Dotaz na přepis auta

všechny OT, a podobný povídačky... co s Corsou mají společného jen pisatele.

Moderátoři: Lukkas, nezdvorak, Arci

Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

jak řešíte koupi starého auta bez převodu,když s ním chci dál jezdit? lze to a jaké jsou ochrané prostředky - smlouva pro to ,aby bylo vše ok? díky
souky222
Příspěvky: 653
Registrován: 08 pro 2008, 20:11
Bydliště: lbc

Příspěvek od souky222 »

strejc to má tak, že psáně pořád na původního majitele a on je provozovatel a platí pojistku pokuty a tak. smlouvy asi někde na netu najdeš
This is madness.
Madness?
No, this is Corsaaaaaa
Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

tak to chce jinou smlouvu než kupní?
smlouva o pronájmu?
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Trochu jsem to zkoumal...

Dalo by se to udělat třeba smlouvou o zápujčce, ve které bude uvedeno, že přebíráš veškerou zodpovědnost za provoz vozidla od podepsání smlouvy. Naopak ten prodávající ti musí dát plnou moc pro zastoupení ve věcech týkajících se toho auta - pojištovna atd. A stejně tak ti musí dát všechny doklady. Potom bych tuhle plnou moc vozil společně s dokladama.

Ale nejsem právník, takže nevím jestli to je ok. :)
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Uživatelský avatar
Robin Benett
Příspěvky: 248
Registrován: 19 říj 2008, 10:20

Příspěvek od Robin Benett »

jj,myslím,že takto to bude asi jediná možnost.....
OUTDOOR
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2011, 09:46
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OUTDOOR »

Ahoj, chci se zeptat na pár nejasností ohledně přepisu auta. Přemýšlím o koupi Corsy z jiného kraje, než jsem já a nechce se mi pořát lítat z jednoho místa na druhý a nejraději bych to vyřídil co nejrychleji. Zatím co jsem nějak pochytil, tak by to mělo asi probíhat takhle:

1. s majitelem sepíšeme kupní smlouvu, zajede na evidenční kontrolu, vypoví si povinné ručení, půjde na svůj úřad, kde má auto přihlášený s SPZ, kupní smlouvou, dokumentem o evidenčí kontrole, velkým a malým techničákem a tam to odhlásí a do velkýho techničáku se napíše na mě? (na internetu jsem četl, že do velkýho techničáku zapíší moje jméno, ale k čemu mi to je dobrý?), musím u tohoto být nebo musí mít prodejce mou plnou moc, případně nic z toho?
2. Pak si vezmu velký techničák - malej asi od něj nedostanu, ten si asi nechají na tom úřadě, kde to odhlašoval, pokud jsem na omylu, tak mě prosím opravte - zařídím si povinné ručení, s potvrzením o povinném ručení, velkým techničákem a dokumentem z evidenční kontroly (která se udělala před odlášením vozidla) půjdu na svůj úřad přihlásit auto - za jak dlouho mi vydají SPZ a malý techničák? - pak si v povinném ručení nechám vyplnit svou novou SPZ
3. nasadím značky a můžu jezdit

Tohle řešení mi zrovna moc nevyhovuje, protože když prodejce auto odhlásí, tak s ním nemůžu jet domů, přeci jen, raději bych je už měl doma, takže mě jen tak napadá, jestli na úřadu nedají něco, jako když se kupuje nový auto (možná i z bazaru), že je tam jen taková papírová "SPZ", která má platnost myslím 14 dní, to by mi všechno ulehčilo, protože bych si hned sjednal to povinný ručení, SPZ šoupl za sklo a vesele si jel domů a pak si v pohodě auto přihlásil u sebe. Nebo jak psal Havli na stránce zpět, tak můžu jezdit měsíc na kupní smlouvu? Na to jsem nikde nenarazil, až tady. To by mi v podstatě ulehčilo taky situaci, pak bych si udělal jen to povinný ručení, někde v okolí toho prodejce (případně bych si mohl ještě ten den nechat jeho, potřebuje zelenou kartu (doklad o povinném ručení), k jejímu zrušení?)

