Převrácený motor 1.5D >> Rady

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Převrácený motor 1.5D >> Rady

Příspěvek od Lukkas »

Prosím o rady. Koupil jsem motor 1.5Diesel a je to z corsy B, která byla převrácená na střechu. Motor mam doma ale nevim jak a kde všude ho mam vyčistit od oleje atd :?: :roll:
Díky za rady ..
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Jen ho poradne opucuj by byl peknej na pohled 8) ..... Víc pro něj neuděláš.... Kazdopádne to chce ho co nejdrív namotovat do auta a nalit olej, dát novej olejovej filtr a neni co resit... (Me stal doma motor cca rok a po namontování do káry sel na první otocení :wink: )
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

Dobrý, tak díky. Vypustim z něj nejdřív všechen olej, vyčistim co půjde a pak dam novej olej ..
Motor se bude leštit a lakovat - to samé i motorový prostor :wink:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
batoo
Příspěvky: 101
Registrován: 21 čer 2009, 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od batoo »

A co to ze menis motor, starej se odporoucel? To by byl snad prvni 1.5D o kterym jsem slysel ze odesel:) Kdyz nepocitam prdlej rozvodak.
Uživatelský avatar
Svoby
Moderátor
Příspěvky: 2893
Registrován: 29 čer 2007, 17:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od Svoby »

Batoo neodešel chytá i při -15 ale klape jak sviň nejspíš hydroštely
tenhle motor jsem koupil kvůly vstřikům do svýho a teď se tu válí doma, tak se strčí do áčka k Lukášovy
I German Style !
Uživatelský avatar
batoo
Příspěvky: 101
Registrován: 21 čer 2009, 19:08
Bydliště: Praha

Příspěvek od batoo »

Ach soo, no ja ted kupoval Bcko 1.5TD a taky docela klape jak TDCi Mondeo :), ale 15w-40 to docela ztisil. Ale stejne se mi zda, ze druha koza co mam s 1.5D je tizsi.
Uživatelský avatar
Lukkas
Administrátoři
Příspěvky: 2219
Registrován: 06 črc 2008, 14:01
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukkas »

No jak říká Svoby, můj motor jezdí a chytá i v mrazu, ale hrozně klape a měnit hydra, tak bych se nedoplatil .. :?
Proto se koupil ten motor ( za 2500,-kč), ze kterýho si Svoby vzal vstřiky a zbytek je muj .. Takže bude přestavba celé corsy i motorového prostoru včetně motoru ..
Jen je to z bourané corsy, takže se to bude muset vevnitř nějak vyčistit od oleje (komplet vypustit) a pak dát novej olej ..
Tak scháním rady a tipy jak na to .. :roll:
Black Opel Corsa A 1.5D
>Moje Corsa<
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

V tom motoru podle memoc bordelu nebude jen minimum a olej je v nem stejne skoro vsude.... Nejlip az bude v aute tak tam nalejt novej olej + filtr, projet cca 10Km, pak vse vypustit a opet novej olej + filtr a je to jako nové....
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
Odpovědět