Schleza - Opel Corsa B (Beruška)

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

dnes jsem si od jednoho maníka sehnal celou elektroinstalaci z kabiny, tak si konečně budu moct dodělat autorádio, ještě mě chybí koaxial mezi anténou a připravenou koncovkou která je nachystaná od výrobce dole v dveřním sloupku u řidiče. Nemáte to někdo?
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Průběh prací: sedadla ven, koberec ven abych mohl dodělat elektroinstalaci až ke dveřím, vyskytl se menší problém při čištění koberce protože dřívější majitelka v corse vozila malí děcka takže všude vylitý snad kakao bo co takže celej koberec plesnivej takže jsem na to vzal vodu se savem a potom když jsem to chtěl trocha přečistit jakousi pěnou na koberce tak jsem zjistli že je nacucanej jak houba toho kakaa takže zítra naložím koberec do dodávky a jedu s ním na vapku a bude po špíně jen doufám že to přežije koberec :paneboze: :nervozni_nehty:
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od Co-RS-ák »

to nebude od kakaa :D
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Radši se přikláním k verzi že je to kakao :lol: :lol: ale je možné že je to něco jiného
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

dneska jsem konečně dopojil repráky do předních dveří, do zavazadlového prostoru, dodělal jsem si osvětlení zavazadlového prostoru, mám přichystanou elektriku na el. stahování oken, centrální zamykání, vyhřívání sedadel, pyropatrony a airbag ve volantu. Ted sehnat řídíci jednotku na ty pyropatrony a airbag a bude to.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od Co-RS-ák »

pyropatrony snad žádnou řj nemaj ne?
jak si udělal osvětlení kufru? taky bych ho tam rád dal ;-)
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Já mám sedadla z corsy z ročníku 2000 a tam už jsou pyropatrony ovládany elektricky přes řídící jednotku airbagu. Osvětlení jsem si dodělal tak že tu samou "lampičku" jsem si vzal z forda fiesty cca rok výroby 1997 a i dveřní spínač jsem si tam vzal. A dráty v autě jsem měl už nachystaný. Když odděláš v zavazodlovým prostoru na levé straně tu krytku přes kterou se vyměnují žárovky v zadních světlech a tam jsem měl od výrobce smotaný 2 dráty (červenej a hnědo-bílej) takže jenom předělat konektor nasadit žárovku. A potom jsem rozdělal tapec na vratech a tam byl smotany zase ten hnědo-bilý tak na ten jsem připojil dveřní spínač akorat tam je asi originalne neco jineho tak jsem musel na ten plast kam by mel dolehat ten dveřní spínač musel přilepit 1cm vysokem plast.
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od Co-RS-ák »

Aha, tak diky moc, musim to prozkoumat ;)
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od Gooder »

Já tam tohle všechno v kufru mám, ale nejde mi v těch drátech proud :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Jestli tu budes vecer tak ti poradim jak zjistit co s tim je
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od Gooder »

To by jsi byl hodný, děkuju :)
jen kdyby to byl jediný problém s elektrikou v autě :D např. svítí mi ovládání světel a stř. panel ne, nebo to je opačně..
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od Co-RS-ák »

láďo, mě nesvítil středovej panel vůbec, tak sem si koupil modré diody, je to ok...ale po nějaké době začla blbnout jedna strana ( špatný kontakt ) a byl jsem nucen znovu rozebrat palubovku, stačí je tolik nezasunout a svítěj v pohodě ;)
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Co se týče toho zadního osvětlení tak bych nejdříve zkontroloval dveřní spínač jestli není nejaký zoxidovaný, když nebude tak zkus za ten hnědo-bílej lechce zatahat jestli není někde přetrženej a jestli taky nic tak pak se jedině podívat na ty konektory pod levým obložením v prostoru pro nohy. Jestli to tam není nějaké špatné. A kdyby ne tak to alespon zkusit proměřit jestli to napětí došlo alespon tam, pak by si věděl že je problém od tech konektorů do zadu.
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Takže další postup: objednání mechanismů na el. stahování oken a koupení disků jsou to 13" a šířka 6
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
schleza
Příspěvky: 319
Registrován: 10 črc 2011, 23:05
Bydliště: Prostějov

Re: Shleza - Opel Corsa B (Mazlík)

Příspěvek od schleza »

Tak dnes mi přišly mechanismy na el. stahování oken s dveřníma kapsama a madlama za cenu 1200,- ted už to tam jen dostat, nedělal to už někdy někdo?
Odpovědět