Nebo je ještě jedna možnost, že mi majitel dá svůj techničák a zelenou kartu , já s autem dojedu domů, pak mu techničák, SPZ a asi i zelenou kartu pošlu zpět, on si to odhásí, velkej techničák mi pošle zpět i s tím dokumentem o technické evidenci, skočím si na pojištovnu a pak na úřad a je vystaráno, ovšem než se to všechno doposílá, tak to je pěkná doba, což není zrovna ideální. Ještě bych se chtěl zepatat, na tu evidenčí kontrolu, musí se dělat ještě před odhlášením nebo ji mám udělat teprv před přihlášením, ale zase jak bych tam dojel, pokud nebudeu moct jezdit na papírovou "SPZ" nebo na tu kupní smlouvu? A ještě jak je to s emisemi a technickou kontrolou, když majitel vozidlo odhlásí, tak propadají a všechno musím dělat znovu? Myslím, že asi nepropadnou, ale raději se zeptám :)

Edit: Do velkýho techničáku se taky zapisuje, jestli byla eko daň už zaplacena?
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

nejjednodusi - vemes si od prodavajiciho maly TP a kupni smlouvu, velky tp mu nechas , a jedes domu. povinne ruceni si uzavres treba predem, pokud jedes najisto.

pote byvaly majitel u sebe na urade provede odhlasku ve velkem TP na tvoje jmeno, a pak ti ho posle doporucene na tvoji adresu. ty potom vemes velky tp, maly tp, zajdes na evidencni kontrolu, a pak s kupni smlouvou, zadosti, a spzkama na urad.

tam ti vemou stary maly tp, dostanes novy, ve velkym te zapisou jako majitele,a dostanes novy znacky. musis mit uz ale auto pojisteny. hotov :D
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

jak pise NoX.....na evidencku pujdes sam, proc by to delal clovek, od kteryho to kupujes.......
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
OUTDOOR
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2011, 09:46
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OUTDOOR »

Děkuji za opdovědi :P Jen mi stále není jasné, když prodejce vozidlo odhlásí, pošle mi velký TP, tak jak můžu s ním jet na evidenční kontrolu? V podstatě vozidlo bude již odhlášené, tak s ním na komunikaci nemůžu. Nebo to moje jméno v tom velkým TP při odhlašování bohatě stačí, můžu zajet s autem beze strachu na evidenční kontrolu? Technická kontrola a emise tedy nepropadají a nemusím je dělat znovu? A ta eko daň se zapisuje do toho velkýho techničáku?

To Smithy: Já jsem to probíral se znamým a ten mi říkal, že evidenční kontrolu asi (=již si nepamatuje) dělal před odhlášením vozidla, proto jsem se ptal, kdy se má dělat...
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

v technicaku jsi ty jako majitel v odhlasce. takze s tim muzes smele jezdit.
navic kupni smlouva nahrazuje po dobu 30 dni technicky prukaz vozidla, takze muzes smele jezdit jen s ni :-) ( 30 dni si snad pamatuju dobre, kdyztak me opravte).
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

NoX> Přesně tak,protože malý TP chtěj po vlastníkovi odevzdat při odhlášce.
Já prodal Corsu Sqetchovi a dal mu malej techničák,aby mohl jet do Ostravy a na Magistrátu mě zjebali,že ho chtěj a at mi ho pošle zpátky. Nakonec tam šla žena druhej den a byla tam jiná baba a ta byla v pohodě a odhlášku nám udělala. Ale jinak smlouva nahrazuje OTP :wink:
OUTDOOR>Jinak STK a emise normálně platí to co je na nálepkách,evidenčku děláš až po tom co máš velkej techničák u sebe ,máš pojistku a potom jdeš pak na přepis :wink:
Evidenčka musí být na jméno nového vlastníka
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

kdyz ja kupoval auto tak mi Berry nedal malej technicak, u me na uradu ho chtela a ja rekl, ze si ho nechal majitel, mel mi ho dat, musel jsem do papiru napsat, ze mi malej technicak nebyl predanej..... ?
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

To platilo dřív,ted ho chtěj u odhlášky od prodávajícího,kupující ma do přepisu kupní smlouvu :wink:
OUTDOOR
Příspěvky: 3
Registrován: 26 led 2011, 09:46
Bydliště: Jaroměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OUTDOOR »

Tak bezva, díky moc, už snad vím všechno podstatné :P Jen poslední otázka, když se auto odhlásí, tak končí povinné ručení, které je uzavřeno na prodejce? Protože auto už bude vlastně na mě nebo můžu ještě použít prodejcovo ručení, než si zajedu na pojišťovnu a vyřídil si svoje? Protože pojišťovnu mám zrovna cestou domů, tak bych to vzal přes ni a rovnou si udělal nový ručení, předem si je dělat nebudu, protože na jistotu bych nejel. S tou ekologickou daní jsem to už zjistil, zapisujese opravdu do velkého TP.
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

zalezi na domluve s majitelem.
podpisem kupni smlouvy ma majitel moznost to ruceni ukoncit, ovsem samovolne nic nezanika. takze kdyz se domluvis, aby ti pujcil zelenou kartu na prevoz, kterou mu pak posles zpet, tak obvykle nebyva problem. ja to takhle delam bezne :-)
Odpovědět