Corsa 1,4 44kw automat

1993-2004

Moderátoři: pdk88, jamal.jefries, Bobek, Gooder

Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

Zdravím, tak konečně jsem se donutil k tomu založit tady stránku o naší corsa. Takže je to 1,4 44kw automat, to kvůli přítelkyni, s ničím jiným jezdit nechce. Máme už ji přes rok a pomalu jí dávám dohromady. Takže zatím jsem udělal to co bylo potřeba aby s náma byla dlouho, komplet rozvody, oleje, brzdy, manžety poloos, čepy atd. No a trošku jsem začal dělat něco aby to vypadalo jako auto. Podložky, 13ky plechy z BMW (prozatím, už jsou doma na léto hliníkáče), pod nárazník lizatko z golfa, no a trošku hudby, rádio, bedna se zesilovačem v kufru a chystám se vyměnit všechny repráky, zatím jsou originál. Zítra udělám pár fotek aby jste mohli psát svoje názoy. Každopádně jsou tyhle stránky hodně užitečný když něco dělám a nevím jak na to.
Uživatelský avatar
petanek192
Člen Corsa Clubu
Příspěvky: 2094
Registrován: 19 črc 2007, 23:25
Bydliště: Velešín
Kontaktovat uživatele:

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od petanek192 »

moc se tesim na foto ty plechy budou jiste peckovni ....
Definice saabu:Bez rychlosti není adrenalin,a bez adrenalinu není odvaha,bez odvahy není láska

Saab 2,3Turbo AERO 250ps audio HARMAN KARDON 8)
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

Ještě bych chtěl poprosit zkušené o radu. Mám motor X14SZ a chtěl bych aspoň trošku větší výkon. Nějaké rady? Zatím jsem odpojil přívod teplého vzduchu a z nárazníku přivedl studený vzduch 80mm hliníkovým hadicí. Na jaře se chystám koupit sportovní vložky KN.Poraďte prosím co zkusit dál.
Dík
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od Gooder »

Koupit jiný motor, to je asi nejjednodušší a nejlevnější varianta :wink: Filtr Ti nic nepřidá, jedině udělá lepší zvuk a za nějakou dobu se Ti vrátí jeho investice. Upravovat X14SZ je ve finále celkem drahé, vlastní zkušenost, sám ten motor mám a poslední dobou vymýšlím, co s ním udělám. Ale jestli i přesto chceš upravovat, tak ostřejší vačka, svody, výfuk a pak by mě smysl i pořádně odstíněný filtr. Jen musíš počítat s tím, že to dost přesáhne cenu auta. A s tím by to chtělo dát i lepší brzdy, ona už v základu má Corsa brzdy na nic ;)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

No tak tím jsou úpravy vyřešeny :D protože bohužel v rodiném rozpočtu je auto na posledním místě.
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od Gooder »

Nebo jinak, kolik jsi plánoval do auta dát? :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

Hele to je u mně hrozně složitý, dvě dospívající dcery, jedna se chystá tenhle rok na vysokou, takže to je hodně nárazový. Prostě občas nějaká koruna zbude tak vždycky něco málo vymýšlím co koupit. Nemám vyhraněnej rozpočet.
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

Ale nic velkého to není, občas nějakej tisíc.
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od jamal.jefries »

hele jestli chceš vrážet do auta tak začni tim že povyměňuješ flitry,koupíš nový svíčky,atd ať je ten základ v super stavu.potom pořiď lepší brzdy třebas z GSIčka nebo astry GSI protože z vlastní skušenosti vim že ty origoš co sou na 1.4 sou totálně nedostačující a jestly chceš trochu přidat výkon tak si pořiď místo střeďáku rezonátor a místo koncáku ňákej sportovní koncák.ale to je zase na úkor zvuku a spotřeby ale de to líp do otáček :-) a to si myslim že na začátek stačí :-) :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

