Podivnosti okolo klapky?

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Podivnosti okolo klapky?

Příspěvek od topas »

Ahoj,

tak pomalu vychytávám tomu autu mouchy...

A tohle je fakt hrůza. Někdy se stává, že to hodně špatně reaguje na plyn - po sešlápnutí pedálu to jakoby chvilku čeká (3 - 8 vteřin) než se motor dostane do otáček.

Nevím, jestli to s tím souvisí, ale ty otáčky volnoběhu jsou fakt divný (krokovej motůrek volnoběhu? ) když se párkrát sešlápne plyn, tak to někdy ty vysoký otáčky drží třeba ještě 20 vteřin než zase spadnou (bohužel nemám otáčkoměr, tak neřeknu přesně číslo, ale příjde mi to dost).

Taky to lze šlapáním na plyn udusit... což nechápu. Všechny tyhle věci jsme zkoušeli, když byl zahřátej motor (cca 90°).

Tady je video:
http://www.youtube.com/watch?v=GS6Ry9VjlbA

Díky moc, už jsem z toho nějak bezradnej. :roll:
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

pekne ti to v tom cvaka nekde tu je proc to cvaka a co stim... jinak to ze ti to chcipne po plinu muze byt znamkou toho ze se ti to prechlastava a treba i utopis svicky takze ja ted nevim zda tahle jednobodova strikacka ma jako karbec akceleracni pumpicku ale pokud ano typoval bych ze dava moc benzinu... chytrejsi budes kdyz demontujes svicky a mrknrs se jak vypadaji
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

No kdyby se to přechlastávalo, tak mi to bude i víc žrát... což žere. :) Otázka je, čím to může bejt?
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

bud neco jako akceleracni pumpicka a nebo cidlo teploty pak ti to jezdi na sytic jako me az do dneska pac jsme dneska koupil nove cidlo :-) a taky mrkni na termostat a jak jsou natom ty svicky?
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Cidlo teploty mám nový... ale občas mi tam problikne chyba 15. :roll: Termostat mám taky novej - topí to jak o život. :)

Každopádně jsem si domluvil na úterý diagnostiku v Oplu... no tak snad tam zjistěj víc než já kancelářskou sponkou. :lol:
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od standa PE »

moze to byt aj nejaka podtlakova hadicka,moze byt odpadnuta,alebo derava a prisava to falosny vzduch a preto to zdochyna a dusi sa to...kukni odvetranie veka ventilov a hadiciek okolo klapky,alebo hadicu posilovace brzd
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od styxxy »

tak vidis budes chytrejsi ale i nove cidlo nemusi byt ok
topas
Příspěvky: 86
Registrován: 30 lis 2009, 09:09
Bydliště: Praha / Mimoň / Doksy

Příspěvek od topas »

Tak jsem byl v Auto Staiger, že si jako nechám udělat nějakou větší diagnostiku... A ten chlap mi řekl, že tam 1) už nemají diagnostiku, na tu straší patici a 2) když nesvítí kontrolka, tak stejně nic nezjistej. :roll:
Corsa B 1.2i , X12SZ ... moje první auto :)
Odpovědět