Samovolne zvysovanie otacok, nefunkcna brzda, atd

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmiikkii
Příspěvky: 60
Registrován: 10 pro 2007, 15:48
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Samovolne zvysovanie otacok, nefunkcna brzda, atd

Příspěvek od mmiikkii »

Zdravim pani,

potrebujem poradit na co pozriet

1. koza za studena startuje akoby na dva valce, vzdycha, striela do vyfuku... vypnem zapalovanie a na druhy raz chyti normalne a potom ide

2. dnes som siel do mesta a yrayu sa roysvietila kontrolka motoru, brzda stuhla a otacky lietali ako prd vo vetre :!

3. odstavil som na parkovisku. Po nastartovani sa volnobezne otacky samovolne doslali nad 4000 !!! na volnobehu. Skusal som vypojit krokovy motorcek no ziadna zmena.

Stav auta
Mam vymenene sviecky, lambdu cca 2mes staru, precisteny AGR, vahou vzduchu som si neni isty...

Ak by Vas nieco napadlo dajte prosim vediet, som z toho auta uz na nervy...

Dakujem
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

spatne fungujici ventil volnobehu tohle dela, ze drzi otacky nesmyslne vysoko :-) stejne tak to, ze ti blikne kontrolka motoru, ztuhne brzda a zdechne motor. zkus ho procistit
Bali2
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2008, 20:27
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Transformers?

Příspěvek od Bali2 »

Hej toto mi pripomina film transformers :) Ja bych to videl tez na ten ventil... i kdyz 4tis ot je uz rachot..
Uživatelský avatar
mmiikkii
Příspěvky: 60
Registrován: 10 pro 2007, 15:48
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mmiikkii »

co myslite pod tym ventilom volnobehu?

je to potenciometer skrtiacej klapky

lebo

krokovy motorcek volnobehu?
Uživatelský avatar
NoX
Příspěvky: 707
Registrován: 31 kvě 2008, 11:31

Příspěvek od NoX »

krokovy motorek volnobehu. kdyz se zanese, tak muze zlobit prave volnobeh, drzet se vysoko, pomalicku padat a tak
Uživatelský avatar
mmiikkii
Příspěvky: 60
Registrován: 10 pro 2007, 15:48
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

mikiho corsa :)

Příspěvek od mmiikkii »

nad tymto som rozmyslal, no krokac som menil asi pred rokom, kupoval som origo bosh, tak neviem teda...

za studena mi auto dusi a nereaguje ani na stlacanie plynoveho pedalu,,, ked chvilku bezi potom to je uz iac menej ok

takze vobec neviem co s tym, co povies na potenciometer skrtiacej klapky< mohlo by t mat vplyv ?
Odpovědět