Budík + kontrolka paliva

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
eksn
Příspěvky: 29
Registrován: 18 úno 2008, 12:42

Ukazatel spotreby

Příspěvek od eksn »

hezky den
Dnes rano jsem mel rucicku mnozstvi benzinu, dle ocekavani, v cervenem a svitila kontrolka. Po jizde asi 20km a opetovnem nastartovani se me vysplhala az na 1/4.
Jelikoz je to ma prvni Corsa C tak se radeji ptam zda-li je to normalni nebo mam perpetum mobile :-)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Po parkování ze svahu to občas dělá problémy než se to srovná.U toho C- čka je celkem zvláštní, že stači do skoro prázdné nádrže natankovat 6 litrů a ručička je na 1/4. :D
Uživatelský avatar
Pučis89
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 690
Registrován: 11 pro 2007, 13:15
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pučis89 »

me pripada ze mam tu rucicku nejak vozralou nebo co :D zeby se ji nejak rychle chtelo nahoru se rict neda :D
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Pučis,vid nahoru leze pomalu , ale dolu,do červenýho kurva leze furt. Věčně suchej :lol: :lol:
cjstrom
Příspěvky: 10
Registrován: 31 kvě 2008, 11:23

Ukazovatel paliva corsa b

Příspěvek od cjstrom »

Zdravim vas pani,dnes rano sadnem do auta,nastartujem,a ostal som pozerat ako puk,rucicka palivomeru stale na nule.....a benzin tam je,nikto mi ho v noci nevykradol,kde sa mohla stat chyba?neviete niekto.....
cjstrom
Příspěvky: 10
Registrován: 31 kvě 2008, 11:23

Příspěvek od cjstrom »

to tu fakt nikto nevie poradit,co s tym?ci je chybny plavak alebo nieco ine?
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Nejdřív se podívej , odklopíš zadní sedadlo a pod ním odhrneš tapicír, sundáš gumové víko a ses u víka nádrže, kde máš napojeny dvě hadice přívod a odvod benzínu a dalši tam máš konektor s el.zkontroluj jestli není náhodou povysunutý ale asi ne pač to by nešlo ani čerpadlo :D .Když ještě sundáš dekl nádrže tak pod ním máš koš, v koši je čerpadlo a plovák, od každého jdou kabely, tak to proměř nebo co, nevím jak, s elektrikou se moc nekamarádim :D Jo máš vůbec benzín? :lol:
:sane: :roztleskavacka: :sane:
pepex
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 554
Registrován: 24 kvě 2007, 21:47
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel spotreby

Příspěvek od pepex »

eksn píše:hezky den
Dnes rano jsem mel rucicku mnozstvi benzinu, dle ocekavani, v cervenem a svitila kontrolka. Po jizde asi 20km a opetovnem nastartovani se me vysplhala az na 1/4.
Jelikoz je to ma prvni Corsa C tak se radeji ptam zda-li je to normalni nebo mam perpetum mobile :-)
rta kontrilka se rozsvicí pokaždé, po zapnutí klíčku..pak se to vyšplhá nahoru...je to normal :)
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Myslím že se musí vyměnit celý i s tim košem, ale není to zase tak drahý
:sane: :roztleskavacka: :sane:
cjstrom
Příspěvky: 10
Registrován: 31 kvě 2008, 11:23

Příspěvek od cjstrom »

Pívas píše:Nejdřív se podívej , odklopíš zadní sedadlo a pod ním odhrneš tapicír, sundáš gumové víko a ses u víka nádrže, kde máš napojeny dvě hadice přívod a odvod benzínu a dalši tam máš konektor s el.zkontroluj jestli není náhodou povysunutý ale asi ne pač to by nešlo ani čerpadlo :D .Když ještě sundáš dekl nádrže tak pod ním máš koš, v koši je čerpadlo a plovák, od každého jdou kabely, tak to proměř nebo co, nevím jak, s elektrikou se moc nekamarádim :D Jo máš vůbec benzín? :lol:
benzin mam :) dnes som dal plnu nadrz,tak musim este vydrzat kym to pozriem,ale vyzera to na plavak,cerpadlo ide,len neviem,ci sa to bude dat vymenit alebo bude treba vymenit cele cerpadlo aj s plavakom....
Uživatelský avatar
Pívas
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1260
Registrován: 08 srp 2007, 20:38
Bydliště: Jablonné v p.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pívas »

Tak čerpadlo je zbytečné kupovat a vyměnovat, stačí jen ten koš s plovákem :D
:sane: :roztleskavacka: :sane:
cjstrom
Příspěvky: 10
Registrován: 31 kvě 2008, 11:23

Příspěvek od cjstrom »

a uplne nahodou nevies ako sa to vymiena?ze ci to zvladne aj taky pololaik :D a este dotaz,k tomu vrchnemu víku smeruju dve hadičky a su pripevnene takymi paskami,len ani za boha nesli dole,mozem ich rozcviknut a dat tam potom klasicke sk pasky?bude to drzat?
Opel Corsa 1.0, 12V, 1998, 3dv, X10XE, 5,2 l / 100 km
Lupa89
Příspěvky: 30
Registrován: 13 říj 2008, 15:33
Bydliště: jílové

Příspěvek od Lupa89 »

vetsi trapas je prijet na benzinku s prazdnou nadrzi natankovat za litr a pak nenastartovat a auto tlacit pric od stojanu aby mohli ostatni tankovat :)
Uživatelský avatar
--blaster--
Příspěvky: 159
Registrován: 12 dub 2007, 22:43
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od --blaster-- »

Tak ja už jsem asi tri krát málem nedojel.. to jsem najel na rezervu cca 55km. a uz jsem poposkakoval k benzince a u stojanu mi to chciplo! Ta rezerva je jak nic! To se saxem... na rezervu 100km,a almerou to samy...
ted uz to neriskuju a beru hned...

Dobra vec je,vzit u OMF careru95 a 40litru a dostanu k tomu na mesic prijezd mechanika a odtah auta do 50km. zdarma. Ponauceni,kdyz mi upadlo kolo.....
Opel corsa B 1.6 16V GSI (C16XE) ---minulost--- (ale stále ji mám)
--- nyní Nissan Almera N16 ---
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

--blaster-->>> Já na rezervu ujedu v průměru 80km.
Jinak to OMW: Dobrý typ pro GSI :lol: :wink: :idea:
Corsa C 1.2i
Odpovědět