Poloosy>HK kloub,manžeta atd.

Témata týkající se podvozku, brzd, řízení a chlazení. Tato sekce zahrnuje i úpravy těchto částí vozidel.
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Poloosy>HK kloub,manžeta atd.

Příspěvek od Velbloud »

Je to dlouhá historie...

začalo to před dvěma lety na 2 sraze Tuning fora, kde jsem sice vyhrál první místo ve sprintech do 1.6 ... ale taky jsem tam ukroutil levou poloosu... jelikož jsem byl zrovna s penězy na štíru... tak mě docela bodlo, když tehdá jeden známej z TF ( Renault Welt ) se nabíd, že mi tu poloosu vymění... a tak se stalo.. udělal to za slušný prachy a tak jsem byl zezačátku spokojenej...

problém začal v tom, když jsem se v autě párkrát projel a zjistil následující: při zatáčení do prava se začínají přenášet vybrace do volantu, jako by tam něco vadilo... čím víc se zatočí či čím vyšší rychlost je či jestli zrovna přidávám plyn, tím větší vybrace jsou....

ptal jsem se Welta.. a že prej budu mít v čudu i ložisko... tak jsem zajel do servisu a tam mi řekli, že když mám vyměněnou poloosu, tak ať vyměním ložisko.. vyměnil jsem ložisko.. a problém stále přetrvává... následně jsem byl ještě ve třech servisech a řekli mi to samé.. POLOOSA... Welt jediný co mi řek.. že mi museli blbě nandat ložisko...

a teď mi už z tý poloosy u motoru začíná stříkat vazelína :cry: ... mám teorii, že buď jí tam ten blbec neuměl nasadit a něco zkurvil.. nebo jak mi řekli v jednom servisu... jelikož to byla repasovaná poloosa z AUTO KELLY... tak může být vadná a cca o 2mm delší.. a tím by při zatáčení se na ni přitlačilo.. a tím by dřela a přenášela ty vybrace...

Co vy na to????



zatím čekám jak na slitování až mi řekne Bulda, že k němu můžu s tím přijet... protože do normálního servisu s tím nepojedu... ty mi jen vymění poloosu a je jim jedno co to budou... a dávat to zase k nějakýmu šarlatánovi ... už jsem se poučil.. jen k někomu komu věřím..
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

tak blode to ti teda nezavidim,ale ja zatim takový problém nemam a doufam že ani mít nebudu,ikdyž už teď auto začína se cim dal tim víc s..t!!!mám najeto už 240 tisic
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno já mám najeto 85 tis.. a jinak v pohodě.. a ta původní poloosa se posrala jen díky tomu, že jsem to bouchnul a v servisu mi dali poloosu z vrakáče.. :(
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Newman
Corsa forever
Příspěvky: 265
Registrován: 12 pro 2006, 08:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Newman »

Hele tak jsem možná sehnal kámoše kterej by to udělal :wink:
Bude mi dělat to moje ložisko(blbý ložicko pořád hučí :evil: ) a říkal jsem mu o tý poloose aprej by to byl schopnej vyměnit :jazyk2:
Obrázek
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

newmy super ;o) jen se bojím o to.. mě nejde jen o to jí vyměnit.. ale hlavně zjistit čím to je... protože jednomu borci co říkal, že "by byl schopnej to vyměnit" jsem to už do rukou dal a jak to dopadlo .. :roll:
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Newman
Corsa forever
Příspěvky: 265
Registrován: 12 pro 2006, 08:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Newman »

Velbloud píše:newmy super ;o) jen se bojím o to.. mě nejde jen o to jí vyměnit.. ale hlavně zjistit čím to je... protože jednomu borci co říkal, že "by byl schopnej to vyměnit" jsem to už do rukou dal a jak to dopadlo .. :roll:
No nevím měl by snad bejt šikovnej, dělá to sice an zhradě ale ted tam generálkuje motor :lol:
Obrázek
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

Chces dobrej levej poloose?

Levej, ten kratkej, tak na stranu od ridice.

Tady te snad jeden najdu, kluci tady furt maji poloose, kdyz tam daji 2 liter. Muzu se zeptat v clubu, a budes urcite vedet, ze poloose bude ok.
Ja svoji bohuzel uz nemam.

Jestli nekdo ma, te ho muzu dovist jak prijedu do CR za tyden jnak...
Pak ho treba vemu do Mimon...

Ale jak jsi mohl rozbyt poloose na sprinty? To je jnake divne :roll:
Kluci tady jezdio sprinty s 2 liter a standard Corsa poloose, a nic haha.

