiml že to má více stránek, zdálo se mi divný že by dudu začal vysvětlovat postup té zástavby od skoro hotové věci =D
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

jasny, ale postup suprovej
Uživatelský avatar
Vtomas
Moderátor
Příspěvky: 1684
Registrován: 20 bře 2007, 11:26
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vtomas »

jak jsem poznal tak DUDU je fakt ESO s velkym E :)
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

Vtomas: zas tak zásadně bych to neviděl. Prostě jsem to "okoukal" od stevena sailera (co jsem dával ten link) a pak už je to jen pokus omyl :idea:. Jak bych byl vděčnej za nějakej podobnej návod. Ušetřilo by mi to spoustu času a peněz který jsem vynaložil zbytečně.... Tak to aspoň předám dál.
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

-Dub: koukni na ten link od Vtomase. Ta pryskyřice je jasná, tkaninu používám zásadně tu rohož. Za pravidelně tkaná (nevím jak tomu přesně říkaj) co vypadá jako pytel je na pytel - je tenká takže neudělá vrstvu, nekopíruje tvarově složitější povrch a navíc na hranách se zvedá. Je prostě na hovno
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

možná pro některé blbá otázka, ale jakej je rozdíl mezi laminem a tmelem. není jedno jestli budu ty doorboardy tmelit nebo laminovat?
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

je to v pevnosti. Tmel (kyt) ti praskne vlivem roztažnosti plastu který tvoří podklad. Laminát bude praskat jen pokud se ho budeš snažit spojit s plastem a spoj rozbrousit do ztracena.

Až budu dělat doorboardy tak vyřiznu mřížku pro repro, nahradím jí MDF kroužkem a celou tu plastovou kapsu včetně kroužku přetáhnu fleesem a zalaminuju. Jde o to že když to k plastu "jen" přilaminuješ tak ten spoj bude časem praskat. Takhel to celý "zabalíš" do laminátu a pak s tím můžeš dělat do chceš - nastříkat, očalounit, nastříkat fockem... Vše dle libosti.
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Dub.-
Příspěvky: 333
Registrován: 20 dub 2007, 08:44
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Dub.- »

Ten mdf kroužek tam dáš abys to repro líp uchytil bo to má jinej smysl? Takže jinak to stačí jen potáhnout fleesem a laminovat jo?
Opel Corsa B 1.2i X12SZ
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

Praxe je taková že by to mělo bejt několik kroužků který udělaj takovej jakoby tunel. Jde o to, aby repro hrálo jen do dveří. Ten zvukovod by měl bejt co nejlíp utěsněnej protože pokud hraje repro o částečně mezi tapec a dveře, dochází k tvz. akustickýmu zkratu. Repro hraje podstatně míň. Navíc by každej reprák běl bejt uloženej v MDF pro lepší přednes.

Když uděláš doorboard s mdf kroužekem tak by mělo bejt dostačující (ne ale idální) nalepit mezi kroužek a výřezem ve dveřích pás tlumicího materiálu aby repro nemohlo hrát pod tepec.
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Dudu.. tjo úžasná práce.. a hlavně super návod... když jsem počítal ten materiál jak jsi psal x cena tak to je docela nákladná záležitost, že?

ale výsledek je úžasnej.. docela přemýšlím, že bych zbytky který nemám ještě potažený látkou taky dolaminoval do určitého tvaru ;o) dáváš dobrou inspiraci ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Dudu
Příspěvky: 238
Registrován: 24 lis 2007, 12:28
Bydliště: Č Budějovice

Příspěvek od Dudu »

Bloud: myslím si že vzhledem k výsledu nejsou náklady tak vysoké. Myslím, že ten laminát včetně přípravy lakýrníka, perleti a airbrushe vyšel tak kolem 10 max. 15tis - včetně toho horejšku a domečků na vejšky.
Dopořučení na mé kamarády: www.lestimekola.cz
Nejen leštění ale také chromování a zlacení :-)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

laminat

Příspěvek od styxxy »

super navod jen co je pravda ale mam spousty jinejch planu s corsou ale setrim pomalu penizky natoz delat tohle za tech 10-15 000kc kazdopadne jsem se ctel zeptat zda jsem nechcete dati take navod jak zahladit narazniky popr. trozku prepracovat do jinych tcaru jako postup + jaky pouzit material atd...
Odpovědět