Hlavní světlomety>>Spínací relé

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
Jim
Příspěvky: 44
Registrován: 24 led 2008, 16:28

Hlavní světlomety>>Spínací relé

Příspěvek od Jim »

Tak jsem prohlížel schema el.instalace a nejsem schopen zde najít spínací relé hlavních světlometů. Na kdejakou pitominu jsou tady relátka a na hlavní světla ne. To mi je nějaký divný. Skutečně ve schematu, který je ke knize Opel Corsa B- jak na to, toto relé není. Přímo je to vedeno od spínače k přepínání dálková potkávací. Není někdo schopen k tomu něco upřesnit?
Havli
Corsa forever
Příspěvky: 2468
Registrován: 08 dub 2007, 01:52
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Havli »

Tak to by mě taky zajímalo,páč chci přídavný dálky a zapojit to přes relé. Tak co eletrikáros,poradí někdo :wink:
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 211
Registrován: 20 led 2008, 11:13
Bydliště: Bratislava

relé diaľkových svetiel

Příspěvek od Dodo »

Chystám sa zapojiť prídavné diaľkové svetlá, ktoré som kúpil minulý týždeň a zistil som, že diaľkové svetlá sú na Corse B zapojené bez relé. Ani v elektro schéme ho nevidím. To fakt Corsa B nemá od výroby relé na spínanie diaľkových svetiel ???
Corsa B 1,0 12V World Cup
fotos zde
Uživatelský avatar
McJOHN
Příspěvky: 43
Registrován: 19 bře 2008, 11:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od McJOHN »

Corsa, stejně jako jiné modely od Opla, postrádá relé světlometů, Tím samozřejmě trpí kontakty spínače. Vhodnost předřazení relé jen snad bez diskuze. Nějaká schémata bych snad našel. Pomůže toto?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) McJOHN dne 25 bře 2008, 12:50, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Dodo
Příspěvky: 211
Registrován: 20 led 2008, 11:13
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Dodo »

Tak to je fakt sila, však to mali aj staré škodovky... :shock:
Tak to tam rozhodne dorobím, len sa mi nechcelo veriť, že by tam relé neboli - preto som nič nepočul cvakať... :idea:
Corsa B 1,0 12V World Cup
fotos zde
Odpovědět