Cukání převodovky Corsa OPC (GSi)

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Cukání převodovky Corsa OPC (GSi)

Příspěvek od Shimi »

Zdarec,

potřeboval bych nutně mluvit s někým, kdo vlastní Corsu D OPC nebo GSi. Procházel jsem všechny členy, ale nikoho jsem nenašel. Stačil by mi aspoň mail. Potřebuju se zeptat na nějaký technický info ohledně motoru. Respektive něco mi nesedí na chování převodovky při prvním rozjezdu, když je motor studený. Tak bych se potřeboval zeptat na zkušenost někoho, kdo má 1.6T jestli mu to dělá taky.
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

taky ti to poskakuje dyž se rozjíždíš? jakože cuká? nam to dělá dycky jen poprvy dyž ráno nastartuju a poprvý se rozjedu ... v Oplu sme jim to několikrát řikali, ae nevěděli co maj spravit pré, že bylo šecko OK :roll:
Corsa D 1.4 16V Cosmo
Corsa B 1.6 16V GSi
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Shimi »

to Kalda: Přesně tak a dělá to jenom při prvním rozjezdu, když je studený motor. Jde krásně slyšet takový divný zvuk a cítíš to i v pedálu, zacuká to celým autem. Jak kdyby se něco přenastavovalo v převodovce. Ono se to hrozně blbě popisuje, to se musí zažít, ale určitě to je ono. Tak to jsem rád, že v tom nejsem sám :D No každopádně by chtělo dopátrat jestli je to normální nebo je někde chyba. Ještě jedna věc, já jsem zatím vždycky vyjížděl z garáže pozadu, přes zpátečku, jestli to nemá nějakou souvislost. Tobě to dělá i když vyjedeš rovnou na 1čku?
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

to dělá i mě na astře gtc a je to normální že to tak trhave cuká..problém je prej ve spojkovém obložení...někde jsem to cetl ze je takzvaně prilepeno a chvili to trva nez se jakoby odlepi a proto to za studena děla a je to uplne normalne bezne...
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Uživatelský avatar
Sqetch
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 114
Registrován: 02 úno 2010, 20:58
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sqetch »

Chlapi ja ted to same prozivam se svoji Corsou B, uz jsem chtel kvuli tomu menit spojku, ale asi to necham tak :)
C14NZ
Obrázek

Obrázek
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Shimi »

to sladas opc: No normální, jak se to vezme. Vystřídal jsem už celkem dost aut různých značek a nikdy jsem se s tím nesetkal. A že by se zrovna jenom u Opelu tzv. "přilepila" spojka přes noc, to se mi fakt nezdá. No ale jestli to dělá více lidem, tak tomu nemám důvod nevěřit, ale je to divný. Už jenom z toho důvodu, že to neudělá při jízdě na zpátečku. Každopádně jsem z toho byl celkem nesvůj, tak jsem teď aspoň o něco klidnější :wink:
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

shimi:delalo mi to i na corse b a ted na te nove astre taky tak jsem po tom patral,ptal se i plno lidi a rekli toto co jsem psal ono se to pres noc zrejme nejak navlhne a ta lamela se prilepi a proto to pak chvilku trva nez se to da do normalu..je to pry bezna vec a neni to na zavadu co jsem cetl..
opel corsa opc rieger edition
opel performance center
sladas opc
Příspěvky: 547
Registrován: 24 pro 2006, 12:34
Bydliště: Hradčany 467
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sladas opc »

opel corsa opc rieger edition
opel performance center
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Shimi »

to sladas opc: OK, dííky :wink:
Smithy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1157
Registrován: 08 srp 2008, 19:50

Příspěvek od Smithy »

