Olejove čerpadlo

Témata týkající se motoru, převodovky, výfuku a palivové soustavy
Odpovědět
kordel
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2010, 11:14
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Olejove čerpadlo

Příspěvek od kordel »

lidičky začly mi cvakat hydraulicke zdvihatka ty se samy od sebe neodpali jedine co me napada že olejove čerpadlo nepodava olej do vika ventilu mate nekdo napad jak to zjistit aniž bych musel použivat ten tlakometer ? cetl jsem že to muže dělat i pistek přepouštěče oleje že je zacpany ale mam 1.0 12V a tam nvm kde to je poradte mi nekdo než mi skape moturek :-) dik
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

Cerpadlo bude OK a olej do vrsku hlavy pujde jinak by jsi uz mel zadrene vackove hridele... Cvakaj vsechny?? Jinak jak pises problem by mohl byt v regulatoru tlaku (malo pravdepodobne) (ted presne z hlavi nevim kde na tomto motoru je). Jo a mas tam dost oleje ;-) ?? Skus jeste popsat jak se stalo ze zacaly cvakat...
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
kordel
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2010, 11:14
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordel »

mam tam 15W40 a hustsi tam dat nemuzu aby to utichlo koupil jsem aditivum do oleje proti zdvihatkam a prd cvakaji porad a ten regulator tlaku je pry nekde pod vannou u 1.0 12v jenomže ja mam obyčejnou garaž a vanu zhazovat nechcu :-) jen az v posledni krajnim kripade ale chcu se poradit s odbornikama co uz meli rozebrane asi 500 motoru :-)
Uživatelský avatar
Arci
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 424
Registrován: 13 dub 2008, 01:05
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arci »

No 15W40 neni podle me nejlepsi volba (cim hustsi olej tim vetsi tlak potrebujes abys ho do tech zdvyhatek dostal a ten je porad stejny jelikoz ho ridi redukcak ;-) tzn. hustsi olej = vice cvakani (videls nekdy tu dirku kterou se to zdvihatko plni??)), ja pouzivam 10W40 a nemuzu si ho vynachvalit... Jinak kdyz jsem toto (cvakani) resil naposled tak to bylo na Toxikove corse a zasadni problem byl v tom ze byla KO vackova hridel (byli obrousene plochy ktere tlacili na vahadla, bylo to 0,2mm max. a cvakalo to pekne) dal jsem tam novou vackouvou hridel + vahadla a cvakani bylo razem pryc a corsa celkem ozila.... Jinak jeste ty "aditiva" vetšinou spise nejaky problem udelaji nez ze by ho odstranili, je to jen tahak na penize a buh vi co v tom je ale jak jsem rek zasadne to vubec do motoru nelejt.... Ale kazdopadne nez zacnes cokoliv rozebirat nech si zmerit tlak oleje at vis na cem ses....
@CorsaA1.2i8V@CorsaA1.6i8V@TigraA1.6i16V78kW@TigraTwintopSport1.8i16V92kW@ !!!Diagnostika vozů opel do r. 2013 adaptérem OP-COM!!! , 3D TISK + tvorba 3D objektů
kordel
Příspěvky: 6
Registrován: 30 srp 2010, 11:14
Bydliště: Jablunkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kordel »

na 15W40 to jezdi od počatku musel bych to problachnout abych mohl nejaky jiny olej a ja moc penezma neoplyvam ale všiml jsem si že mi to tlači olej pres gufero kliky corsy tam maji cerpadlo neni možne že ten pretlakovy ventil je ucpany proto mi to netlaci olej do vika a proto mi to tlavi ven na remenici?
Uživatelský avatar
standa PE
Příspěvky: 185
Registrován: 06 úno 2008, 20:24
Bydliště: Slovensko-Senec
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejove čerpadlo

Příspěvek od standa PE »

a co je to presne za typ ten olej?...ja mam tiez 1.0 12V a davam 5W30 origo GM a no problem,ten 15W40 moze pekne zakarbonovat motor...ako casto ho menis?
Skoda 120LS 781.136(46KW)r.v.06/82,SC-058AP-(ex)
Opel Corsa B 1.0 12V X10XE(40KW)r.v.06/98-TWEN,SC-747BJ-(ex)
Opel Corsa D 1.4 16V A14XER(74KW)r.v.01/11-Red Magma/Black Zaphire
Obrázek
vaneon
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: 07 črc 2007, 15:37
Bydliště: Luka nad Jihlavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejove čerpadlo

Příspěvek od vaneon »

vyčistit ale X10XE obecně hodně klepe ...
a dát 10W40 ...
Vaneon Opel Corsa B 1.0 12V 5dv. červená ...
Odpovědět