Multi Funkční Displej>TID

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Podarilo sa to niekomu vyriesit? Mne sa tiez po vypnuti motora a zamknuti auta vzdycky vynulje datum a hodiny. Robi mi to uz 2 den a neviem si s tym rady. A to som konecne opravil teplomer vonkajsej teploty a teraz mi blbne toto.
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

já jsem to zapojil...byly tam originál dráty akorát jsem tam přivědl stálej + a paměť drží, jinak se mi to taky pokaždý vynulovalo....ty jí tam máš origo ebo si jí tam dával?
I German Style !
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Svoby:To mam origo. Nic som na nom nemenil. len mi to zrazu zacalo vypadavat.
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

jedině nějaká pojistka na stálim proudu jestli tam neco je....jinak nevim
I German Style !
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Svoby: Prebehol som vsetky poistky, jedina co bola kaput bola ta od klimatizacie mal som tam totiz nameisto 30 A iba 15 A. Ale vsetky su funkcne aj tak to vypadava. Zaujimave ze nie vzdy to vynuluje po kazdom vypnuti motoru, spravi to len niekedy a stale neviem najst pricinu.
Takze ma na koncovke nahradit niektory kabel za kabel zo staleho prudu. Mozes mi poradit ako to urobit?
smazana citace by toxik-q
alino
Příspěvky: 32
Registrován: 13 bře 2008, 14:08
Bydliště: SR

Příspěvek od alino »

Možno už pozde ale pin 1 na konektore TID-u je stále napätie od batérie. Ak máš chybu v kontaktoch natiahni si nový drôt trebárs od rádia ak sa ti v ňom pamäť nenuluje. Inak rádio aj TID idú z tej istej poistky 20A.
smazana citace by toxik-q
belco
Příspěvky: 36
Registrován: 09 čer 2007, 20:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od belco »

Alino:No tiez ma to napadlo tak som si to cele premeral medzi svorkou 1 a 3 by mal byt stal prud, on tam sice je ale mam niekde zalomeny kabel tak mi to vypadava. Ked budem mat naladu, tak to spravim ale teraz sa mi do elektriky vrtat nechce. Prioritu maju brzdy :?
smazana citace by toxik-q
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Multi Funkční Displej>MID

Příspěvek od vaneon »

Zdravím lidičky ... nový témátko pro záležitost z nadpisu ... poprosil bych erika jestli by nezaasistoval a nepopsal a nenapsal nám sem vše co potřeboval na MID ... hodily by se veškerý komponenty co se mají koupit a taky třeba schéma a kam dráty ... díky předem erikovi ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Vaneon>> Něco jsem vyštoural tady na CC ze starších příspěvků, do corsy se dělal ještě jeden TID vyšší a na něm byla fce. pro telefon. Z toho má Erik tu kapličku kam instaloval MID z Astry G. Z toho co píše mu to ukazuje skoro vše, ale bude to mrsk zapojit :wink: Poradí snad jen Erik páč to má a napojoval to sám,tak ví o čem to je :wink: viz str.1
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

hej jo, ale nevite někdo kde sehnat tu vyšší kapličku, v ČR to asi neseženu ne? s tím zapojením by si člověk ňak pohrál, ale sehnat to! :roll:
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

já bych chtěl poprosit erika o schémátko zapojení a co koupit aby instalace byla co nejjednodušší ... o tomto tématu jsem již věděl ale neví tam výčet prvků co jsou potřeba ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

No kluci, ja ho tam uz nemam, protoze v Corse mam kompletni jinou ECU, stavitelnou, pro nove motor, tak me uz nedava parametry co potrebuju...

Ale jsou 2 moznosti, MID s Astra F GSI nebo s Astra G, v G to mohl mit kazdej model, ale muselo se priplatit.

- MID potrebujes
- konnektor dozadu
- Visy kaplicku
- Packa na sterac, ale s 2 tlacitkach (s auto ktere ma MID. Passuje do Corsa B, jen pak tech 3 drati dat k MID. Slo by dat i 2 tlacitkach nekde jinde, ale original vypada hesci)

A pak uz jen podle toho, co chces aby te ukazoval.

- spotreba > drat na ECU
- drat na budik benzinu
- 2 drati k TECH konnektor, aby MID se dalo naprogrammovat
- Muzes na Check Control napojit.
> Kontroluje brzdove desticky (kdyz ma tremeni moznost na cidlo, moje na x14xe meli)
> Kontrola chladicy kapaliny
> Kontrola svetel (jestli zarovky jsou ok. Potrebujes ale jeste ECUsku k tomu)

Na Check Control jsem se vite co haha. To by bily hodne drati na vice.
Desticky atd se stejne kontroluju obcas...

Myslim ze jsem kdysi udelal schema, musis se podivat kde ho mam haha
Kalda píše:hej jo, ale nevite někdo kde sehnat tu vyšší kapličku, v ČR to asi neseženu ne?
Normal u Opel dealer za rohem :D
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vaneon »

jakej displej je lepší koupit ? s kterým je méňe práce z F gsi nebo H ?
jak na třmenech poznám jestli je tam možnost čidla na kontrolu brzd ?
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

vaneon píše:jakej displej je lepší koupit ? s kterým je méňe práce z F gsi nebo H ?
No, Astra G passuje primo do ta velka kaplicka. Ale musis vse drati prohodit do 1 konnektor.
U Astra F muzes dat original konnektor s TID do MID a pak jen ten extra konnektor napojit na par drati...

Astra G je hesci podle me haha. Ale bude drasi.
Ja jsem ho ten krat koupil nove u Opel, jeste na vrakoviste nebily :D
vaneon píše:jak na třmenech poznám jestli je tam možnost čidla na kontrolu brzd ?
Jestli tam je moznost je namontovat :D

Jnaka dirka, u desticky. Oni kdyz je malo desticku, tak dostanou kontakt s kotouce, tak se odbrousi plast s toho, a pak je konec kruh, tak zacina svitit kontrolka, takze vzdy, kdyz pak das nove desticky, musis dat i nove cidla. Nejsou levne haha
"Happy are those who have dreams.... and are willing to pay the prize to see them come true"
Uživatelský avatar
brody
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 138
Registrován: 26 kvě 2008, 21:14
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od brody »

Zdravim, napadlo me, kdyz uz se to tu probira, sel by ten displej dat na Ccko? Kdyz sem tam monovaly na prani, tak by to nemel byt takovy problem, ne? Nemate s tim nekdo zkusenost? Jeste by me zajimalo, nasel sem ten displej na ebay za 99$ bez postovneho. Je to malo, nebo hodne?
Corsa C 1.8 16V GSi
Obrázek
Odpovědět