Dubi ->ex Opel Corsa B 1.0 12V -> Nyní G3 TDI + Calibra C20XE

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Jojo s tim hřebíkem táta přiběh hned. :lol: Už jsem tu sadu našel, asi to vemu komplet. :) Jen doufám, že ten problém s hůř brzdícim pravym kolem, byl kvůli tomuhle. :mrgreen: Pakny i prasátka vypadaj OK na obou stranách.
Obrázek
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

Spis bych to videl na to zes to utrhl když si sundaval buben kdyby to bylo takhle porad tak si vyslapnes pistek s prasatka :sebevrazda2:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

To jsem si myslel taky, ale nenašel jsem tam ani kousek. Ale možný je všechno no :mrgreen:
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak dneska som leštil :D
Některý části auta vypadaly jako blatník. Použil jsem Riwax paint renovator a pak to zavoskoval dvěma vrstavama Sonaxu nano 3.
Obrázek
No a takhle po leštění, konečně mám z toho auta trochu radost :D
Obrázek

Brzdy jsem opravil, ale teď to kolo který dřív nebrzdilo asi přibržďuje a vychází od něj nějaký skřípání, asi tam bude vetší tloušťka obložení... :roll:
Obrázek
shoox
Příspěvky: 217
Registrován: 04 kvě 2013, 00:51
Bydliště: Praha

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od shoox »

pěkna prace
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

shoox: Díky, ale neni to nic extra, chtělo by to vzít leštičkou a pastama, ale pořád lepší než předtím.

Jinak corsa už normálně brzdí, ve středu jede na technickou, tak snad už to bude OK. A příští týden konečně kola. :banan:
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak máme konečně normální technickou, ještě vyměním olej a vzadu ložiska, no a pak opravit oboje dveře a vymyslet nějak ty pruhy :D
No a dnes už konečně letní :dance:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak na corse vyměněný olej. To, co jsem z toho vypustil byl docela humáč a filtr už byl ve stádiu rozpadu, takže přemýšlím, že tam tenhle olej moc dlouho nenechám a udělám o prázdninách výměnu. Po výměně motor celkem ztichl, takže už to nemá zvuk jak nafta :D

No, ale corsa opět nejede. Zase prý točí a nestartuje... Jestli odešlo to nový čidlo, tak mě asi trefí. Když jsem měnil olej, tak jsem čidlo kontroloval a ten lepenej spoj vypadal v pořádku...
Začínal jsem mít z toho auta docela radost, ale už mě to zas přešlo :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od jamal.jefries »

jestli byl takhle k.o. filtr a olej tak by bylo dobry sundat vanu a vybrat z ni ten usazenej mazut jinak ten novej olej bude vypadat po par km jako ten starej :-) :-) :-) jinak jestli si kupoval nejaky shitovy cidlo tak je mozny ze odeslo :-) :-) :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Čidlo jsem koupil Bosch, ve čtvrtek se na to kouknu. Olej budu sledovat, ale vyčistit by to asi chtělo. Uvidim, jak na tom budu s časem o prázdninách a kdyžtak se na to někdy ze začátku vrhnu. :wink:
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak corsa po 3 týdnech opět jede. Neměnil jsem nic, jen jsem vyčistil kontakt čidla teploty, klapku a prostříkl krokový motorek konkorem (nešel mi sundat, tak jsem to napral na tu pružinku). Po tom to asi 2 dny stejně nestartovalo, dokud k tomu nepřišel táta. Prý do toho párkrát bouchnul (dokážu si to představit :kick_in_your_face: :mrgreen: ) a corsa už 4 dny startuje a jezdí. :D Bouchal prý na ten plast nad klapkou a asi i na ten krokáč...
Jen mi teda přijde, že než se to zahřeje, tak je ten volnoběh takovej trošičku divokej, malinko to houpe. Že by teda ten krokáč?

Po dlouhý době zase venku :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

mě na místě volnoběh když je hezky kolísá, když prší tak dolítně až k 500ot/min :D krokáč sem měnil, nějaký čidlo tlaku taky, když jedu na neutrál, drží krásně na 900ot... seru na to, aspoň to má na místě menší spotřebu :mrgreen:
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

No uvidíme. Každopádně bych to čidlo i motorek pro jistotu nejradši vyměnil. :D Zítra s tím jedu na chalupu, tak snad mě to nikde nenechá, docela se bojim :mrgreen: Nejhorší je, že nevim, čim to bylo :urcite?:
Obrázek
0703
Příspěvky: 84
Registrován: 16 čer 2012, 08:19

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od 0703 »

No tak přiber s sebou 2 kladiva a to větší koze ukaž a když nepochopí, že má jet, tím menším ju prašti a uvidíš ta pojede :vali_se: :smich:
Já tu moji kozu nemám tak vypiplanou, ale sednu a jede, jen mi teď nesvítí levé přední světlo tlumené, nevím proč, a občas se urve spojkové lanko, ale jinak spotřeba okolo 5l a pohoda. :vyplazni:
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Od výměny čidla vozím kladívko, šroubováky a nějakej klíč se taky najde. :mrgreen:
Obrázek
Odpovědět