Dubi ->ex Opel Corsa B 1.0 12V -> Nyní G3 TDI + Calibra C20XE

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Odpovědět
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

asi má ráda hrubší zacházení :mrgreen:
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od petanek192 »

Ja vozim svycara a jeste sem ho nepouzil :jj_good:
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Co-RS-ák: Asi jo, teď bude dostávat za uši :bum_do_hlavy:

petanek192: No já doufám, že už to nepoužiju :mrgreen:
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Nějaký novinky-vyměněný pravý zadní ložiska, ale až po namontování jsem zjistil, že to menší je v hajzlu (po celim obvodu zářezy a je šišatý a otlačený, jak kdyby ho někdo smáčkl kleštěma)... jsem vůl, začínalo pršet, takže jsem to neprohlédl a naházel to tam... ještě mě čeká druhá strana. Dál vyvařená dirka v zadním podběhu a natřený brzdy+ ošetřená a natřená podlaha u rezervy

Měl jsem v plánu ještě pár věcí, ale na nic nějak neni čas a ani chuť... Jinak lítáme tak 200km+ týdně a musím zaklepat, zatím v pohodě, cukání auta se skoro zmizelo, po včerejším natankování na ONU, takže u nás už tankovat nebudu a jezdím okolo 5 litrů a to jí nešetřím(serpentýny atd.) :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

cos to vyváděl s tím vejfukem? :D jinak, na ONU dobrý nebo ne? já nikdy neměl problém ;)
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Co máš konkrétně na mysli?? Středák je omazanej tou pastou, a zalepenej záplatou.... až bude čas, tak se to zavaří :wink: Jinak koncák a jeho napojení nekomentuju :roll: Musel jsem ho dát níž, protože mlátil o nárazník... upravil sem jednu tu gumu z vectry a pomohlo to :lol:
Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

střeďáku sem si nevšimnul :D ale to ono, si nějak zapomněl napsat :D
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Jo sorry, já chvátal do práce. :mrgreen:
No hele do punta jsem bral skoro jen na ONU(cca 2 roky), protože jsem tam jezdil hodně a je to tu v okolí nejlevnější a nikdy problém nebyl. Punto mi na ten benzin od nás cukalo a vectra měla jednou v nádrži vodu(vím o spoustě dalších lidí), ale teď to bylo cca rok zase tak nějak v pohodě, tak jsem bral tady. Teď lítám do Písku do práce, tak budu brát jen na ONU, mám to při cestě :D
Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Gooder »

Zkus si spočítat spotřebu na Onu a někdy spotřebu třeba u Benziny. Věřím, že u Benziny budeš mít nižší. Mluvím z vlastních zkušeností :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Co-RS-ák
Příspěvky: 1894
Registrován: 13 dub 2011, 15:53
Bydliště: Mám.

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Co-RS-ák »

zrovna u té benziny sem měl taky pocit že auto líp jede a spotřeba nižší... a navíc když měli akci válka benzínek, tankoval sem tam za 34,70.... :))
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Uvidíme, já to nějak extra přesně nepočítám, ale tankuju vždycky, když je rafička u rezervy. Když jsem tankoval u nás, tak jsem bral 10,6 litru a ujel 225km a ještě tam něco bylo. To je docela fajn, sice většina cesty rovinky a sem tam nějaká vesnice, ale zase docela dost stoupání a kamiony a traktory. Jezdím tak 100-130, jak kdy :D
Pokud budu příští týden jezdit svym, tak kdyžtak zkusim tu benzinu :wink:
Obrázek
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od Gooder »

Nemusíš zrovna Benzinu, jakoukoli lepší benzínku. Benzina byl jen příklad, protože já tam jezdím pro 100oktan :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak jsem corsu vytáhl o víkendu na Křivonosku na sraz, pak jsem vyrazil na chalupu, kde mi kuna nechala v motoráku dárek a překousala kabely od světla, sviňa jedna :lol: No a když jsem opravoval kable a měl u sebe horkovzdušku, tak jsem konečně vyzkoušel s ní oživit kousek nárazníku a docela to funguje... až bude čas a počasí, tak asi oběhnu celý auto :mrgreen:
Jinak tankuju pořád na ONU, protože naposled tam byl rozdíl 2,3kč oproti ostatním :wink:

V obklopení fauvé :mrgreen:
Obrázek

Maska vypadala stejně jako zbytek nárazníku
Obrázek
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak dneska dorazil balíček z Dublinu. Ale pán to spletl a poslal mi nejdřív jinou záslepku, takže mám dvě a netuším z jakýho auta ta druhá je. Ale možná půjde upravit na X16XEL, vypadaá hodně podobně. :D
Edit: tak by to mělo být z 2,2 16v
Obrázek

+ jsem zkoušel dávat odhlučnění na kapotu z vectry, nechce se mi kupovat jiný, když tohle mám doma, tak ho tam asi napasuju
Obrázek
Obrázek
dubi
Příspěvky: 348
Registrován: 22 úno 2013, 18:07
Bydliště: ČB, Bernartice

Re: Dubi -> Opel Corsa B 1.0 12V

Příspěvek od dubi »

Tak nějaký novinky. S corsou teď jezdí ségra do školy, já jen občas, když jsem doma. :mrgreen: Egrko zaslepený a auto už necuká, přitom jsem znovu vyčistil klapku a krokáč. Teď mi přišlo nový ložisko dozadu a GM olej, na to se dostanu snad o víkendu. :)

Jinak corsa bude na prodej. Poslední dobou jezdím ve 3 a víc lidech a chci jezdit autem do Prahy, takže půjdu asi do něčeho většího a nejspíš do nafty.
Obrázek
Odpovědět