Tak základní opravy už mám zasebou, všechno to co jsi psal jsem dělal v létě při rozvodech. A s brzdama je to trošku horší, mám na zimu 13 plechy a nevím jaký brzdy se mi tam vejdou. Může někdo poradit?Ten vyfuk bych chtěl na jaře nějak pořešit, můžeš doporučit něco konkrétního?
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od jamal.jefries »

no místo střeďáku sem kupoval tenhle rezonátor http://tuning.autodoplnky.cz/airdevil/r ... s-s2147971 kvůly tomu že se mi nechtělo kupovat novej střeďák za 1100 tak sem koupil tohle a koncák si můžeš koupit buďto univerzální a upravit ho na corsu a nebo koupit přímo na corsu a to už je na tobě jaká se ti líbí koncovka a tak ale každopádně každej sporťák je lepší než originál protože má lepší průchodnost :-) když sem musel vrátit na emise původní koncovej tlumič tak to bylo líný jak prase :-) takže sem přijel z emisí a šel tam zpátky sporťák :-) :-D :-D :-D
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od Gooder »

Nastíním ceny ;)
Odstínený filtr: 2000Kč+
Komplet výfuk: 10000Kč
Vačka: Záleží, jestli ostřejší z jiného motoru(2000Kč), nebo značková např. Dbilas 7000Kč
Svody: Upravené z jiného motoru(2500Kč), nové nerez 8000Kč

Samozřejmě se jedná o značkové díly, žádné noname nebo rádoby sportovní. Ovšem u úprav bych se vyhnul neznačkovým a neověřeným výrobkům, případně úpravci, který používá na všechny auta stejný metr.

A k těm brzdám, přes GSi brzdy dáš minimálně 14" disky. 13" dáš jedině na sériové brzdy :)

jamal: Nebyl to spíš placebo efekt? Nějak se mi moc nechce věřit tomu, že by to bylo až takle znát. Já měl stejný pocit u konusu, po vrácení jsem zjistil, že jsem se mýlil. I když teda je pravda, že máš trochu upravené sání a to by možná mohlo pomoct rychlejšímu odvodu, protože se sériovým sáním toho moc nevykouzlíš :)
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
jamal.jefries
Příspěvky: 2067
Registrován: 12 led 2011, 09:17
Bydliště: Varnsdorf

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od jamal.jefries »

pomohlo to protože když sem měl ten rezonátor a na tom normální konec tak po vytočení do maxima bylo slyšet že se tam stlačily a pak si to jakože odfouklo bylo to cejtit i když si dal před vejfuk ruku a to stlačování nebylo dobrý tak sem dal ten sportovní koncák a tohle zmizelo a opravdu je to celkově pružnější :-)
Obrázek
Corsa B 1.4 8v
Corsa B 1.6 16v 78kw GSI under construction
Gooder
Příspěvky: 3564
Registrován: 11 dub 2011, 16:20
Bydliště: Praha - Západ

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od Gooder »

Jo takle, tak to bych tomu i věřil. Spíš je otázka to, jestli když máš v pořádku seriovej výfuk, tak jestli je to vůbec změna oproti sérii. Přecejenom je ten seriovej výfuk vypočítanej pro ten motor. Tomuhle vůbec nerozumím, protože každý tvrdí něco jiného :lol: Já výfuk budu dělat až někdy za dlouho, teď chci rozchodit ten čtyřbod, takže se o výfuk moc nezajímám :D
Po silnicích se pohybuje pár řidičů a spousta držitelů řidičského oprávnění
Prosím -> Obrázek
Uživatelský avatar
JurdaMichall
Příspěvky: 52
Registrován: 25 zář 2012, 20:19
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Corsa 1,4 44kw automat

Příspěvek od JurdaMichall »

No ten vzduch filtr bych asi dál jenom vložku, a ten výfuk si myslím že je spíš pocit. Dřív jsem měl sierra a vyfuk bez středu a laděný konec, mělo to krásný zvuk ale výkon mi připadal stejný. A mám vyfuk rok kompletně nový tak je mi líto ho vyhodit.Ale na jaře dám určitě laděný konec aby to aspoň trošku mělo zvuk.
Odpovědět