Diagnostika - kontrolka s bleskem

Témata týkající se řídící jednotky, elektroniky, čidel a veškeré kabeláže
Odpovědět
skell
Příspěvky: 59
Registrován: 03 úno 2007, 15:33
Bydliště: Tachovsko

Příspěvek od skell »

taky se mi to po cca plus minus 15km rozsviti... je to ta lambda? ale jezdim s tim normalne a zadny zmeny.... kolik stoji oprava? diky..
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

To, že se ti rozsvítí kontrolka neznamená, že to bude zrovna lambda ... může to být cokoliv jiného, co má vliv na chod motoru a tím i emise.
Nejčastější závady u našich cors bývají vadné teplotní čidla motoru, lambda sonda a váha vzduchu. Občas se zasere i AGR ventil a přestane chodit ... to se ale dá vyčistit. Pokud se ale zasere váha vzduchu od výfukových plynu, které se vracejí přes AGR ventil zpátky do sání ... tak je vymalováno ... nelze dokonalé vyčistit a je nutné koupit novou ... v žádném případě nedoporučuju kupovat z vrakoviště ... tam ti nikdo korektně neřekne, jak je stará a kolik měla nalítáno s původním motorem .... a to se nemusí vyplatit :wink:
Nenapsal jsi, jak dlouho svítí .... jestli vůbec tedy zhasne ... jestli je to pravidlem po těch 15km .... jestli to dělá, když je motor teplý nebo jen za studena atd atd.
skell
Příspěvky: 59
Registrován: 03 úno 2007, 15:33
Bydliště: Tachovsko

Příspěvek od skell »

dobře, takže rozsvítí se vždycky po těch cca 15km, není to vždycky přesně, ale přibližně a zůstane svítit, až po delší době zhasne, nebo když vypnu klíče a po chvilce nastartuju, tak nesvítí, ale po pár km se zase rozsvítí (možná na to má vliv teplota, nevim). a vždycky když je motor teplej (nebo že by byl po 15km studenej??). je mi právě divný že se to jednou rozsvítilo z ničeho nic a žádny zněny při jízdě..... mám to dát někomu na pc ať zjistí co to je ????...jinak díky za rady
Paluš
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 389
Registrován: 09 úno 2007, 12:01
Bydliště: Bruntál

Příspěvek od Paluš »

Pokud nepozoruješ vyšší ,,spotřebu´´ a po rožnutí kontrolky se motor nechová jinak v chodu (nezdechá, necuká, lze jej vytočit ), tak bych to viděl na AGR ventil ( vyčistit ) nebo váhu vzduchu ( zasraná ).
Pokud máš možnost jít na diagnostiku, tak rozhodně běž ... ušetří ti to hodně času.
Yon
Příspěvky: 5
Registrován: 05 bře 2007, 10:30

Příspěvek od Yon »

a) tak sem zjistil ze nemam tu starou, nybrz tu 16ti pinovou...ale nejak se s tim musim poprat.
b) a diagnostiku uz umim delat pres radio :-D Ale stejne...mit tam PDA jako palubni pocitac by bylo hezky :-D
VW Sharan
okura
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 81
Registrován: 18 čer 2007, 08:59
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od okura »

U OBD 16pinové zasuvky se nedá už nic vyblikat, je nutno připojit PC s vybavením. Každá jednotka má svoji adresu, kterou sponkou nevyvoláte :)

Kdyby měl někdo zájem dělám diagnostiku :D , oblok autorádii atd..
OSTRAVA
Nedělám si reklamu :)
Corsar
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2007, 21:39

Příspěvek od Corsar »

Tady je návod na vyblikávání chyb u 16 pinových zásuvek (jestli už to tu bylo, tak se omlouvám):
http://opelastra.cz/technika/zavady.htm

Propojíte PINy 6 a 5 (funguje i 6 a 4) dle obrázku:

Obrázek

Tabulka chybových kódů je zde - http://opelastra.cz/technika/kody_ecu.xls

Když není v paměti žádná chyba, kontrolka nebliká!

Servismanům, kteří tvrdí, že to zaručeně nejde, nevěřte. 8)
Corsa B, X14XE (66 kW)
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Diagnostika-chyba 95

Příspěvek od Deny »

Ahojky,mám chybu 95-ventil teplého startu-nízké napětí.Nevíte někdo,co to znamená a popřípadě,jak se to dá odstranit? Občas mě motor v nízkých otáčkách zaškube,ve vyšších je to dobrý,tak nevím jestli to s tím souvisí.Díky.

EDIT: Spojeno téma Diagnostika - chyba 95 a Diagnostika. Suby
P.S: Prosím lidi používejte fci HLEDAT.
Corsar
Příspěvky: 33
Registrován: 15 črc 2007, 21:39

Příspěvek od Corsar »

Jo to je z rádia (teda z TID). :idea:

169 - čidlo vnější teploty – spojení se zemí

Zřejmě tedy závada na čidlu teploměru.
Corsa B, X14XE (66 kW)
lojzinac
Příspěvky: 14
Registrován: 04 črc 2007, 21:17
Bydliště: Benkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lojzinac »

Mela má v Corse neoriginální radio a displej jí ukazuje vše i když je radio zapnuté. A ohledně nápisu F15 - to je chybový kód, víc k tomu najdeš na tomto odkazu:

http://www.opelastra.cz/technika/diagnostid.htm
styxxy
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 1100
Registrován: 03 čer 2007, 21:21
Bydliště: Praha-Modřany
Kontaktovat uživatele:

budiky

Příspěvek od styxxy »

zajimavy odkaz ale neni tam f15
Scheni
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2007, 13:31
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Scheni »

Přidržením obou tlačítek na panelu, vám řídící jednotka vybliká chyby.
Pokud nedetekuje žádnou chybu, objeví se pouze rychlost.
Pokud se oběví +53 tak jedete rychleji než 53 km/h, více to neumí zobrazit.

Pokud to ukáže chybu f15 tak je tam nějaká chyba, ale z hlavy nevím jaká :D
CORSA 1,2 rv.97-33kW + HONDA CBR 900RR Fireblade
xavy
Příspěvky: 42
Registrován: 03 srp 2007, 21:10
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xavy »

a když mám na rádiu chybu F15(TID) ? http://www.opelastra.cz/technika/diagnostid.htm zde neni a ostatní kódy s touto 15 nesouvisí nebo ano ? :)
Deny
Příspěvky: 59
Registrován: 08 dub 2007, 15:08
Bydliště: Vítězná

Příspěvek od Deny »

1.0 12V/1999 Tak to mám to samé(ventil teplého startu-nízké napětí),taky po vyvolání závada 95,akorát,že mě nesvítí kontrolka poruch.Taky bych rád věděl co to vlastně znamená a jestli to nějak vadí nebo ne.

EDIT: Téma Závada 95 spojeno s Diagnostikou Suby
Uživatelský avatar
suby
Administrátoři
Příspěvky: 2117
Registrován: 10 úno 2007, 14:57
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od suby »

Závadu 95 tu má skoro každý - já taky, ale nikomu nesvítí kontrolka. To asi bude zrada i v něčem jiném.
Jinak jsem se s nad bavil s Pepem a ten říkal že to nic není, že filtr pouští jen víc vzduchu.
Corsa C 1.2i
Odpovědět