Me to taky dela na litru obcas.
ex Blitz C'Mon B

ex Bimmer E46 Coupe

now Cinquecento 0,9T
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

Shimi mam to přesně jak říkáš, taky vyjíždím na zpátečku a to nic, až pak na jedničku, jako by prokluzovala spojka a přeskakovala ...
každopádně dělá to vic a víc, už ji měli rozebranou v Renocaru a nic tam nenašli, tak se to řešilo přes Opel ČR a ti to neschválili, ae technik mi říkal že to vypadá na lamelu a přítlačné kotóč jenže těžko se jim to dokazuje ... proto sme si aj prodlóžili záruku dyby se to vysralo uplně ... šak mužem o tom pokecat pokud se potkáme v tom Brně nebo na sraze ...
Corsa D 1.4 16V Cosmo
Corsa B 1.6 16V GSi
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Shimi »

to Kalda: Mě na tom zaráží to, že oba máme nový auto, najeto pár km, já osobně necelý 2000km, a že to udělá pouze při prvním rozjezdu a konec, potom už se to nikdy neprojeví a spojka šlape jak hodiny. Ještě aby né, když je ku*va nová. Přece by tam nedali už z výroby zmetek, to je nesmysl. Navíc když to dělá více lidem a je to napříč modelama viz. "sladas opc" a jeho Astra GTC. Každopádně zkusím se na to taky poptat přímo u nás v Opelu techniků, i když tady u nás jsou mantáci, takže mi toho beztak moc neřeknou. Zkusím ještě servis v Mnichově Hradišti, který mi poradil "knedlik", je to bývalý servisák Opelu a teď dělá na soukromo, tak by o tom mohl něco vědět. To Brno platí, v sobotu 8. tam 100% budu, snad nebude pršet.
Shimi
Příspěvky: 47
Registrován: 17 dub 2010, 19:47
Bydliště: Vrchlabí

Příspěvek od Shimi »

Tak jsem nelenil a zajel do Kolína do Opelu za klukama ze servisu a dopadlo to jak jsem čekal, koukali na mě jak z jara. Že prý se s tím nikdy nesetkali a ani jim nikdo ze zákazníků o podobném problému neříkal. Mám interní info, že se tam kluci na servisu dost střídaj, takže mi bylo jasný, že budou vědět prd. Jediný co borec říkal, že byly problémy u některých Cors s původním továrním softem. Že při studeným motoru auto škubalo, stačilo nahrát nový soft a bylo po problému. Jenže tohle není můj případ, já se rozjedu normálně bez cukání a plynule. U mě je to vyloženě mechanická záležitost. No tak jsem si udělal výlet do Mnichova Hradiště, ale bohužel výsledek stejný, nikdy se s tím nesetkali. Tak jsme se tam o tom chvilku bavili, snažil jsem se ten problém co nejlíp popsat a jediný co mechanika napadlo bylo, že by to mohl být dvouhmoťák. Spojku vyloučil, protože to by se projevilo i na zpátečce a navíc bych to poznal při řazení. Bylo mi doporučeno, jelikož to mám úplně nový a záruka běží, s tím normálně dál jezdit a časem se uvidí. Že by to bylo stejně metodou pokus-omyl a to u novýho motoru nadělá spíš víc škody než užitku. Budu to sledovat a uvidíme jestli se to bude zhoršovat nebo naopak a podle toho se zařídím.
Uživatelský avatar
Kalda
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 363
Registrován: 20 led 2008, 16:34
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kalda »

dívám se že seš na tom fakt stéňe, ae občas se mi zdá že to dělá víc když je vlhko ... třeba dyž sme jim to řekli, tak to měli rozdělaný tu spojku a nic nenašli, ae taky jak ju dali dohromady tak to nějakou dobu nedělalo vubec, a pak po čase to začalo ...
jinak taky se v tu sobotu pokusím, my tady máme v pátek Majáles, tak snad nebudu mít ráno moc promil :roll: :lol: :lol:
Corsa D 1.4 16V Cosmo
Corsa B 1.6 16V GSi
Uživatelský avatar
mikro
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 361
Registrován: 29 čer 2007, 18:00
Bydliště: Někde ve středu Čech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mikro »

Mě to děla u Céčka s naftou taky, ale jen když je venku teplota cca pod 5 stupňů, od jara až do podzima o tom nevim.
SNĚHURK@ -> Corsa C 1.7DI bílá - 2003
Sound: Sony CDX-GT410U
front: Hertz HSK-130 @ back: SP-690
Woof: Audison SRx 2S + Hertz HX250
Odpovědět