Ale to, ze by ten kluc ho tam blbe namontoval, to asi ne, nevim co byz tam mohl udelat spatne. Lozicko, to muzes kontrolovat sam, das auto na hever a chytnes kolo uplne nahore, a s druhou ruku uplne dolu, a zkusis jestli tam je vule, a pak jeste levou a pravou stranu, jestli neni vule, lozicko ok. Je mozni ze ho tam spatne dali, ale to by meli byt blbci haha... To by asi ani neslo. Ale nikdy nevis no...

To ze by jnake s Auto Kelly by bilo 2mm delsi, taky nema vliv na to, kluci tady na 2 l jezdio tak s ruznich delky, nes jsme to spravne delku nasli, a zatim vsechno v pohode hahaha
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

mno právě nejdřív jsem auto rozbil o svodidla... tak mi tam v servisu dali jednu z vrakáče.. a asi byla už nic moc.. protože nejdřív jsem s ní RZ na mimoni.. a tam jsem jí asi načal... a pak jsem v Milovicích jezdil ty sprinty a tam jsem jí prostě nakonec ukroutil.. ulomila se mi na konci u motoru.. mě museli domů táhnout...

mno a pak mi tam dával právě Welt tu z AutoKelly a ta blbne...

jůůů Eriku to by bylo super.. za kolik by mi jí nechali tu poloosu???? s tou dopravou až do Mimoně by to bylo ideální ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
Erik
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 503
Registrován: 11 pro 2006, 18:29
Bydliště: Holandsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erik »

No, jestli jeste nekdo ho ma, za malo... Big Mac menu treba haha
Anebo jnakou masicko v Mimony haha

Ale zkusim se ti napred zeptat ju? :D

Nikdy nevim jestli na jednou chcou penize nebo ne haha
Velbloud
Administrátoři
Příspěvky: 2531
Registrován: 06 pro 2006, 08:08
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Velbloud »

Erik píše:No, jestli jeste nekdo ho ma, za malo... Big Mac menu treba haha
Anebo jnakou masicko v Mimony haha

Ale zkusim se ti napred zeptat ju? :D

Nikdy nevim jestli na jednou chcou penize nebo ne haha
Eriku klidně jí i zaplatím, když budou chtít rozumný peníze ;o))))

a neboj.. Jídlo si v tý Mimoni budeš moci vybrat, zvu tě ;o)
Corsa B X14XE - Mantzel PB, Výfuk sk. A, odlehčený setrvák, ad. - 0-400m 16,62s (zatím)

ZÁVAZNÁ PRAVIDLA CHOVÁNÍ NA CF
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Spojka na Corsa 1.2Eco + demontaz poloosi

Příspěvek od misho12345 »

Ahojte, menil som motor na mojej Corse 1.2eco rocnik 95, vcera mi ho vratili so servisu z diagnostiky a zistil som ze nie je mozne pri nastartovanom motore zaradit rychlost (pri vypnutom sa to da). je mozne ze som nieco zle zlozil ale neviem co, pretoze nemam servisny manual.
do servisu ho nechcem davat pretoze momentalne nemam praxy navyse, neviete cim by to mohlo byt? resp nemozte mi niekto poslat servisnu knihu? menil som iba motor, prevodovka ostala povodna

a este by som potreboval vediet postup ako demontovat poloos z tohto vozu. potrebujem sa pozriet ci to nie je sposobene lamelou a nechcem vyberat cely motor..

vopred moc diky za vase rady
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Poloosa

Příspěvek od Pívas »

Čus , dneska sem měnil manžety na poloose.Musí povolit dva šrouby na předním tlumiči :x , potom jeden šroub na kuláku, pak vyndáš celý kotouč i s uložením, ale pozor at neutrhneš brzdovku.
Potom vezmeš montpáku zapřeš ji o motor a poloosu a cukneš a máš ji venku :aplaus: a pak ti zacne chcat volej :shock: a je to :lol:
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

akym sposobom je uchytena poloos v prevodovke? okolo poloosi je nejake akoby ozubene koliesko ci hrebenova matica (hned za manzetou od strany prevodovky nie motora) a poistka, tu je potrebne nejak vykrutit?
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Na poloose je na dražkovaní drážka a v ní je pojistný kroužek a ten zajištuje axiální pohyb.Proto ta síla při vyndavání. :ne:
misho12345
Příspěvky: 8
Registrován: 08 srp 2007, 19:12

Příspěvek od misho12345 »

kde to treba zapriet? ten kruzok tam nechat alebo ho predtym vytiahnut? ak ano tak ako?

a akym spúosobom je potom mam nasadit naspat?
Odpovědět